Haberler

Darbe Gecesi TBMM'de Yaralanan Vekil ve Ailesi Taburcu Oldu

Politika Haberleri

FETÖ’cü hainlerin 15 Temmuz’da TBMM’yi bombalaması sonucu yaralanan AK Parti Hatay Milletvekili Hacı Bayram Türkoğlu, "Aziz milletim Türk milleti ilelebet yaşayacaktır derken yürekten söylüyorum.

FETÖ'cü hainlerin 15 Temmuz'da TBMM'yi bombalaması sonucu yaralanan AK Parti Hatay Milletvekili Hacı Bayram Türkoğlu, "Aziz milletim Türk milleti ilelebet yaşayacaktır derken yürekten söylüyorum. Milletimiz sağduyusuyla, imanıyla dimdik ayaktadır" dedi.

Tedavisinin tamamlanmasının ardından taburcu olan AK Parti Hatay Milletvekili Hacı Bayram Türkoğlu, Memorial Hastanesi'nden ayrılırken yaptığı açıklamada, 15 Temmuz gecesinin ülke adına bir kabus gecesi olduğunu belirterek, "Türk Silahlı Kuvvetleri içerisine sızmış bir grup Fetullahçı Terör Örgütü'ne mensup mevcut yönetime karşı, Türk milletine karşı darbe girişiminde bulunmuşlardır. Başbakanımızın meydanlara çağrısı üzerine milletimiz sağolsun azizliğini bir kez daha gösterdi. Dimdik ayakta durarak teröristleri püskürttü" dedi.

O gece çağrı üzerine milletvekillerinin TBMM'ye gittiklerini vurgulayan Türkoğlu, "Bende bir milletvekili olarak milli iradenin temsilcisi sıfatında TBMM Başkanımızın çağrısına uyarak TBMM'ye yöneldim. Eşim, kızım yanımda, onlar da beni yalnız bırakmadılar. Dikmen kapısından yaya olarak yürümeye başladık. Hemen alçaktan uçan uçakla Meclis binasının bombalanması sonucu o an bombadan çıkan şarapnel parçalarıyla yaralandık. Ben kolumdan yaralandım, eşim kolundan yaralandı, kızım başından yaralandı, o anda yere düştü. Hamdolsun daha çok yapacak hizmetimiz varmış. Şehitler listesinde bizde olabilirdik. Polislerimiz bizi fark etti, sağolsun vatandaşlarımızdan bir tanesi bizi arabasına aldı, Memorial Hastanesi'ne geldik. Memorial Hastanesi'ne teşekkür ediyorum. Dost düşman şunu bilmeli; tarihinde ilk defa dünya tarihinde olmayan, dünyada hiçbir millette yaşanmayan bir hadise yaşadık" diye konuştu.

Türkoğlu'nun eşi Betül Türkoglu ise, "Hiç düşünmeden bu yola çıktık, şehit olabilirdik hiç önemli değildi. Yine olsa yine giderim, hiç önemli değil. Yeter ki ülkemiz terör örgütünden biran önce temizlensin. Lanet ediyorum, Allah onların eline düşürmesin bizi. Bir daha böyle şeyler yaşatmasın, teşekkür ediyorum" dedi.

Türkoğlu'nun kızı Cennet Türkoglu ise şunları söyledi:

"Milletimle gurur duyuyorum. Ben de bu milletin bir ferdi olarak gazilik ünvanına ulaştığım için gurur duyuyorum. Umarım bir daha böyle kötü şeyler yaşamayız. Görüş ayrımı olmadan sağcısı solcusu, Türkü Kürdü olmadan milletimiz el ele verdi. Allah herkesten razı olsun, şehit ailelerimize başsağlığı diliyorum."

Hacı Bayram Türkoglu, "Aziz milletim, Türk milleti ilelebet yaşayacaktır derken yürekten söylüyorum. Milletimiz sağduyusuyla, imanıyla dimdik ayaktadır. Aziz şehitlerimizin ruhu şad olsun, gazilerimize acil şifalar diliyorum" ifadesini kullandı. - ANKARA

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Politika

Hacı Bayram Türkoğlu Memorial AK Parti Politika Güncel Haberler

title