Haberler

Kılıçdaroğlu'ndan Erdoğan'ın "Vitrin mankeni" sözlerine tepki: Özür dile

Güncelleme:

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın kullandığı "Vitrin mankeni" ifadesine tepki gösterdi. Sosyal medyadan açıklamada bulunan Kılıçdaroğlu, "Kadınlara istikamet çizmek, ne giyeceklerini, nasıl yaşayacaklarını söylemek kimsenin haddi değildir!" dedi ve hashtag açarak "Özür dile Erdoğan" ifadesine yer verdi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan CHP'li eski bakan ve milletvekili Fikri Sağlar'ın türban ile ilgili kullandığı ifadelerini eleştirirken, "Oy almak için bazı yerlerde başörtülü birkaç kişiyi de vitrin mankeni gibi getirip koymak kimseyi inandırmıyor" dedi.

"ÖZÜR DİLE ERDOĞAN"

Erdoğan'ın bu sözleri özellikle muhalefet tarafından tepkiyle karşılandı. Konuyla ilgili olarak sosyal medya hesabı üzerinden açıklamada bulunan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, "Kadınlar hangi partide siyaset yapacaklarına kendileri karar verir. Kadınlara istikamet çizmek, ne giyeceklerini, nasıl yaşayacaklarını söylemek kimsenin haddi değildir! #ÖzürDileErdoğan" ifadelerine yer verdi.

Kılıçdaroğlu'ndan Erdoğan'ın 'Vitrin mankeni' sözlerine tepki: Özür dile

"KADINLARIN GÜVENLİĞİNİ SAĞLA"

Öte yandan İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener de konuyla ilgili olarak eleştiride bulundu ve "Sayın Erdoğan; Ülkemizde son 1 yılda, 386 kadın katledilmişken; çıkıp utanmadan kadınlara hakaret edeceğine, git önce görevini yap, kadınların güvenliğini sağla. Bu millet bu kirli zihniyetten artık bıktı" dedi.

FİKRİ SAĞLAR NE DEDİ?

CHP'li eski bakan ve milletvekili Fikri Sağlar katıldığı bir programda türban üzerinden açıklamalarda bulunmuş ve "Türbanlı bir hakimin karşısına çıktığım zaman adaleti yerine getireceği konusunda kuşkum var" ifadelerine yer verdi.

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN NE DEDİ?

Dün Ayasofya Camii'nde kıldığı cuma namazının ardından konuyla ilgili olarak değerlendirmede bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Cumhurbaşkanı Erdoğan dün cuma namazı sonrası basının sorularını yanıtlarken, Sağlar'ın bu açıklamasına da tepki gösterdi ve "Bunu bu zatın kendisine sormak lazım. Bu zat bu çağda yaşamıyor. Çok gerilerde kaldı. Bu CHP zihniyetinin faşizan anlayışının bugüne yansımasıdır" dedi.

"VİTRİN MANKENİ GİBİ GETİRİP KOYMAK KİMSEYİ İNANDIRMIYOR"

Erdoğan açıklamalarının devamında, "Oy almak için bazı yerlerde başörtülü birkaç kişiyi de vitrin mankeni gibi getirip koymak kimseyi inandırmıyor. Bay Fikri daha çok mesafeler alacağız sen çağın dışında kaldın, tabi Bay Kemal bir şey söyleyemiyor" ifadelerini kullandı.

Kaynak: Haberler.com / Politika

Cumhuriyet Halk Partisi Recep Tayyip Erdoğan Kemal Kılıçdaroğlu Fikri Sağlar Haberler

Avcılar'da erkekler tuvaletinde mide bulandıran olay! Linçten polis kurtardı

Avcılar'da erkekler tuvaletinde mide bulandıran olay! Linçten polis kurtardı

Avrupa'nın en büyük tarım bankası Rabobank Türkiye'den çekiliyor

Avrupa'nın en büyük tarım bankası Rabobank Türkiye'den çekiliyor

Trump'ın yeni rakibi Kamala Harris'e binlerce dolarlık bağış yaptığı ortaya çıktı

Trump'ın yeni rakibi Kamala Harris'e binlerce dolarlık bağış yaptığı ortaya çıktı

Bakmadan Geçme

Masterchef nerede çekiliyor? 2024 Masterchef stüdyosu nerede, çekimler nerede yapılıyor? Yaz dizileri 2024! Yaz dizileri neden yok? Bu yaz hangi diziler var? Ceyhun Kazancı kimdir? Kaç yaşında, nereli, hangi takımlarda çalıştı? Ceyhun Kazancı hakkında bilgiler Masterchef hangi günler var? 2024 Masterchef bu akşam var mı yok mu, hangi günler yayınlanıyor? 22-23 Temmuz Akaryakıt Fiyatları: Benzine, motorine, mazota zam veya indirim var mı, gelecek mi? Akaryakıt zammı ne zaman? 22-23 Temmuz bugün ve yarın hava nasıl olacak, yağış var mı? HAVA DURUMU! İstanbul'da yarın hava nasıl olacak, kaç derece? İSKİ İstanbul su kesintisi: İstanbul'da sular ne zaman gelecek? Üsküdar, Başakşehir, Sancaktepe 22-23 Temmuz İstanbul su kesintisi listesi! Az önce deprem nerede oldu? SON DAKİKA! Deprem şiddeti ve büyüklüğü kaç, nerede oldu? 22 Temmuz son depremler AFAD ve Kandilli listesi Ötenazi nedir? Ötenazi ne demek? Ötenazi sokak hayvanları yasasından çıkarılıyor mu? Çanakkale'de deprem mi oldu? Çanakkale'de son dakika deprem oldu! Deprem şiddeti ve büyüklüğü kaç, nerede oldu? Son depremler AFAD ve Kandilli listesi Kreatin saç döker mi? Kreatin saça ne yapar? Gaziantep GASKİ su kesintisi: Gaziantep'te sular ne zaman gelecek? Nizip, İslahiye, Nurdağı 22-23 Temmuz 2024 GASKİ su kesintisi listesi! Kadınlar evlendikten sonra sadece kendi soyadını kullanabilir mi? Evli kadın sadece kendi soyadını kullanabilir mi? Adana ASKİ su kesintisi: Adana'da sular ne zaman gelecek? Tufanbeyli, Aladağ, Saimbeyli 22-23 Temmuz 2024 Adana su kesintisi listesi! KOSKİ Konya su kesintisi: Konya'da sular ne zaman gelecek? Akşehir, Beyşehir, Çumra 22-23 Temmuz 2024 Konya su kesintisi listesi!
Tayvan'ın en büyük askeri tatbikatı başladı! Yapay zekaya çok kritik bir görev verdiler

Tayvan'ın en büyük askeri tatbikatı başladı! Yapay zekaya çok kritik bir görev verdiler

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title