Haberler

Cumhurbaşkanlığı Seçimlerine Doğru

Politika Haberleri

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkan Yardımcısı Burhan Şenatalar, 10 Ağustos'taki Cumhurbaşkanlığı seçim ittifakına değinerek, “Bu seçime giderken ilk defa bir büyük uzlaşma ortaya çıktı, uzlaşıdaki parti sayısının 8’e çıkmasını bekliyoruz” dedi.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkan Yardımcısı Burhan Şenatalar, 10 Ağustos'taki Cumhurbaşkanlığı seçim ittifakına değinerek, "Bu seçime giderken ilk defa bir büyük uzlaşma ortaya çıktı, uzlaşıdaki parti sayısının 8'e çıkmasını bekliyoruz" dedi.

CHP Afyonkarahisar İl Başkanlığı tarafından, Cumhurbaşkanı adayı Ekmeleddin İhsanoğlu'nun seçim kampanyası hakkında danışma toplantısı düzenlendi. Bir düğün salonunda gerçekleştirilen toplantıya Genel Başkan Yardımcısı Şenatalar'ın yanı sıra CHP Afyonkarahisar Milletvekili Ahmet Toptaş, CHP İl Başkanı Yalçın Görgöz, CHP Merkez İlçe Başkanı Kemal Demirkırkan ile çok sayıda partili katıldı. Toplantının açılışında konuşan Şenatalar, 10 Ağustos'taki Cumhurbaşkanlığı seçiminin öneminden bahsetti. 10 Ağustos'la birlikte Türkiye'nin gerçekten tarihi bir dönemeçten geçtiğini belirten Şenatalar, "30 Mart'ta yaptığımız seçim önemliydi. 10 Ağustos ve 24 Ağustos seçimleri çok daha önemli. 10 Ağustos ve 24 Ağustos seçimleri, 2015'te yapacağımız genel seçimlerden de çok daha önemli. Cumhurbaşkanı adayı Ekmeleddin İhsanoğlu'na verilen destek her geçen gün artıyor. Bu seçime giderken ilk defa bir büyük uzlaşma ortaya çıktı. İlk olarak 2 partiyle başladı, 5 partiye çıktı. Dün itibariyle 7 partiye çıktı. Birkaç gün içinde 8 partiye çıkmasını bekliyoruz. Bu partiler içinde Liberal Demokrasi Partisi'nden Büyük Birlik Partisi'ne kadar büyük bir yelpaze var" dedi.

"CUMHURBAŞKANLIĞI SEÇİMLERİ DEMOKRASİ İLE ANTİDEMOKRASİ ARASINDA GEÇECEK BİR YARIŞ OLACAK"

Cumhurbaşkanlığı seçimlerinin Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ile Ekmeleddin İhsanoğlu arasında değil, antidemokrasi ve demokrasi arasında geçtiğini öne süren Şenatalar, "Sadece iki tane insanı karşılaştırmıyoruz. İki tane ahlak, devlet, demokrasi anlayışını karşılaştırıyoruz. Daha doğrusu demokrasi ile antidemokrasiyi karşılaştırıyoruz. Bütün topluma, eşimize dostumuza, konumuza komşumuza, akrabaya hısma, çocukluk arkadaşına askerlik arkadaşına, gece gündüz çaba gösterip anlatmamız gerekiyor. Türkiye'nin ve hepimizin önünde bir fırsattır. Bu fırsatı çok iyi değerlendirmemiz lazım" diye konuştu.

Toplantı, konuşmaların ardından basına kapalı olarak devam etti. - AFYONKARAHİSAR

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Politika

Cumhurbaşkanlığı Seçimi Cumhuriyet Halk Partisi Ekmeleddin İhsanoğlu Burhan Şenatalar Politika Güncel Haberler

title