Haberi Paylaş

İBB Başkanı İmamoğlu Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın taklidini yaptı, salon yıkıldı

Politika Haberleri

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın sık kullandığı ifadeler arasında yer alan "Nereden nereye" kelimelerini söylediği sırada "Tonum da uydu" diyerek sesinin Erdoğan'a benzediğini ifade etti. Bu sözlerin ardından salonda alkış tufanı koptu.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, Mahmutbey İtfaiye İstasyonu'nda açıklamalarda bulundu. İmamoğlu, Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın'ın Zeytinburnu'ndaki Balıklı Rum Hastanesi'nde çıkan yangına yönelik "Cumhurbaşkanımızın talimatıyla müdahale edildi" açıklamasına karşılık verdi.

ERDOĞAN'I TAKLİT EDİNCE ALKIŞ TUFANI KOPTU

Konuşmasında "Nereden nereye" dediği sırada kendi ses tonunu Erdoğan'a benzeten İmamoğlu, "Vallahi de billahi de itfaiye benden bile talimat almıyor onu söyleyeyim. Allah korusun hiç kimse yangınla yüzleşmesin. Ama bir yangın olduğunda talimat diye bir şey olur mu? Nereden nereye geldik? Benzedi de bu ton da nereden nereye geldik" ifadelerini kullanarak Erdoğan'ı taklit etti. Bu sözleri duyan salondakiler ise alkış tufanı kopardı.

"KADROLU İTFAİYECİ POZİSYONUMUZU BÜYÜTMEK İSTİYORUZ"

İmamoğlu' konuşmasında şu ifadeleri kullandı: "Özellikle iki yıldır ortaya koyduğumuz ve sayısı artmalı dediğimiz hatta istediğimiz kadar da yetki alamadığımız… Daha fazla itfaiyeye ihtiyacımız var ona da söyleyeyim. Kadrolu itfaiyeci pozisyonunu büyütmek istiyoruz. Taleplerimiz vardı. Bir kısmı onaylandı. Alımlarını yaptık. Yanımda bir kadın, bir erkek çalışanımız var. Hepsi halamın oğlu, halamın kızı elbette değil. Liyakatiyle buraya gelmiş hepsi benim kurumsal akrabam. Yolları açık olsun. Devlet kadrolarındaki daralmışlığı aşmamız için bazı ihtisas kadrolarında bize kadro açılmasının hem şehircilik bakanlığında hem de meclis üzerinden talep ettiğimiz izin süreçlerinin hızlı bir şekilde işletilmesi arkadaşlarımızın katılımına vesile oluyor."

Haberler.com - Politika

Ekrem İmamoğlu Politika Güncel Haberler

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım

Yorumlar (36)

eser parlak:

İki kelime taklit bu kadar alkış alıyorsa gerçeğini siz düşünün.

Deniz Alan:

MEĞERSE NE KADARDA TAYİP ERDOĞAN ÖZENİYORMUŞ AMA ASLA BENZEYEMEZSİN REİSİMİZİN HER YAPTİĞI HER DEDİĞİ ASİL VE KALİTE

Özcan BÜYÜKERGEN:

Taklit aslını Yüceltir.

Tüm 36 yorumu okumak için tıklayın
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title