Haberi Paylaş

Canlı yayında adaylık kararını duyuran Fatih Erbakan, masasındaki son anket sonucunu da paylaştı: Yüzde 8'in üzerindeyiz

Politika Haberleri

Yeniden Refah Partisi lideri Fatih Erbakan katıldığı programda önümüzdeki seçimlere dair önemli açıklamalarda bulundu. Erbakan, "Seçimlerde ikinci tura biz kalacağız. Teşkilatımız 300 bin imza ile Cumhurbaşkanlığı adaylığımızı ilan etmek için çalışma başlattı" ifadelerini kullandı. Erbakan ayrıca, "'Yeniden Refah Partisi yüzde 8'in üzerinde olduğunu gördük. Seçim dönemindeki çalışmalarla oyumuzu yüzde 10'un üzerine çıkartacağız'' dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın, "Yaptığımız değerlendirmeler sonucunda 14 Mayıs 2023'ün seçim için en uygun tarih olduğunu düşünüyoruz. Ülkemizi bu tarihte seçime götürmek istiyoruz" açıklamaları ile Türkiye iyiden iyiye seçim atmosferine girdi. Fatih Erbakan da katıldığı canlı yayında seçimlere ilişkin önemli açıklamalarda bulundu.

Erbakan, Beyaz TV'de katıldığı programda "Seçim ikinci tura kalırsa kimi desteklersiniz?" sorusuna, "Biz bu soruya artık, 'biz ikinci tura kendimiz kalacağız', diye cevap veriyoruz. Bir de HDP'nin aday çıkartacak olmasıyla seçimin ikinci tura kalma ihtimali arttı. Ama bu noktada bizim de ciddi bir aktör olarak inşallah ikinci tura kalma ihtimalimizin olduğunu düşünüyoruz. Öyle olunca da tabii kendi kendimize destek vereceğiz" sözleri ile yanıt verdi.

Daha sonra ise "Öyle bir durumda siz aday mı olacaksınız?" sorusuna ise Erbakan, "Evet, şu aşamada bir hazırlığımız var. Hatta 300 bin imza ile Cumhurbaşkanlığı adaylığını açıklamak üzere arkadaşlarımız çalışma bitti. Şimdiden altyapısını oluşturuyoruz. Bu süre çok kısa, 4-5 günlük sürede bu imzanın toplanması gerekiyor. Şimdiden teşkilatlarımızı harekete geçirdik. Bir altyapı çalışmasına başladık.

Biz kendimiz parti olarak seçime gireceksek, ki öyle gözüküyor. Cumhurbaşkanı adayı çıkarmamız da mantıklı olandır. Öyle bir durumda da bizim Cumhurbaşkanı adayı olmamız, partinin genel başkanı olarak son derece doğal. Arkadaşlarımız da teşkilatlarımız da bunu istiyorlar. Hatta yüz bin imza ile değil üç yüz bin imza ile bu adaylığı yapalım diye şimdiden bu hazırlığa başladılar." açıklamalarında bulundu.

Anket sonuçlarını da paylaşan Erbakan, ''Yeniden Refah Partisi yüzde 8'in üzerinde olduğunu gördük. Seçim dönemindeki çalışmalarla oyumuzu yüzde 10'un üzerine çıkartacağız.'' dedi.

Haberler.com / Yavuz Selvi - Politika

Yeniden Refah Partisi Fatih Erbakan Politika Güncel Haberler

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım

Yorumlar (22)

Cihat ÖZER :

rte 'ın kazanımlarını gittiğinde anlarsınız. ya 1 olup ayakta güçlü yada bölünüp toz olduğunuzu göreceksiniz. sav efendimiz ne diyor bir olun bölünleyin. ama senin umurunda değil bu peygamber tembihleri.

Cevap Yaz00Yayından Kaldır
Şeref Ünlü:

Rametli NECMETTİN ERBAKAN bu milleti 40 sene uyarmaya çalıştı siyonizme köle olmasın diye millet ne yaptı köleliği tercih etti

Cevap Yaz213Yayından Kaldır
Murat Vural:

Meşhur bir atasözü vardır , Aç tavuk kendisini darı ambarında görürmüş . Fatih sen Türkiye'de yüzde 8 oy al, bende Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığına adaylığımı koyacağım .Varmısın ...

Cevap Yaz3523Yayından Kaldır
Tüm 22 yorumu okumak için tıklayın
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title