Haberler

YSK, Hatay ve Ordu seçimlerine ilişkin yapılan itirazların tamamını reddetti

Güncelleme:

Yüksek Seçim Kurulu, CHP'nin Hatay ve İYİ Parti'nin Ordu seçimlerine ilişkin "tam kanunsuzluk" gerekçesiyle yaptığı itiraz başvurularının tamamını reddetti.

YSK, CHP'nin Hatay ve İskender, İyi Parti'nin ise Ordu seçimlerine ilişkin "tam kanunsuzluk" gerekçesiyle yaptığı itiraz başvurularını reddetti. YSK, ayrıca AK Parti'nin Ardahan'da seçimlerin iptali ve yenilenmesine yönelik yaptığı olağanüstü itiraz başvurusunu da reddetti.

ÖZGÜR ÖZEL "YÜREKTEN İNANIYORUM" DEMİŞTİ

CHP Hatay'da büyükşehir seçimlerinin yenilenmesi için Yüksek Seçim Kurulu'na (YSK) başvurmuştu. CHP Genel Başkanı Özgür Özel, YSK önünde "tam kanunsuzluk" gerekçelerinin oluştuğuna ilişkin konuşmuş, "YSK'nın siyasi baskılara boyun eğmeyeceğine yürekten inanıyorum" demişti.

HATAY RESMEN AK PARTİ'DE KALDI

Son olarak YSK, Özel'in, Hatay ve İskenderun seçimlerine ilişkin "tam kanunsuzluk" gerekçesiyle yaptığı itiraz başvurusunu reddetti. Bu gelişmeyle Hatay resmen AK Parti'de kaldı.

ORDU'DA SEÇİMLER YENİLENMEYECEK

İyi Parti, Ordu'da seçimin yenilenmesine yönelik YSK'ya ikinci kez başvuruda bulunmuştu. İYİ Parti YSK Temsilcisi Mustafa Tolga Öztürk, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Hukuk ve Seçim İşleri Başkanı Hakan Şeref Olgun ile Ordu Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimine yönelik ikinci bir dilekçeyle YSK'ya başvurduklarını ve "tam kanunsuzluk" nedeniyle seçimin yenilenmesini talep ettiklerini kaydetmişti. Ancak YSK İYİ Parti'nin bu başvurusunu da reddetti.

Erdem Aksoy
Haberler.com - Politika

Yüksek Seçim Kurulu İskenderun İYİ Parti Hatay Ordu Politika Güncel Haberler

Diyarbakır ve Mardin'de yangın faciası: 5 kişi can verdi, 10'u ağır 44 kişi yaralandı

Diyarbakır ve Mardin'de yangın faciası: 5 kişi can verdi, 10'u ağır 44 kişi yaralandı

Ölümlü kazaya karışıp ABD'ye kaçan Timur Cihantimur'un tutukluluğunun devamına karar verildi

Ölümlü kazaya karışıp ABD'ye kaçan Timur Cihantimur'un tutukluluğunun devamına karar verildi

Portekiz'in yıldızından Arda Güler'e olay sözler: Fikrim yok

Portekiz'in yıldızından Arda Güler'e olay sözler: Fikrim yok

Bakanlık yeni vergi paketini devreye sokuyor! Asgari gelir detayı dikkat çekti

Bakanlık yeni vergi paketini devreye sokuyor! Asgari gelir detayı dikkat çekti

500

Yorumlar (10)

Salih Kandıralı:

Hataya yazık oldu. Parsel parsel değil Mahalle Mahalle satılacak.

217
160
yanıtYanıtla
Crm:

he he..saman kafa

yanıt91
yanıt123
Mehmet Kahraman:

[[n4hcekcom]]

yanıt3
yanıt8
Hek Tor:

5 Nisan 2024 tarihli ''Ardahan İl Seçim Kurulu, seçimlerin yeniden yapılmasına gerek olmadığına karar verdi'' haberine yazdığım yorumumda ne kadar haklıymışım: ''.....Yüksek Seçim Kurulu'nun muhalif seçilmiş belediye başkanları aleyhindeki iptal başvurularını reddetmesi pek inandırıcı gelmiyor bana... Bir oyun gibime geliyor; hani, bakın YSK nasıl da bağımsız ve adaletli davranıyor, hani hükümet YSK'ya talimat vermeyip nasıl da demokrasiye saygısı var.... misalinden hani.''

yanıt10
yanıt7
hakan sorgular:

geçmiş olsun hatay bizden olmayana destek yok bak hataya oraya hizmet gittimi diyenlerin eline düştün yazık oldu

111
44
yanıtYanıtla
Sadık:

Nankör

40
10
yanıtYanıtla
adem karabıyık:

YSK nın verdiği ret kararı sonrası, bundan sonraki seçimlerde şunu mu anlayacağız. Hayatta olmayan seçmenlerin kullandığı oylar duruma göre geçerli olacak veya olmayacak.

30
16
yanıtYanıtla
AdamınBiri:

Hataydaki Defne hastanesi yalan diyenler vardı noldu onlara?? Erdogan önünde secilince kalakaldılar . işte chp , akp yapamaz diyecek aynı defne hastanesindeki gibi ama defne hastanesinde oldugu gibi yapılanı görüp yalanları ortaya çıkınca başka bişey bulmaya çalışacaklar.

13
10
yanıtYanıtla
Nuri Aga:

Yani haberle senin yorumun ne alaka çözemedim la.

yanıt4
yanıt6
Güray Dilli :

Ben haberi dinlerken utandım. Hatay itirazını değerlendirmek için Yüksek Seçim Kurulu daha toplanmamışken Cumhur Başkanı kararı açıklıyor. Ne oluyoruz ,böyle yönetim mi olur. Ee şimdi sıkıysa Ysk aksi karar versin de bakalım ne oluyor

4
5
yanıtYanıtla
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title