HDP, İzmir'de İki Adayı Listeden Çıkardı - Haberler
Haberi Paylaş

HDP, İzmir'de İki Adayı Listeden Çıkardı

İhlas Haber Ajansı - Politika
 - Güncelleme:
HDP, İzmir'de İki Adayı Listeden Çıkardı

Halkların Demokrasi Partisi, İzmir'de iki milletvekili adayını listeden çıkardı. Liste dışı kalan Ferhan Ademhan, "Suçlusu kimse gereği yapılacak." dedi.

HDP, Yüksek Seçim Kurulu'nun (YSK) siyasi partilere 24 Nisan'a kadar tanıdığı milletvekili listelerinde değişiklik yapabilme hakkını kullanarak, İzmir'den 1. Bölge 2. sıradan aday gösterilen Anadolu Birliği eski Genel Başkanı Ferhan Ademhan'ın ve aynı bölgeden 4. sıra adayı Mustafa Yalçıner'in adaylığını düşürdü.

İki önemli isim HDP'nin İzmir'deki adaylarının tanıtım gününde listeden çıkartılırken, liste sıralamalarında ise bazı değişiklikler yapıldı.

"BUNUN SUÇLUSU KİMSE GEREĞİ YAPILACAK"

Liste dışı kalan Ferhan Ademhan, konunun aile içi bir mesele olduğunu ifade etti. Konuyu genel merkezle görüşeceğini kaydeden Ademhan, "Genel merkezle ve Yüksek Seçim Kurulu ile konuşup neticeye varacağız. Bir şeylerden emin olmam lazım ki gereğini yapabileyim. Bunun suçlusu kimse gereğini yapabileceğimden emin olabilirsiniz. Partimse partim, ona göre öğrenip daha ayrıntılı bir açıklama yapacağım. Olabilir ya insanız bizim de hatamız olabilir. Benim tarafımdan bir kusur yapılmışsa tabi ki susarım. Kolay değil, iki federasyon bir konfederasyon, 34 tane federasyondan istifa edeceksem bir bedeli olacak." dedi.

İhlas Haber Ajansı / Politika

Yüksek Seçim Kurulu, Mustafa Yalçıner, Ferhan Ademhan, İzmir, Politika, Haberler

title