Haberler

İYİ Partili Akalın: "Türkiye'de yeni bir iktidar hareketi başlatıyoruz"

Güncelleme:

İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Tolga Akalın, "Türk milletini birleştirerek Türkiye'yi yönetecek, Türk milletinin değerleri üzerinden ayrıştıran değil onun ihtiyaçları üzerinden bunu teşkilatlandıran yeni bir siyaset dili ve modeliyle Türkiye'de yeni bir iktidar hareketi başlatıyoruz.

İyi Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Tolga Akalın, "Türk milletini birleştirerek Türkiye'yi yönetecek, Türk milletinin değerleri üzerinden ayrıştıran değil onun ihtiyaçları üzerinden bunu teşkilatlandıran yeni bir siyaset dili ve modeliyle Türkiye'de yeni bir iktidar hareketi başlatıyoruz." dedi.

Parti il binasında, partililerle bir araya gelen Akalın, kentin gündemine ilişkin bilgi aldı ve yürüttükleri çalışmalar hakkında bilgi aktardı.

Akalın, burada yaptığı konuşmada, İYİ Parti Seçim İşleri Başkanlığı olarak 20 Haziran 2021'de erken genel seçim olacağını varsaydıklarını, bu seçime tek başına girecekmiş gibi hazırlandıklarını söyledi.

Türkiye'deki 195 bin 784 sandıkta mutlak sandık hakimiyetini tesis ve temin etmek için illeri ziyaret ettiklerini anlatan Akalın, şöyle konuştu:

"Biz 20 Haziran 2021'de baskın, erken genel seçim olacağını varsayıyoruz. Partimizin bu seçime tek başına gireceğini varsaymak üzerinden bir sandık teşkilatlanma süreci başlatıyoruz. İYİ Parti siyasi bir partidir. Bizi herhangi bir politik tekke, cemaat veya tarikat gibi adı siyasi parti olan yapılardan ayıran özelliğimiz, kararlarımızı, ittifaklarda dahil olmak üzere, günü geldiğinde o meşru zeminler üzerinde tartışarak ve yetkili kurumlarımızla görüşerek veririz. 2018 yılında bir baskın seçimin mağduru olarak CHP ve diğer partilerle seçim ittifakı olan Millet İttifakı'nı yaptık. Yine 2019 yılında CHP ile birlikte mahalli seçimlerde seçim iş birliği yaptık. Bu seçim iş birliği neticesinde Türkiye'de bu iktidarın değişeceğine ilişkin temel umudu yükselttik. Sandıklarla ilgili oluşturulan güvensizlik ikliminden nemalanan iktidarın yarattığı bu iklimi yok etmek suretiyle milletimizi tekrar sandığa güvenmesi gibi büyük bir adım attık."

"İYİ Partinin Türkiye'de siyaset yaptığı dönemde herkes gönül huzuruyla sandığa gidebilecek"

Akalın, AK Parti ve HDP'nin Türkiye'de yüzde 60 ve üzerinde oy aldığı sandıklar üzerinde de çalışma yürüttüklerini ifade etti.

O sandıklarda hakimiyeti ve temsilci sayısını artıran yeni bir çalışma modeli ortaya koyacaklarının altını çizen Akalın, şunları kaydetti:

"Türkiye şunu bilecek artık iyiler var. İYİ Partinin Türkiye'de siyaset yaptığı dönemde herkes gönül huzuruyla sandığa gidebilecek. Bunu temin etmek üzerine bir çalışma yapıyoruz. Siyasal Türk milliyetçileriyle, örgütlü yurtseverler ve vatanseverler birleştirip yeni bir çatı ihdas ettik, o çatı içerisinde de 3 yıldır Türkiye'deki temel köprüdeki kilit taşı olan denge taşını çektik. Şimdi yeniden Türkiye'de iktidar yürüyüşünü başlatan bir siyasal hareketiz. Biz Türkiye'nin makulleriyiz. İYİ Partiye kadar Türkiye'de, Türk milletini bölerek Türkiye'yi yönetme stratejisini uygulayan siyasal hareketleri bitireceğiz. Türk milletini birleştirerek, Türkiye'yi yönetecek, yani Türk milletinin değerleri üzerinden ayrıştıran değil onun ihtiyaçları üzerinden bunu teşkilatlandıran yeni bir siyaset dili ve modeliyle Türkiye'de yeni bir iktidar hareketi başlatıyoruz."

Kaynak: AA / Politika

İYİ Parti Türkiye Haberler

Soylu: Türkler zorlukla ve olağanüstü şartlarla büyür, bizim şifremiz ve kodumuz budur

Soylu: Türkler zorlukla ve olağanüstü şartlarla büyür, bizim şifremiz ve kodumuz budur

İsrail, Yemen'in ardından bu kez komşusu Lübnan'ı vurdu

İsrail, Yemen'in ardından bu kez komşusu Lübnan'ı vurdu

8 bin liraya balık satıyorlar! Yunanistan'a neden gidildiğini en iyi anlatan fotoğraf

8 bin liraya balık satıyorlar! Yunanistan'a neden gidildiğini en iyi anlatan fotoğraf

Bakmadan Geçme

21-22 Temmuz Konya elektrik kesintisi listesi! (GÜNCEL) MEDAŞ Konya elektrik kesintisi ne zaman bitecek? 21-22 Temmuz 2024 Antalya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Antalya'da elektrikler ne zaman gelecek? 21-22 Temmuz Gaziantep elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Gaziantep'te elektrikler ne zaman gelecek? Gaziantep'te elektrik kesintisi! 21-22 Temmuz İstanbul elektrik kesintisi! ELEKTRİKLER NE ZAMAN GELECEK? Ümraniye, Küçükçekmece, Beyoğlu elektrik kesintisi! 21-22 Temmuz Manisa elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Manisa'da elektrik ne zaman gelecek? Manisa'da elektrik kesintisi! 21-22 Temmuz İzmir GEDİZ elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! İzmir'de elektrik ne zaman gelecek? İzmir elektrik kesintisi! 21-22 Temmuz Ankara elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Ankara'da elektrikler ne zaman gelecek? Ankara'da elektrik kesintisi! 21-22 Temmuz Adana elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Adana'da elektrikler ne zaman gelecek? Adana'da planlı elektrik kesintileri! Büyükçekmece hangi yakada, İstanbul'un neresinde? Büyükçekmece nerede, Avrupa yakasında mı Anadolu yakasında mı? Masterchef Yudum kimdir, kaç yaşında? Yudum Kıvanç Kaya kim, yaşı, aslen nereli, evli mi? Masterchef Alper kimdir, kaç yaşında? Alper Öztamur kim, yaşı, aslen nereli, evli mi? Masterchef Enes Şahin kimdir, kaç yaşında? Enes Şahin kim, yaşı, aslen nereli, evli mi? Masterchef Ayşe kimdir, kaç yaşında? Ayşe Ekiz kim, yaşı, aslen nereli, evli mi? Masterchef Şirin kimdir, kaç yaşında? Şirin Sadegzade kim, yaşı, aslen nereli, evli mi? Masterchef Umut kimdir, kaç yaşında? Umut Arkın Tuzcu kim, yaşı, aslen nereli, evli mi?
10 yıldır kayıp olan şahsın cesedi depremin yıktığı evin temelinde bulundu

10 yıldır kayıp olan şahsın cesedi depremin yıktığı evin temelinde bulundu

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title