Haberi Paylaş

Kur'an-ı Kerim yakarak büyük tepki toplayan Rasmus Paludan'ın İngiltere'ye girmesi yasaklandı

Politika Haberleri

Danimarka'da aşırı sağcı Sıkı Yön Partisi'nin (Stram Kurs) lideri Rasmus Paludan'ın, Kur'an-ı Kerim yakmayı planladığı İngiltere'ye girmesi yasaklandı. Sorumlu Devlet Bakanı Tom Tugendhat "İngiltere'ye seyahati kamu yararına uygun olmayacak ve ülkeye girmesine izin verilmeyecek" ifadelerini kullandı.

İngiltere'de Güvenlikten Sorumlu Devlet Bakanı Tom Tugendhat ana muhalefetteki İşçi Partisi Milletvekili Simon Lightwood'un, Danimarkalı siyasetçi aşırı sağcı Rasmus Paludan'ın Wakefield kentinde Kur'an-ı Kerim yakma planına ilişkin sorusunu yanıtladı.

Bakan Tugendhat, "Aşırı sağcı Danimarkalı siyasetçi Rasmus Paludan, halka açık bir yerde Kuran yakmak amacıyla Danimarka'dan Wakefield'a gideceğini söyledi. Paludan daha önce Danimarka'da nefret dolu ve ırkçı açıklamaları nedeniyle hapse girmişti. Bu ülkeye girmesine izin verilmemesi gereken tehlikeli bir adam. İçişleri Bakanlığı bana ve halka hükümetin bunu önlemek için harekete geçtiğine dair güvence verebilir mi?" sorusuna karşılık Paludan'ın İngiltere'ye girişine müsaade edilmeyeceğini söyledi.

Tugendhat, "İngiltere'ye seyahati kamu yararına uygun olmayacak ve ülkeye girmesine izin verilmeyecek" ifadelerini kullandı.

Öte yandan daha önce İsveç ve Danimarka'da polisten aldığı izinle Kur'an-ı Kerim yakarak büyük tepki toplayan Paludan, Pazar günü Twitter hesabından yayınladığı videoda, Ramazan'ın başlangıcına denk gelecek şekilde Çarşamba günü Kuran'ı Kerim yakmak üzere Wakefield şehrine gideceğini duyurmuştu. Paludan, Ocak ayında Türkiye'nin Stockholm Büyükelçiliği önünde Kur'an-ı Kerim yakmıştı.

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Politika

Rasmus Paludan Kuran-ı Kerim Danimarka England Politika Dünya Haberler

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım

Yorumlar (2)

HALİL AGA:

Böyle pisliklerin yaşamasına bile müsaade edilmemesi lazım ama onu ALLAH'a havale ediyorum.Rabbim gereğini yapar.Yada kör bir kurşuna ve ya testereye düçar olur.

Cevap Yaz023Yayından Kaldır
Zeynep Yılman:

Herhangi bir görüşün aşırıları ne kadar salak oluyor. Eee yaktın da ne oldu salak? Nemrud'un Hz.İbrahim'e kızıp gökyüzündeki tanrına ulaşan bir kule yaptıracam ve yukarı çıkıp Allah'ı öldürecem demesi gibi andavalca işler. Sonra ne oldu kendi öldü kader olarak.

Cevap Yaz019Yayından Kaldır
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title