Haberler

Seçimi kazanan Erdoğan, 21 yıllık geleneği değiştirdi! Bu kez balkon konuşmasını Külliye'de yapacak

Politika Haberleri

Cumhurbaşkanı Erdoğan, resmi olmayan sonuçlara göre 2. tur seçimlerini kazandı. Tüm seçimlerde AK Parti Genel Merkezi'nde balkon konuşması yapan Erdoğan, bu kez 21 yıllık geleneği değiştirerek konuşmasını Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde gerçekleştirecek. Kısıklı'daki evinin önünde vatandaşlara seslenen Erdoğan, "Külliye'den tüm dünyaya sesleneceğiz." dedi.

Türkiye bugün cumhurbaşkanlığı seçimlerinin 2. turu için yeniden sandık başına gitti. Resmi olmayan sonuçlara göre; Cumhur İttifakı'nın adayı Recep Tayyip Erdoğan seçimi kazanarak 13. cumhurbaşkanı oldu.

Sandıktan zaferle ayrılan Erdoğan, 21 yıllık geleneği de değiştirdi. Tüm seçimlerde AK Parti Genel Merkezi'nde balkon konuşması yapan Erdoğan, bu kez Beştepe'deki Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nin ana binasındaki balkonda vatandaşlara seslenecek.

Kısıklı'daki evinin önünde zafer konuşması yapan Erdoğan, "Önümüzdeki dönemde milletimize ne söz verdiysek, yapacağız. Bu duygularla şimdi Ankara'ya yola çıkıyorum. Bu defa 1 değişiklik yapıyoruz. Balkon konuşmasını inşallah Külliye'den yapacağız. Külliye'den tüm dünyaya sesleneceğiz." dedi.

Cumhurbaşkanlığı Külliyesi önünde gerekli hazırlıklar yapılırken seçimi buradan takip edecek basın mensupları için de yer ayrıldı.

Cumhurbaşkanlığı Külliyesi AK Parti Politika Güncel Haberler

title