İmamoğlu'nun Karadeniz gezisine tepki gösteren vatandaşlar CHP'nin adeta telefonlarını kilitledi - Haberler
Haberi Paylaş

İmamoğlu'nun Karadeniz gezisine tepki gösteren vatandaşlar CHP'nin adeta telefonlarını kilitledi

Haberler.com - Erdem Aksoy - Politika
 - Güncelleme:

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun olaylı Karadeniz ziyareti gündemden bir türlü düşmüyor. CHP Genel Merkezi'nin haftalık raporuna göre, vatandaşların geçen hafta partiye ulaşan gündeme dair değerlendirmelerinde ilk sırada 139 kez ile "İBB Başkanımız Ekrem İmamoğlu'nun Karadeniz gezisine tepkiler" yer aldı. Vatandaşların CHP Genel Merkezi'ne görüşlerini telefon ve elektronik posta yoluyla ulaştırdıkları ve İmamoğlu'nun ziyaretine yönelik tepkilerin telefonları en çok çaldıran olay olduğu belirtildi.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun üç kenti kapsayan Karadeniz ziyaretinde, beraberindeki gazeteciler ve yapılan açıklamalar nedeniyle yaşanan tartışmanın yansımaları raporlara da geçti.

Chp Genel Merkezi'nin vatandaşların başvurularını içeren haftalık raporuna göre 2-8 Mayıs tarihleri arasında 554'ü telefon, 444'ü elektronik posta yoluyla binin üzerinde kişi, parti merkezine ulaşarak çeşitli konularda görüş ve taleplerini iletti.

Telefon ve elektronik posta yoluyla bildirilen görüş ve taleplerden 569'u gündeme dair değerlendirme içeriyor, diğerleri talep ve şikayetleri yansıtıyordu. Gündeme dair değerlendirme içeren başvurularda ilk sırada 139 kez ile "İBB Başkanımız Ekrem İmamoğlu'nun Karadeniz gezisine tepkiler" yer aldı. Gazete Duvar'ın haberine göre söz konusu rapor her hafta MYK'ya iletiliyor.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun Artvin, Rize ve Trabzon'a gerçekleştirdiği gezi kamuoyunda tartışılmaya devam ediyor. Bir belediye başkanının Karadeniz'de mitingler yapmasını "tuhaf" karşılayan sosyal medya kullanıcıları tepkilerini paylaşımlarıyla dile getirirken, birçok muhalif isim de gazeteci Nagehan Alçı'nın geziyi takip eden gazetecilerin arasında yer almasını eleştirdi. Hatırlanacağı üzere bu isimler arasında ünlü piyanist Fazıl Say ve komedyen Şahan Gökbakar gibi popüler isimler de yer alıyordu.

Erdem Aksoy
Gündem Editörü Haberler.com - Politika

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Kemal Kılıçdaroğlu Ekrem İmamoğlu CHP Politika Güncel Haberler

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım

Yorumlar (1)

Bilir Kişi:

Başkanlık yaptığı ilde, yaptığı (yapamadığı) icraatler ile gündeme gelemeyip, bu gibi gereksiz şeylerle gündeme gelmek... ne kadar beceriksiz ve balon olduğunun en büyük göstergesi...

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title