Haberler

CHP lideri Özgür Özel sonuçları değerlendirirken gözyaşlarını tutamadı

Güncelleme:

CHP Genel Başkanı Özgür Özel, seçim sonuçlarıyla ilgili partisinin genel merkezinde bir konuşma yaptı. Özel, seçmenlerin açık bir mesaj vererek kaybedilen hukuk devleti vasfının geri gelmesini ve birlik beraberlik istediklerini belirtti. Özel'in partisinin başarısıyla ilgili konuşurken gözlerinin dolduğu ve ağlamaklı bir halde olduğu görüldü.

31 Mart Mahalli İdareler Seçimi'nin ilk sonuçları sonrası CHP Genel Merkezi'nde açıklama yapan Özgür Özel, "Bugün oylarıyla ülkemize sahip çıkan herkese teşekkür ediyorum. Aday gösterilse de ay olmasa da var gücüyle çalışan herkese teşekkür ediyorum." ifadelerini kullandı. Özel'in konuşması sırasında ağlamaklı bir ses tonuyla devam ederek gözlerinin dolması dikkat çekti.

"SEÇMENİMİZ AÇIK BİR MESAJ VERMİŞTİR"

Özel, konuşmasında sonuçlara göre seçmenin Türkiye'de yeni bir siyasetin kurulmasına karar verdiğini belirterek "Türkiye İttifakı tarihi bir sonuç elde etti." dedi. Özel ayrıca "CHP kurultayına o kurultayda genel başkanı seçimle değişebilen bir partinin Türkiye'de olduğunu gösteren başta Sayın Kılıçdaroğlu'na ve delegelerine çok şey borçluyuz." ifadelerini kullandı. İşte Özel'in açıklamalarından öne çıkanlar:

"CHP örgütüne teşekkür ediyorum. Seçim sonuçları göstermiştir ki seçmen Türkiye'de yeni bir siyasetin kurulmasına karar verdi. Bugün seçmen, 22 yıllık Türkiye fotoğrafını değiştirmeye karar verdi. Cumhuriyet'in ikinci yüzyılında iktidarın orantısız gücünü yerelden dengelemeye karar verdi. Türkiye İttifakı tarihi bir sonuç elde etti. Ülkemizin nasıl yönetilmesi gerektiğine dair de önemli mesaj verdi. Türkiye ittifakı tarihi bir karar vermiştir.

Seçmenimiz açık bir mesaj vermiştir, bu mesaj bizlerin okumasıyla şu şekildedir; biz kaybedilen hukuk devleti vasfının geri gelmesini istiyoruz, farklılıklar zenginliğimizdir. Biz Türkiye Cumhuriyet vatandaşları olarak birlik ve beraberlik istiyoruz. Biz milletimizin verdiği bu mesajı kutsal bir emanet olarak görüyoruz. Bilinmesini isterim ki bu seçimlerin bir mağlubu yoktur. Halkımız iyi hizmeti ödüllendirmiş, kötü hizmeti ve kötü niyeti cezalandırmıştır.

"MİLLETİMİZİN MESAJINI KUTSAL BİR EMANET OLARAK GÖRÜYORUZ"

Biz milletimizin verdiği bu mesajı kutsal bir emanet olarak görüyoruz. Bilinmesini isterim ki bu seçimlerin bir mağlubu yoktur. Halkımız iyi hizmeti ödüllendirmiş, kötü hizmeti ve kötü niyeti cezalandırmıştır. CHP'nin 2019 yılında AKP'den aldığı İstanbul, Ankara, Mersin, Adana ve Antalya belediye başkanlarımıza özel olarak teşekkür etmek isterim. Onlar merkezi yönetimin desteği olmasa da kösteği de olsa mazeret üretmeden iyi icraatın CHP temiz ve dürüst yönetir algısının yerleşmesine yaptıkları katkıyla bugünkü zaferin baş mimarlarıdır. Ayrıca elimizi de olup geçen seçimde de kaybetmediğimiz belediye başkanlarımız en zor günlerde sancağı ellerinde taşıdıkları için ayrıca bir takdiri hak ediyorlar.

"KILIÇDAROĞLU'NA ÇOK ŞEY BORÇLUYUZ"

Şehirlerimiz emin ellere teslime dilmiş, halkımızın yaşam alanlarını halk için yönetecek belediye başkanları seçilmiştir. Partimizin yaşadığı değişimi onayladıklarını ve kendi şehirleri için de istediklerini ifade etmek gerekiyor. Geçen mayıs ayında yaşadığımız büyük üzüntüden sonra seçmenimizde yaşanan büyük duygusal kopuşa CHP kurultayına o kurultayda genel başkanı seçimle değişebilen bir partinin Türkiye'de olduğunu gösteren başta Sayın Kılıçdaroğlu'na ve delegelerine çok şey borçluyuz."

Haberler.com / Selahattin Demirel - Politika

3.Sayfa Politika Haberler

Görüntülere valilikten açıklama geldi! Diyarbakır'da restoran 'şeriat' sloganlarıyla basılırken, polis ve bekçinin tavrı tartışma yarattı

Görüntülere valilikten açıklama geldi! Diyarbakır'da restoran "şeriat" sloganlarıyla basılırken, polis ve bekçinin tavrı tartışma yarattı

Dışişleri Bakanı Fidan: 3. Dünya Savaşı riski var

Dışişleri Bakanı Fidan: 3. Dünya Savaşı riski var

ATM'lerde para çekme limitleri değişti

ATM'lerde para çekme limitleri değişti

Bakmadan Geçme

3. Dünya savaşı mı çıkıyor, Hakan Fidan ne dedi? Fenerbahçe hangi takımlarla hazırlık maçı yapacak 2024-25? 25 Haziran Konya elektrik kesintisi listesi! (GÜNCEL) MEDAŞ Konya elektrik kesintisi ne zaman bitecek? Petrolul Ploieşti hangi ülkenin takımı, hangi ligde oynuyor? 25 Haziran İstanbul elektrik kesintisi! ELEKTRİKLER NE ZAMAN GELECEK? İstanbul'da elektrik kesintisi! 25 Haziran 2024 Antalya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Antalya'da elektrikler ne zaman gelecek? 24 Haziran 2024 Resmi Gazete ATAMA KARARLARI! Bugünün kararları neler? 24 Haziran Resmi Gazete yayımlandı! 32266 sayılı Resmi Gazete atamalar listesi! 25 Haziran Gaziantep elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Gaziantep'te elektrikler ne zaman gelecek? Gaziantep'te elektrik kesintisi! 25 Haziran Ankara elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Ankara'da elektrikler ne zaman gelecek? Ankara'da elektrik kesintisi! Son Depremler! Bugün İstanbul'da deprem mi oldu? 24 Haziran AFAD ve Kandilli deprem listesi! 24 Haziran Ankara'da, İzmir'de deprem mi oldu? Süper Loto sonuçları açıklandı mı? 24 Haziran Süper Loto kazanan numaralar neler? Süper Loto sonuçlarına ne zaman, nereden bakılır? 25 Haziran Manisa elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Manisa'da elektrik ne zaman gelecek? Manisa'da elektrik kesintisi! 25 Haziran İzmir GEDİZ elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! İzmir'de elektrik ne zaman gelecek? İzmir'de elektrik kesintisi! 25 Haziran Adana elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Adana'da elektrikler ne zaman gelecek? Adana'da planlı elektrik kesintileri! Euro 2024'te Arjantin neden yok, Brezilya neden yok 2024? #129300
Tekbir getiren grup, İstanbul'daki Zorlu Center'ı bastı

Tekbir getiren grup, İstanbul'daki Zorlu Center'ı bastı

500

Yorumlar (39)

Doğrucu vatandaş:

Bu seçim sonuçları asla ve asla Özgür Özelli CHP'nin başarısı değil, Erdoğan'ın başta 34 Milyon dar gelirli olmak üzere gözardı ettiği yandaş olmayan halkın tepkisidir!

877
48
yanıtYanıtla
Can null:

Avutmayın kendinizi

yanıt36
yanıt121
Mustafa Karacalar:

sonunda olaylari dogru okuyan biri cikti aynen

yanıt94
yanıt8
Spectrum:

Bu seçim artık insanların aynı hükümeti görmek istememesinden kaynaklanıyor. Artık suçlulara gereken cezaların verilmeyip dışarda elini kolunu sallaya sallaya gezmelerine müsade edilmesinden dolayı kaynaklarnıyor. Taraftar zihniyeti ile oy verenlerin yavaş yavaş yok olduğundan dolayı kaynaklanıyor. Paramızın pul olmasından kaynaklanıyor. Ülkenin yol geçen hanına dönmesini, mültecilerin kendi vatandaşından daha üstün tutulmasından kaynaklanıyor. Sebebi saymakla bitmez. Hatalarından kitap yazılır

yanıt448
yanıt131
Ahmet Sahin:

Kesinlikle katılıyorum

yanıt184
yanıt48
Salim:

ÖZGÜR ÖZEL DİYE YAZILIR TÜRKİYE FATİHİ OLARAK OKUNUR TEBRİKLER

163
492
yanıtYanıtla
özgün özen :

yook deve..

yanıt252
yanıt54
Köfteci Jardel:

Helal olsun. Eczacılık Fakültesi mezunu, yabancı lisan bilen, dürüst, tevazu sahibi ve liyakat esasına göre o noktaya gelmiş bir liderdir Özgür Özel. İlk seçim zaferini elde etti. Umarım muvaffakiyeti daim olur.

242
271
yanıtYanıtla
Yusuf null:

la gıdıkla gülürem :))))

yanıt82
yanıt57
Sezgin Sezgin:

Yusuf null millet gıdıkladı istediğin kadar gül şimdi

yanıt71
yanıt55
Tüm 39 yorumu okumak için tıklayın Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title