Haberler

HSK Adli ve İdari Yargı Kararnamesi açıklandı! 4 bin 299 hakim ve savcının görev yeri değişti

Güncelleme:

Hâkimler ve Savcılar Kurulu (HSK) adli ve idari yargı 2024 yılı ana kararnamesini açıkladı. Adli yargıdan 4 bin 9 hakim ve savcının görev yeri değişikliği talebi karara bağlandı. İdari yargıda 290 hakim ve savcının görev yeri değişiklik talebi karşılandı.

Hakimler ve Savcılar Kurulu, 2024 Yılı Adli ve İdari Yargı Kararnamesi'ni yayımladı. Kararnameyle 4 bin 9'u adli, 290'ı idari yargı olmak üzere 4 bin 299 hakim ve savcının görev yeri değiştirildi.

BAKAN TUNÇ'TAN AÇIKLAMA

HSK kararname çalışmasının tamamlanması üzerine sosyal medyadan açıklama yapan Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, "Yeni görev yerlerine atanan hâkim ve Cumhuriyet savcılarımıza adaletin tecellisi yolunda başarılar diliyorum. Kararname, hakim ve savcılarımız ile aileleri, yargı camiamız ve ülkemiz için hayırlı olsun." ifadelerini kullandı.

Adli ve idari yargıda görev yeri değişen hakim ve savcıların listesi:

Adli yargıda görev yeri değişen hakim ve savcılar

İdari yargıda görev yeri değişen hakim ve savcılar

Kaynak: Haberler.com / Politika

Hakim Yargı Hukuk Politika Haberler

KKTC'deki törende dikkat çeken anlar! Erdoğan ile Özel arasında samimi sohbet

KKTC'deki törende dikkat çeken anlar! Erdoğan ile Özel arasında samimi sohbet

LC Waikiki çalışanı arkasında ihbar gibi bir veda mektubu bırakarak intihar etti

LC Waikiki çalışanı arkasında ihbar gibi bir veda mektubu bırakarak intihar etti

Son seçim anketinde iktidar ile muhalefet arasında 1,7 puanlık fark

Son seçim anketinde iktidar ile muhalefet arasında 1,7 puanlık fark

Bakmadan Geçme

Moody's kredi notları anlamları! A1, A2 ve B1, B2 ne demek? Kredi notları ne anlama geliyor? 1 Ağustos hangi burç? Ağustos'un 1'inde doğanlar hangi burç oluyor? 1 Ağustos burcu! 20 Temmuz Konya elektrik kesintisi listesi! (GÜNCEL) MEDAŞ Konya elektrik kesintisi ne zaman bitecek? 20 Temmuz 2024 Antalya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Antalya'da elektrikler ne zaman gelecek? 20 Temmuz Gaziantep elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Gaziantep'te elektrikler ne zaman gelecek? Gaziantep'te elektrik kesintisi! 20 Temmuz İstanbul elektrik kesintisi! ELEKTRİKLER NE ZAMAN GELECEK? Fatih, Zeytinburnu, Şişli elektrik kesintisi! 20 Temmuz Manisa elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Manisa'da elektrik ne zaman gelecek? Manisa'da elektrik kesintisi! 20 Temmuz İzmir GEDİZ elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! İzmir'de elektrik ne zaman gelecek? İzmir elektrik kesintisi! 20 Temmuz Ankara elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Ankara'da elektrikler ne zaman gelecek? Ankara'da elektrik kesintisi! 20 Temmuz Adana elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Adana'da elektrikler ne zaman gelecek? Adana'da planlı elektrik kesintileri! Türkiye İspanya maç özeti ve golleri izle! (VİDEO) Türkiye İspanya U19 maçı özeti! Golleri kim attı, maç kaç kaç bitti? Türkiye İspanya maçı kaç kaç, bitti mi? MAÇ SKORU! Türkiye İspanya U19 maçı kaç kaç, canlı maç skoru! Az önce deprem nerede oldu? SON DAKİKA! Deprem şiddeti ve büyüklüğü kaç, nerede oldu? 19 Temmuz son depremler AFAD ve Kandilli listesi Efsane Milan kadrosu! Efsane Milan kadrosunda kimler var, hangi yıl, neden efsane oldular? Marmara'da deprem mi oldu? Marmara'da son dakika deprem oldu! Deprem şiddeti ve büyüklüğü kaç, nerede oldu? Son depremler AFAD ve Kandilli listesi
Klima sorunu çözülmeyen tatilciden protesto! Yatağını otelin en serin yeri olan restorana taşıdı

Klima sorunu çözülmeyen tatilciden protesto! Yatağını otelin en serin yeri olan restorana taşıdı

500

Yorumlar (10)

Hikmet Demirci:

Yine davalar uzayacak

36
2
yanıtYanıtla
Mehmet Gümüş:

Adli tayylde yer degişiklik işlemleri tamamlanıyor. Yargı sürecine etkisi yok denecek kadar az . Yanlış yönlendirme yapmıyalım lütfen.

yanıt1
yanıt9
Doğrucu:

Saraya hizmet etmeyenlerin yeri değişmiş :)

14
9
yanıtYanıtla
Fahri burak ergüven:

Tayini gelen herkesin anormsl bisey yok ki

yanıt1
yanıt6
Mehmet Gümüş:

Senin rutinin olan bakkaldan ekmek almak gibi bişi her sene yapılan bir uygulama. Bakkalfan goflet almaya başlayınca anlarsın.

yanıt4
yanıt7
Only:

Neye durduk yere değiştirildi. Böyle mi tasarruf tedbiri uygulanıyor. O yeri değişen hakim savcılara yol ücreti ev taşıma ücret vs. ücretler ödenecek. Hükümetin uyguladığı tasarruf tedbiri ortada.

13
4
yanıtYanıtla
duyarlı vatandaş:

Adalet personeli savcı hakimler atandıkları hizmet bölgelerine göre en az 2 yıl görev alıyorlar anayasal hak gereği personel yer değişikliği hakkı var .

yanıt2
yanıt3
Fahri burak ergüven:

Normal tayin bunlar

yanıt1
yanıt2
Mehmet Gümüş:

Agzı olan çalıştırıyor. Önce devletine hizmet et sonra kendinde bu hakkı bulursun küçügüm

yanıt1
yanıt1
Osman Balık:

çok calıştilar deyışsinler bakalım yoruldular

3
0
yanıtYanıtla
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title