Fatma Girik'in cenaze törenine katılan Ekrem İmamoğlu, kendisini alkışlayanları durdurdu - Haberler
Haberi Paylaş

Fatma Girik'in cenaze törenine katılan Ekrem İmamoğlu, kendisini alkışlayanları durdurdu

Haberler.com - Gözde Nur Bayar - Politika
 - Güncelleme:

Pazartesi günü koronavirüse bağlı zatürre nedeniyle hayatını kaybeden usta oyuncu Fatma Girik, bugün son yolculuğuna uğurlandı. Cenaze töreni için Teşvikiye Camii'ne gelen İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, kendisini alkışlayan kalabalığı durdurdu. Vatandaşları selamlayan İmamoğlu, alandan ayrıldı.

Haberler.com / ÖZEL - İstanbul'da tedavi gördüğü hastanede 79 yaşında hayata gözlerini yuman Yeşilçam'ın usta ismi ve eski Şişli Belediye Başkanı Fatma Girik için önce Şişli Belediyesi'nde bir program düzenlendi. Programa Şişli Belediye Başkanı Muammer Keskin, Girik'in kardeşi Günay Girik, manevi kızı Ahu Turan ve sanat camiasından birçok isim katıldı.

Fatma Girik'in cenaze törenine katılan Ekrem İmamoğlu, kendisini alkışlayanları durdurdu

"MİNNETLE YAD EDİYORUM"

Şişli Belediyesi'nin ardından Girik için bir tören de Cemal Reşit Rey'de düzenlendi. Burada konuşma yapan İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, "Sanatçılığının yanı sıra sosyal yönü çok güçlü bir insandan bahsediyoruz. Daima halkın ve emekçinin yanında, toplumsal sorunları takip ederdi. Aynı zamanda dürüst, halkçı, Atatürkçü bir sanatçı Fatma Girik. Sağlam karakteriyle örnek gösterilen bir şahsiyetten bahsediyoruz. İnsanların ruhunda böyle bir duruşu simgeliyordu. Kendisini ve aynı tarihte ölen o çok kıymetli insanları da rahmetle, minnetle yad ediyorum." ifadelerini kullandı.

Usta Oyuncudan Fatma Girik'e Veda: Türk Sineması Bugün Yaşıyorsa Onun Sayesinde

Fatma Girik'in cenaze törenine katılan Ekrem İmamoğlu, kendisini alkışlayanları durdurdu

VATANDAŞLARI SELAMLADI

Törenin ardından Girik'in naaşı son yolculuğuna uğurlanmak üzere Teşvikiye Camii'ne getirildi. Cenazeye siyaset ve sanat camiasının çok sayıda isim katıldı. Öğle namazından sonra kılınan cenaze namazının ardından Fatma Girik'in naaşı Muğla'nın Bodrum ilçesine götürüldü.

Fatma Girik'in cenaze törenine katılan Ekrem İmamoğlu, kendisini alkışlayanları durdurdu

Cenaze sonrasında kalabalık bir grup İmamoğlu'nu görünce alkışlamaya başladı. Haberler.com kamerasına yansıyan görüntülerde İmamoğlu'nun vatandaşları durdurarak, "Hayır, hayır" dediği duyuluyor. İBB Başkanı daha sonra vatandaşları selamladıktan sonra alandan ayrılıyor.

Haberler.com / Gözde Nur Bayar - Politika

Ekrem İmamoğlu, Teşvikiye Cami, Fatma Girik, Magazin, Politika, Güncel, Haberler

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım

Yorumlar (21)

MUSTAFA YILDIRIM :

ADAM NE YAPSA TROLLER ELEŞTİRİYOR,ADİL OLUN ADİLLL

HALİS ER:

Tamamen kurgu

Hakan Soyadi:

Ekrem başkan helal sana bu ahlakından umarım birileri ayını alır.

Tüm 21 yorumu okumak için tıklayın
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title