Haberler

DEM Partili vekilden AK Partilileri ayağa kaldıran sözler: Sizde din iman kalmamış

Güncelleme:

DEM Parti Mersin Milletvekili Perihan Koca, TBMM'de yaptığı konuşmada sokak hayvanlarıyla ilgili düzenlemede köpeklerin uyutulma seçeneğine karşı çıkarak uygulamayı "Katliam Yasası" olarak niteledi. Koca'nın "Sizde din, iman kalmamış." sözleri ise AK Partililerin büyük tepkisine neden oldu. AK Parti Grup Başkanvekili Muhammet Emin Akbaşoğlu, Koca'nın kendi sıfatlarını saydığını söyleyerek onu muhatap almayı zul saydığını belirtti.

Dem Parti Mersin Milletvekili Perihan Koca, TBMM'de yaptığı konuşmada hükümetin sokak hayvanlarıyla ilgili düzenlemede yer verdiği uyutma seçeneğini eleştirerek AK Partili milletvekillerine "Şiddete, kana ihtiyacınız var." dedi. Sözlerinin devamında daha da sert ifadeler kullanan Koca "Sizde din iman kalmamış." deyince AK Partililer tepki gösterdi.

"SİZDE NE DİN KALMIŞ NE İMAN"

Sokak hayvanlarının uyutulması seçeneğine karşı çıkan Koca, durumun katliam olduğunu değiştirmediğini belirterek "Şiddete, kana ihtiyacınız var. Katliam yasasını getirmek istiyorsunuz Lafa gelince din iman masalları anlatıyorsunuz. Allah, kitap sözleri sizin kirli ağızlarından düşmüyor. Sizde ne din kalmış ne iman kalmış." ifadelerini kullandı.

Ak Parti milletvekillerinin tepki göstermesi sonrasında da sözlerine devam eden Koca, "İktidar vekilleri size söylüyorum, sizde din, iman, insanlık kalmamış. Sizin secde ettiğiniz tek yer, şahsım rejimi. Siz, saraya, holdinge ve patronlara itaat ediyorsunuz. Cana, canlıya gelince katledelim, kurban verelim. Yok, öyle yağma. İzin vermeyiz." dedi.

AK PARTİLİ AKBAŞOĞLU: BİZİM GRUBUMUZ HAKİKATİN AYNASIDIR

Koca, konuyla ilgili çözümü hayvan hakları savunucularının yıllardır savunduğunu vurgulayarak iktidarın belediyelerde hayvanlar için ayrılan bütçeye göz diktiğini savundu. Koca konuşması süresi bittiği için kürsüden inerken AK Parti Grup Başkanvekili Muhammet Emin Akbaşoğlu, Koca'ya yanıt verdi.

Akbaşoğlu, Koca'yı muhatap almayı bile kendileri için zul sayarak Koca'nın konuşmasında kendi sıfatlarını saydığını söyledi. Akbaşoğlu "Bizim grubumuz hakikatin aynasıdır." dedi.

Haberler.com / Selahattin Demirel - Politika

Muhammet Emin Akbaşoğlu Perihan Koca Milletvekili DEM Parti AK Parti Mersin Sözler Hayvan Hakları Gündem 3.Sayfa Politika Haberler

'İstesek en az 10 vekil gelir' sözleri CHP ile İYİ Parti'yi karşı karşıya getirdi

"İstesek en az 10 vekil gelir" sözleri CHP ile İYİ Parti'yi karşı karşıya getirdi

Türkiye'nin dev lastik fabrikasında üretim durdu

Türkiye'nin dev lastik fabrikasında üretim durdu

Denizli'de 6 ilçede yangın! Alevlerin yuttuğu koyun sürüsünün görüntüsü yürek dağladı

Denizli'de 6 ilçede yangın! Alevlerin yuttuğu koyun sürüsünün görüntüsü yürek dağladı

Önce üvey amcasını sonra eşini öldürmüştü! Kızının sözleri duruşmaya damga vurdu

Önce üvey amcasını sonra eşini öldürmüştü! Kızının sözleri duruşmaya damga vurdu

500

Yorumlar (26)

Şahin Gözlü:

bunlarıda devlet konuşturuyor ya ne dıyım

250
234
yanıtYanıtla
Murat Celik:

onları konuşturan CHP

yanıt215
yanıt349
Murat Celik:

sadece Burda ki chpdem bu kadar var gerisini sen hesapla meclis ne yspsin

yanıt13
yanıt14
MÜCAHİD:

kardeş devlet hani laik kemalistti nooldu, şimdi kuralları yüce dinimizin kuranın hükümlerine göre değiştirelim mi? o zaman laiklik elden gitmez mi? hani kahrolsun şeriat diye höyküyordunuz, şimdi sokak köpekler için birden Allah ın merhametini şeriatinı mı hatırladınız? Din herkes için lazım sadece bazı zamanlar değil her zaman.

yanıt54
yanıt36
şahabettin Ayyıldız:

Peki sizleri kim konuşturuyor?

229
98
yanıtYanıtla
T.C. GÖKBÖRÜ:

Bizim olan bir yerde konuşurken kimseden izin almayız biz koç

yanıt34
yanıt96
Cem Demirkaya:

insan canına kıyanları savunanların hayvan haklarını savunması hiç samimi gelmiyor bana

211
52
yanıtYanıtla
Ömer Can:

demin dinden imandan bahsetmesi kiyamet alemetleri

yanıt15
yanıt6
Erkan Kaya:

Dogru söylemis bu sefer!!!

155
95
yanıtYanıtla
Güven Genç:

Bu mama lobisi nasıl birşey ki normal şartlarda asla biraraya gelmeyecek Dem Parti, Zafer Parti, Yeniden Refah Partisini tek çatı altında aynı düşünce etrafında biraraya getire biliyor?

145
94
yanıtYanıtla
Tüm 26 yorumu okumak için tıklayın Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title