Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan CHP'li Özgür Özel'e Kur'an kursu tepkisi: Bre gafil, asıl çağ dışı olan sensin - Haberler
Haberi Paylaş

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan CHP'li Özgür Özel'e Kur'an kursu tepkisi: Bre gafil, asıl çağ dışı olan sensin

Haberler.com - Olgun Kızıltepe - Politika
 - Güncelleme:

Genişletilmiş İl Başkanları Toplantısı'nda konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, Diyanet İşleri Başkanlığı'na bağlı kurslarda okul öncesi çocuklara Kur'an öğretilmesini "Orta Çağ zihniyeti" olarak yorumlayan CHP'li Özgür Özel'i sert sözlerle eleştirdi. Erdoğan, "Helalleşme diye çıktıkları yolculukta tek parti faşizmine geri döndüler. Bre gafil asıl çağ dışı olan sensin, senin bu faşist zihniyetin." dedi.

CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, Meclis'te düzenlediği basın toplantısında Diyanet'in 2013 yılında başlattığı 4-6 yaş grubuna yönelik Kur'an kurslarını eleştirmiş ve "Çocukları bütün dünya nasıl yetiştiriyorsa öyle yetiştirmek varken bir Orta Çağ zihniyetine yönelmenin, bunu kurumsallaştırmaya çalışmanın ne bu Cumhuriyet'e ne bu millete faydası var; ne de Anayasa'ya uygunluğu var." demişti.

Bugün yaptığı konuşmada Özel'e sert tepki gösteren Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Millet adına hesap sormakla mafyacılık oynamayı karıştırır oldular. Şimdi de doğrudan millete ve milletin inancına, değerlerine hakaret etmeye başladılar. Helalleşme diye çıktıkları yolculukta tek parti faşizmine geri döndüler. Geçenlerde Bay Kemal'in yardımcısı çıkmış Diyanet'in okul öncesi eğitim vermesini eleştiriyor. Hakaretlerini doğrudan milletin inancına kadar vardırıyor. Bre gafil asıl çağ dışı olan sensin, senin bu faşist zihniyetin. Asıl gerici olan sen ve senin gibiler, marjinal ideolojilerin at gözlüğünden bakanlardır.

CHP Genel Başkanı'na soruyorum, Diyanet'in görevini hakkıyla yapmasından niçin gocunuyorsunuz? Çocukların Kuran'ı öğrenmesi sizi neden rahatsız ediyor? Artık cambazlığı, sahtekarlığı bırakın. Yeri geldiği zaman Kur'an'a sahip çıkacaksınız yeri geldiğinde de ağzınızda hangi kusmuk varsa onu kusacaksınız." ifadelerini kullandı.

Bugün partisinin grup toplantısında konuşan MHP lideri Devlet Bahçeli de CHP Grup Başkanvekili Özel'e tepki göstererek "Klasik ve klişeleşmiş bir CHP üslubu tekrar nüksetmiştir. Dinimize laf söyletmeyiz. Bu saygısız ve edepsiz sözden dolayı CHP Genel Başkanı'nın aziz milletimizden derhal özür dilemesini bekliyoruz" dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan Politika Güncel Haberler

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım

Yorumlar (16)

Vatandaş :

Sizi oralara getirenler utansın.

hüsnü yıldız:

Yorumlara bakıyorum bir ülkede diyanet işleri bu kadar sorgulanıyorsa demekki diyanet görevini yapamıyor.bence bu sorgulanmalı

OKUR:

inançsızların diyaneti sorgulaması kadar doğal ne olabilirki?

Tüm 16 yorumu okumak için tıklayın
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title