Cumhurbaşkanı Erdoğan, isim vermeden Sezen Aksu'ya yüklendi: Uzanan dilleri koparmak görevimizdir - Haberler
Haberi Paylaş

Cumhurbaşkanı Erdoğan, isim vermeden Sezen Aksu'ya yüklendi: Uzanan dilleri koparmak görevimizdir

Haberler.com - Olgun Kızıltepe - Politika
 - Güncelleme:

Şarkısında Hazreti Havva ve Hazreti Adem hakkındaki sözleri nedeniyle eleştirileri oklarının hedefi olan Sezen Aksu'ya bir tepki de Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan geldi. Cuma namazından sonra camii içinde cemaate kısa bir konuşma yapan Erdoğan, "Hakaretlerin bini bir para. Bütün bunların karşısında dimdik duracak olanlar sizlersiniz. Hazreti Adem efendimize kimsenin dili uzanamaz. O uzanan dilleri yeri geldiğinde koparmak bizim görevimizdir" dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, cuma namazını Üsküdar'da bulunan Çamlıca Camii'nde kıldı. Namazdan sonra camii içinde cemaate kısa bir konuşma yapan Erdoğan, isim vermeden Sezen Aksu'ya yüklendi.

Hazreti Adem ve Hazreti Havva'ya hakaret olarak nitelendirilen şarkısı sözlerinin kabul edilemeyeceğini ifade eden Erdoğan, "Hakaretlerin bini bir para. Bütün bunların karşısında dimdik duracak olanlar sizlersiniz. Hazreti Adem efendimize kimsenin dili uzanamaz. O uzanan dilleri yer geldiğinde koparmak bizim görevimizdir. Havva validemize kimsenin dili uzanamaz. Onlara da had bildirmek bizim görevimizdir" dedi.

Tartışma yaratan şarkı sözleriyle ilgili Diyanet İşleri Başkanlığı'ndan yapılan açıklamada "İslam'ın seçkin şahsiyetlerine dair söylenen her cümlede, yapılan her açıklama ve yaklaşımlarda son derece hassas ve dikkatli olunması gerekmektedir. Dini şahsiyet, sembol ve değerlerle ilgili özensiz tutum ve davranışlarda bulunulması, en hafif tabirle saygısızlıktır" ifadelerine yer verilmişti.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli ise parti grubunda yaptığı konuşmada konuyla ilgili şu değerlendirmeyi yapmıştı: "Mesela yazdığı ucube bir şarkının sözleri arasında, Hz. Adem ile Hz. Havva'ya cahil diyen sorumsuz ve şuursuz bir sanatçının alamet olarak bindiği sefalet ve rezalet hali dünyevi kıyameti olan cehalet çukurunun açık seçik bir numunesidir. Bu sanatçıya diyorum ki, serçeysen serçeliğini bil, kuzgunluğa heves etme. Bu tiplerin kafaları arızalı, kalpleri taşlı ve dikenlidir."

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Sezen Aksu, Magazin, Politika, Güncel, Haberler

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım

Yorumlar (36)

Umran Aktar:

:Sezen Aksu gibilerini ibreti alem için asmak lazım. ki bir daha müslüman ülkelerinde böyle bir şeyi hiç kimse yapmaya kalkışmasın tepki vermeyen müslümanlara lânet olsun

AHMET UZAN:

Sezen Aksu gibilerini ibreti alem için asmak lazım. ki bir daha müslüman ülkelerinde böyle bir şeyi hiç kimse yapmaya kalkışmasın tepki vermeyen müslümanlara lânet olsun

Zulkarneyn :

Erdoğan kini gözünü bürümüş insanların. Sırf Erdoğan dedi diye peygambere söylenen sözlere cevabına dislike atmışlar. Allah ıslah etsin. " omo oçoz" diyenler, dinleri ve ülkeleri elden gidince beğenmedikleri suriyelilerin durumuna düşeceklerinin farkında değil mi? "Saddam gitsin de ne olursa olsun, Kaddafi gitsin de ne olursa olsun" diyenlerin sonu, ABD destekli muhalefet ile bizi de bekliyor! HDP'ye özerklik de dahil her şeye açıklar! siz de gözünüzü açın!!!

Tüm 36 yorumu okumak için tıklayın
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title