Haberler

Azerbaycanlı yetkililer ile Karabağ'daki Ermeni nüfusun temsilcileri arasındaki görüşme sona erdi

Son Güncelleme:
Abone Ol

Azerbaycan'ın Karabağ bölgesindeki Ermeni nüfusun temsilcileri, Azerbaycanlı yetkililerle görüşmek üzere Yevlah kentine geldi. Entegrasyon sürecinin ele alındığı görüşme sona erdi.

Azerbaycan'ın Karabağ bölgesinde başlattığı operasyon, Ermeni güçlerin ateşkesi kabul etmesiyle sonlandı. Dünyanın gözü bu bölgeye çevrilirken, Ermeni nüfusun temsilcileri Azerbaycanlı yetkililerle ateşkesi görüşmek için Azerbaycan'ın Yevlah kentine geldi. Görüşmede, taraflar arasında entegrasyon süreci ele alındı.

AZERBAYCAN 24 SAATTE İŞİ BİTİRDİ

Azerbaycan Karabağ'daki Ermeni silahlı gruplara karşı gerçekleştirdiği yaklaşık 24 saatlik terörle mücadele operasyonu sonrası diyalog süreci başladı. Ermeni grupların silah bırakması ile sona eren operasyonun ardından Karabağ'daki Ermeni halkın temsilcileri Azerbaycan ile görüşmeye hazır olduklarını açıkladı.

Azerbaycanlı yetkililer ile Karabağ'daki Ermeni nüfusun temsilcileri arasındaki ateşkes görüşmesi başladı

ENTEGRASYON SÜRECİ ELE ALINDI

Ermeni temsilciler bugün Rus Barış Gücü askerleri eşliğinde Azerbaycan'ın Yevlah kentine geldi. Temsilciler, Karabağ bölgesinde yaşayan Ermeni halkla temaslardan sorumlu Ramin Memmedov ile masaya oturdu. Taraflar görüşmede, entegrasyon sürecini ele aldı.

Azerbaycanlı yetkililer ile Karabağ'daki Ermeni nüfusun temsilcileri arasındaki ateşkes görüşmesi başladı

YEVLAH KENTİNİN TARİHİ ÖNEMİ VAR

Azerbaycan'ın teklifi üzerine tarafların bir araya geleceği zirvenin Yevlah şehrinde yapılacak olması ise ayrı bir önem taşıyor. Çünkü 1988 yılında ilk Ermenistan ablukası Yevlah'ta başlamıştı ve işgalin zemini hazırlanmıştı.

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Politika

Azerbaycan Politika Dünya Güncel Haberler

1000
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title