Kemal Kılıçdaroğlu, Ekrem İmamoğlu'nun balıkçıya gitmesi hakkında konuştu: Özel hayatı servis edemezsiniz - Haberler
Haberi Paylaş

Kemal Kılıçdaroğlu, Ekrem İmamoğlu'nun balıkçıya gitmesi hakkında konuştu: Özel hayatı servis edemezsiniz

Haberler.com - Gözde Nur Bayar - Politika
 - Güncelleme:

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, İstanbul'un kar yağışına teslim olduğu akşam İngiliz büyükelçi ile bir balıkçıda görüşen ve tepkileri üzerine çeken Ekrem İmamoğlu'yla ilgili konuştu. MOBESE görüntülerinin servis edilmesine kızan Kılıçdaroğlu, "Özel hayatı servis edemezsiniz. Anayasa'ya göre suçtur. Kişinin özel yaşamı anayasal güvence altındadır. Ama anayasası askıda olan bir devlette bu suç olmaktan çıkıyor.'' dedi.

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, Halk TV'de "Suat Toktaş ile Liderler Özel Söyleşisi" programında gündeme ilişkin soruları yanıtladı. İstanbul'daki karla mücadele çalışmalarına ilişkin değerlendirmelerde bulunan Kılıçdaroğlu, yapay bir gündem yaratıldığını söyledi.

Karla mücadele çalışmalarında İstanbul Büyükşehir Belediyesinin elinden gelen bütün çabayı gösterdiğini bildiğini kaydeden Kılıçdaroğlu, Ekrem İmamoğlu ile o gece de sonrasında da sürekli irtibatı olduğunu söyledi.

"AKIL TUTULMASI"

Kılıçdaroğlu, ''Kar yağışı var, insanlar yolda kaldı, bu doğru ama metro 02.00'ye kadar çalıştı, otobüsler çalıştı. İnsanlar arabalarını kilitlediler, otobüse binip yerlerine gittiler. İstanbul'u tartıştık değil mi? Peki güzel. Yeni yaptıkları havaalanının kargo terminalinin çatısı çöktü. Karışan oldu mu? Orada binlerce turist slogan attı. Tartışıldı mı? Asıl bunların tartışılması lazım. Bir de şu var; iktidarsınız, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı'nı devletin rakibi olarak görüyorsunuz. Akıl tutulması." dedi.

"SADECE DİNLEMİYORLAR, BİR DE İZLİYORLAR"

"İstanbul'u kaybetmeyi bir türlü içlerine sindiremiyorlar.'' diyen Kılıçdaroğlu sözlerine şöyle devam etti: "Daha önce, 'Bizim telefonlarımızı, benim, ailemin, çocuklarımın telefonlarını dinliyorlar.' dedim. 'CHP'li belediye başkanlarının telefonlarını dinliyorlar.' dedim. Bir gerçek daha ortaya çıktı. Sadece dinlemiyorlar, bir de izliyorlar. Bunlarda demokrasinin d'si bile yok. Ne yapacaksın izleyip? Bizim verilmeyecek hesabımız mı var? Ama ben demokrasi adına utanıyorum.''

"Bu kamera görüntüsüyle ilgili Sayın İmamoğlu'yla konuştunuz mu?'' sorusuna karşılık Kılıçdaroğlu, ''Bu suçtur. Özel hayatı servis edemezsiniz. Anayasa'ya göre suçtur. Kişinin özel yaşamı anayasal güvence altındadır. Ama anayasası askıda olan bir devlette bu suç olmaktan çıkıyor.'' yanıtını verdi.

Haberler.com / Gözde Nur Bayar - Politika

İstanbul Büyükşehir Belediyesi, Kemal Kılıçdaroğlu, Ekrem İmamoğlu, İBB, Politika, Güncel, Haberler

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım

Yorumlar (5)

Muazzez Yılmaz:

CHP iktidara gelse hemen Camileri kapatırlar Kapıları açarlar Ülkeyi felakete sürüklerler, Allah muhafaza etsin bunlardan Ya İsraillilerle görüşurler ya Amerikalılarla,yada İngilizlerle onlar bizim düşmanımız Suriyelilerin Iraklilarin başına gelenler bunların yüzünden degilmi onlardan bize dost ne zaman olmuş ki CHP de hep onlar ile ama neden se

Muazzez Yılmaz:

Ben şahsen oy verdiğime bin pişmanım 1 tane bile verdiği sözünde durmadı buda bin beter çıktı

HASAN1906:

işlerine gelmeyince özel hayat 15 milyonun belediye başkanının özel hayatı olmaz

Tüm 5 yorumu okumak için tıklayın
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title