Haberler

İktidardan Soru Önergesi

AK Parti'li Karaca, Gezi Parkı olaylarına ilişkin Milli Eğitim Bakanı Avcı'nın yanıtlaması istemiyle TBMM Başkanlığı'na soru önergesi verdi

TBMM'de genelde muhalefet milletvekillerinin kullandığı denetim mekanizmalarından biri olan soru önergesini, AK Parti'li bir milletvekili de tercih etti. AK Parti İstanbul Milletvekili Harun Karaca, Gezi Parkı odaklı gelişmelere ilişkin Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı'ya soru önergesi yöneltti.

Karaca, Avcı'nın yanıtlaması istemiyle TBMM Başkanlığı'na sunduğu yazılı soru önergesinde, İstanbul Acarlar TED Koleji'nin, öğrencilerinin Gezi Parkı eylemlerine katılması yönünde kampanya başlattığı; kolej öğrencisi 17 yaşındaki Aslı Erkan'ın intihar ettiği ve bu olayda kampanyanın etkili olduğu iddialarını sordu.

Karaca, önergesinde, "Kolej yönetimi ya da öğretmenleri, öğrencilerine sosyal medya ya da e-mail yoluyla Gezi olaylarına ilişkin bir çağrı yaptı mı? Erkan'ın intihar olayında, okul yönetimi ya da öğretmenlerin kusuru var mı? Eğitim kurumlarının, Gezi Parkı eylemleri gibi toplumsal olaylarda bu tarz vahim olayların yaşanmaması adına öğrenciler ile ilgili herhangi bir tedbir alma yükümlülüğü var mı?" sorularına yer verdi.

Harun Karaca, AA muhabirine yaptığı açıklamada, konunun basında yer aldığını ancak gerektiği kadar ilgi gösterilmediğini ifade etti. Karaca, Milli Eğitim Bakanlığı ile de görüştüklerini, daha hassasiyetle davranılması konusunda Meclis'in de duyarlı olduğunu göstermek istediğini kaydetti.

İntihar eden 17 yaşındaki Aslı Erkan'ın babasının da şikayet dilekçesi olduğunu duyduğunu belirten Karaca, müfettişlerin inceleme yaptığını ancak henüz sonuç alınamadığını belirtti. Karaca, soru önergesi nedeniyle daha hassas davranılacağını düşündüğünü dile getirdi.

Normal şartlarda telefon ile de bilgi aldıklarını ancak bunun her zaman sağlıklı olmadığını belirten Karaca, bu nedenle soru önergesi verdiğini vurguladı. -

Kaynak: AA / Politika

Harun Karaca Nabi Avcı Ak Parti Politika Güncel Haberler

Avcılar'da erkekler tuvaletinde mide bulandıran olay! Linçten polis kurtardı

Avcılar'da erkekler tuvaletinde mide bulandıran olay! Linçten polis kurtardı

Avrupa'nın en büyük tarım bankası Rabobank Türkiye'den çekiliyor

Avrupa'nın en büyük tarım bankası Rabobank Türkiye'den çekiliyor

Trump'ın yeni rakibi Kamala Harris'e binlerce dolarlık bağış yaptığı ortaya çıktı

Trump'ın yeni rakibi Kamala Harris'e binlerce dolarlık bağış yaptığı ortaya çıktı

Bakmadan Geçme

23-24 Temmuz Konya elektrik kesintisi listesi! (GÜNCEL) MEDAŞ Konya elektrik kesintisi ne zaman bitecek? 23-24 Temmuz 2024 Antalya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Antalya'da elektrikler ne zaman gelecek? 23-24 Temmuz Gaziantep elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Gaziantep'te elektrikler ne zaman gelecek? Gaziantep'te elektrik kesintisi! 23-24 Temmuz İstanbul elektrik kesintisi! ELEKTRİKLER NE ZAMAN GELECEK? Büyükçekmece, Eyüp, Üsküdar elektrik kesintisi! 23-24 Temmuz Manisa elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Manisa'da elektrik ne zaman gelecek? Manisa'da elektrik kesintisi! 23-24 Temmuz İzmir GEDİZ elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! İzmir'de elektrik ne zaman gelecek? İzmir elektrik kesintisi! 23-24 Temmuz Ankara elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Elektrikler ne zaman gelecek? Ankara Mamak, Altındağ, Sincan elektrik kesintisi! İztutu Plajı nerede, hangi ilde ve ilçede, nereye bağlı? İztutu Plajı giriş ücreti 2024 ne kadar? İşte İztutu Plajı yol tarifi Blum ne zaman listelenecek? Blum coin listelendi mi, ne zaman çıkacak? Blum coin listelenme tarihi Kıyamet alametleri nelerdir, kaç tanesi gerçekleşti? 54 kıyamet alametleri nelerdir? Gerçekleşen ve gerçekleşmeyen kıyamet alametleri Oğuz Aydın aslen nereli, kaç yaşında? Oğuz Aydın hangi takımda, hangi mevkide oynuyor? Türksat 42.0e otomatik arama frekansı! Türksat tüm kanallar otomatik arama frekans bilgileri, polarizasyon, sembol oranı, FEC nedir? 19 Nisan hangi burç? Nisan'ın 19'unda doğanlar hangi burç oluyor? 19 Nisan burcu! 21 Mart hangi burç? Mart'ın 21'inde doğanlar hangi burç oluyor? 21 Mart burcu! Esenyurt hangi yakada, İstanbul'un neresinde? Esenyurt nerede, Avrupa yakasında mı Anadolu yakasında mı?
Tayvan'ın en büyük askeri tatbikatı başladı! Yapay zekaya çok kritik bir görev verdiler

Tayvan'ın en büyük askeri tatbikatı başladı! Yapay zekaya çok kritik bir görev verdiler

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title