Haberi Paylaş

Kılıçdaroğlu'na BAYKAR'ı sordular, cevabı çok net oldu: Neden bu yatırımları yok etmek isteyeyim?

Politika Haberleri

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'na geliştirdiği SİHA/İHA'larla dünyanın dikkatini çeken BAYKAR'la ilgili düşünceleri soruldu. Kılıçdaroğlu, bu soruya "İkitelli'de fabrika açtığında ilk ben gittim, babasıyla görüştüm. Neden bu yatırımları yok etmek isteyeyim?" yanıtını verdi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, FOX TV'de İlker Karagöz ile Çalar Saat programına konuk oldu. Kılıçdaroğlu'na İHA ve SİHA üreticisi BAYKAR'la ilgili düşünceleri de soruldu.

Kılıçdaroğlu, bu soruya "İkitelli'de fabrika açtığında ilk ben gittim, babasıyla görüştüm. Neden bu yatırımları yok etmek isteyeyim? Niye yok edeyim savunma sanayiini! Tank-palet fabrikasını kime verdiler? O fabrikayı şanlı Türk ordusuna verilmesini savunan kim?" yanıtını verdi.

DEVA Partisi lideri Ali Babacan, bir televizyon programında İHA ve SİHA üreticisi Baykar şirketiyle ilgili "Devletin hemen hemen bütün imkanları, bütün o yardımlar, devletin bütçesinden doğrudan aktarılan kaynaklar, Baykar'a veriliyor. Bu proje 'Kutsal, dokunulmaz' hale getirildi. Kusura bakmayın, dokunacağız tabi ki." sözleri tartışma yaratmıştı. Babacan'a hükümet kanadından ve bazı muhalif partilerden tepki gelmişti.

Babacan'ın bu açıklamalarına, Baykar Yönetim Kurulu Başkanı Selçuk Bayraktar ise "Buna izin vermedik, vermeyeceğiz" ifadelerini kullanarak tepki göstermişti.Bayraktar, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, şu mesajı paylaştı: "Baykar, birilerinin kirli siyasi ajandalarına malzeme olacak bir müessese değil. İdeal ve değerlerimizden asla taviz vermeden mücadelemizi sürdürecek; Alçakça atılmış iftira ve yalanlara karşı hakkımızı sonuna kadar savunacağız."

Haberler.com - Politika

Kemal Kılıçdaroğlu Selçuk Bayraktar Politika Güncel Haberler

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım

Yorumlar (43)

Murat Kılıç:

Bize kim saldıracak. İmza kemal kılıçtaroğlu. Konu kapanmıştır

Cevap Yaz25Yayından Kaldır
ismail bey :

Niye kapatasın ki.. Hdp istiyor, avrupa istiyor, amerika istiyor, dahili bedhah sosyalisler istiyor.. Diye kapatabilirsin bay kemal...

Cevap Yaz25Yayından Kaldır
serdar Yılmaz :

Fazlası oluyor.. Komedi..

Cevap Yaz03Yayından Kaldır
Tüm 43 yorumu okumak için tıklayın
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title