Haberi Paylaş

Ekim ayında yapılan 14 seçim anketinin ortalaması alındı! İşte seçimin kaderini belirleyecek parti

Politika Haberleri

Ekim ayı içerisinde Türkiye'nin önde gelen araştırma şirketlerinin yapmış olduğu 14 seçim anketinin ortalaması alındı. Sonuçlara göre AK Parti ve MHP'den oluşan Cumhur İttifakı'nın oy oranı yüzde 40, CHP ve İYİ Parti'den oluşan Millet İttifakı'nın oy oranı yüzde 39,9 oldu. HDP ise çalışmada yüzde 10 oy aldı. Bu sonuçlara göre HDP'nin destekleyeceği ittifak seçimde ipi göğüsleyecek.

Partilerin seçim çalışmaları devam ederken anket şirketleri de yaptıkları araştırmaların sonuçlarını kamuoyu ile paylaşmaya devam ediyor. Son olarak 14 anket şirketinin ekim ayında yapmış oldukları araştırmanın ortalaması alındı.

Yapılan çalışmanın sonucuna göre AK Parti yüzde 32,6 ile birinci parti olurken, CHP yüzde 26,6 ile ikinci sırada yer aldı. İYİ Parti yüzde 13,3 ile üçüncü, HDP yüzde 10 ile dördüncü, MHP ise yüzde 7,4 ile beşinci sırada konumlandı.

İttifaklar bazında bakıldığında ise AK Parti ve MHP'den oluşan Cumhur İttifakı'nın oy oranı yüzde 40 olurken, CHP ve İYİ Parti'den oluşan Millet İttifakı'nın oy oranı yüzde 39,9 olarak kayıtlara geçti.

Çalışmada en dikkat çeken nokta HDP'nin oy oranı oldu. Bu sonuçlara göre yüzde 10 alan HDP seçimin kaderini belirleyecek. HDP'nin destekleyeceği ittifak ipi göğüsleyecek.

14 anketin ortalamasının alındığı çalışmada diğer partilerin oy oranı şöyle:

  • DEVA: Yüzde 2,3
  • Zafer: Yüzde 2,1
  • Gelecek: Yüzde 1,7
  • Yeniden Refah: Yüzde 1,4
  • Saadet: Yüzde 0,9
  • Memleket: Yüzde 0,7

Ekim ayında yapılan 14 seçim anketinin ortalaması alındı! İşte seçimin kaderini belirleyecek parti

Politika Güncel Haberler

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım

Yorumlar (9)

Marco Porta:

Bu seçim kurtuluş seçimleri akape den kurtuluş

Selim Güler:

Hakan saglam rumuzlu kisi 20 senedir secimi Kim kazaniyor AKP Reis hep Lider bunda sasilacak ne var hem anketi yapan sizin yandas yüzde 36 degil bilerek az yazmis bir yerini yirtsan bile yüzde 45 dir .Ben Sana gercek anketi yazdim

seyfullah aydın:

türkiyeyi idare edecek olanlar yemin ederken yalan makinasına bağlanıp yemin ettirilsin yalan makinasından geçemeyenler ülkeyi yönetmesin

Tüm 9 yorumu okumak için tıklayın
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title