Haberi Paylaş

Erbakan'dan "Cumhur İttifakı'na neden katılmadınız?" sorusuna yanıt: Parti kurullarımız böyle uygun gördü

Politika Haberleri

Bugün düzenlediği basın toplantısında Cumhur İttifakı'na katılmayacaklarını ve seçime tek başına gireceklerini açıklayan Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan, YSK'ya gelerek cumhurbaşkanı adayı olabilmek için başvuruda bulundu. Erbakan, Cumhur İttifakı'na katılmama sebeplerine yönelik soruya "Zamanı geldiğinde teferruatlı şekilde açıklarız. Böyle olmasını parti kurullarımız uygun gördüler. Biz de öyle uygun gördük" yanıtını verdi.

Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan bugün parti binasında düzenlediği basın toplantısında Cumhur İttifakı'ndan gelen daveti kabul etmediklerini ve seçime tek başına gireceklerini açıkladı.

Erbakan açıklamalarının ardından Yüksek Seçim Kurulu'na (YSK) gelerek 14 Mayıs'ta yapılacak Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçiminde cumhurbaşkanı adayı olabilmek için başvuruda bulundu.

Erbakan'dan 'Cumhur İttifakı'na neden katılmadınız?' sorusuna yanıt: Parti kurullarımız böyle uygun gördü

Herhangi bir ittifaka dahil olmadan seçimlere girme kararı aldıklarını yineleyen Erbakan, "Yine 14 Mayıs'ta yapılacak olan Cumhurbaşkanlığı Seçimi'nde de Yeniden Refah Partimizin cumhurbaşkanı adayı olarak bendeniz Yüksek Seçim Kurulumuza başvurumu yaptım. İnşallah ülkemiz için, milletimiz için ve bütün insanlık için bu adımlarımızın hayırlı olmasını diliyorum" dedi.

İkinci turda herhangi bir ittifaka dahil olup olmayacaklarını yanıtlayan Erbakan, "Eğer ikinci tura kalırsa konuşulacak konular. Yine yetkili kurullarımızla, teşkilatlarımızla istişare ederek adım atarız" ifadelerini kullandı.

Erbakan'dan 'Cumhur İttifakı'na neden katılmadınız?' sorusuna yanıt: Parti kurullarımız böyle uygun gördü

Cumhur İttifakı'na katılmama sebeplerine yönelik gelen soruya ise Erbakan, "Zamanı geldiğinde teferruatlı şekilde açıklarız. Şimdilik bu kadarla yetinelim. Sonuç olarak biz bu yönde karar aldık. Böyle olmasını parti kurullarımız uygun gördüler. Biz de öyle uygun gördük. İnşallah hayırlı olur" diye konuştu.

Yeniden Refah Partisi Fatih Erbakan Politika Güncel Haberler

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım

Yorumlar (23)

Mikail arman:

Yüzde 1, 2 veya 4 oranında alan partilerin hepsi kayma partisidir. Asıl niyetleri siyasi pazarlıkla koltuk kazanıp millete kaymaktır.Bunların piyasadan silinmesi lazımdır.

Cevap Yaz01Yayından Kaldır
Mikail arman:

Oyları bölmekten başka bir numaraları olmayan bu adaylar, aldıkları oy miktarını görünce utanıp mahcup olmayacaklarmı.Milletin tercihine saygı duyup onurlu şekilde istifa edeceklermi ?

Cevap Yaz12Yayından Kaldır
Mikail arman:

Rahmetli babasın adını, etiketini kullanarak siyaset sahnesinde kalmaya çalışan bir şahsiyet.Turkiyeye hizmet edecek hiç bir siyasi tecrübe ve devlet yönetme kapasitesi olmadığını tüm millet biliyor.

Cevap Yaz12Yayından Kaldır
Tüm 23 yorumu okumak için tıklayın
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title