Haber : Cumhurbaşkanı Erdoğan: "Harp Okullarımıza Subay Yetiştirmek Dışında Misyon Biçmeye Kalkanlara... - Haberler

Haberi Paylaş

Cumhurbaşkanı Erdoğan: "Harp Okullarımıza Subay Yetiştirmek Dışında Misyon Biçmeye Kalkanlara...

Cumhurbaşkanı Erdoğan: "Harp okullarımıza subay yetiştirmek dışında misyon biçmeye kalkanlara kesinlikle izin vermeyeceğiz.

Cumhurbaşkanı Erdoğan: "Harp okullarımıza subay yetiştirmek dışında misyon biçmeye kalkanlara kesinlikle izin vermeyeceğiz.Harp okullarının eski sisteme dönmesi kesinlikle söz konusu değildir"

-"Bugün, 15 Temmuz darbe girişiminden sonra yeniden yapılandırılan Kara Harp Okulumuzun ilk mezunlarını veriyoruz. Bu şerefli kurumu kirleten darbecilerin tamamı tasfiye edildi"

-"Biz önce eski sistemi tümüyle tasfiye ettik, tek çatı altında birleştirdik. Asli görevi olan subay yetiştirme odaklı olarak yeniden yapılandırarak eğitim öğretim faaliyetine başladık"

-" Türkiye'nin artık kaybedecek ne zamanı ne de insanı vardır. Üniversite mezunları arasından alınan öğrencilerimize harp okullarında 4 yılda verilen eğitimin fazlası 1 yılda verilerek vazifeye hazır hale getirilmişlerdir. Askeri derslerin oranı yüzde 18'den yüzde 60 düzeyine çıkarılmıştır"

-"Bu ordu FETÖ'cülerin ordusu hiç değildir. Bu ordu şu veya bu yabancı kurumun ordusu hiç değildir. Sadece ve sadece Türkiye'nin, Türk milletinin ordusudur"

ANKARA - Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 858 Muvazzaf Subay Adayının Mezuniyet Töreni'ne katıldı.

İhlas Haber Ajansı / Politika

Recep Tayyip Erdoğan Türkiye Politika Güncel Haberler

Bu haber İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanmış olup habere Haberler.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı İhlas Haber Ajansı kurumudur.
title