Haberler

CHP Kadın Kolları Genel Başkanı Aylin Nazlıaka'dan Zamlara Tepki

Güncelleme:

CHP Kadın Kolları Genel Başkanı Aylin Nazlıaka, Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK) önünde basın açıklaması yaparak, son günlerde yapılan zamlara ve uygulanan politikalara tepki gösterdi. Nazlıaka, halkın iktidarını kurduklarında yoksuldan alıp zengine veren bu düzeni sonlandıracaklarını belirtti.

CHP Kadın Kolları Genel Başkanı Aylin Nazlıaka, Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK) önünde basın açıklaması yaptı. Nazlıaka, "Bugün bireysel kredi kartı borçlanması geçen yıla kıyasla yüzde 146 oranında arttı. Bu tablonun sebebi; uygulanan politikalar. Bu tablonun bedelini ödeyenler ise halktır. Buradan tüm vatandaşlarımıza sözümüz olsun; halkın iktidarını kurduğumuzda yoksuldan alıp, zengine veren bu düzeni sonlandıracağız" dedi.

CHP'li Nazlıaka, beraberindeki ilçe kadın teşkilatı üyeleriyle birlikte EPDK önünde son günlerde yapılan zamlara ilişkin açıklamada bulundu. Nazlıaka, "Emeklilerin maaşına sadece yüzde 25 oranında artış yapılırken, Erdoğan kendi maaşına yüzde 39 oranında artış yaptı. 100 bin lira olan maaşı 140 bin liraya çıktı. 86 milyon geçim derdi çekerken; Erdoğan şifa niyetine manda yoğurdu, kestane balı, yulaf ezmesi ve aynı zamanda Medine hurmasıyla bir tarif verdi. Ama bugün bir dul maaşı 1500 TL. Asgari ücret 11 bin 402 TL. Emekli maaşı 7 bin 500 TL. Oysaki Birleşik Metal İş'in yapmış olduğu araştırmaya göre; yoksulluk sınırı 36 bin liranın üzerinde. Haziran ayı verileriyle açlık sınırı 10 bin liranın üzerine çıkmış durumda. ve gene rapora göre; sağlıklı ve dengeli beslenmenin maliyeti günlük 348 TL. Sorarım size bu maaşlarla günlük 348 TL verip de sağlıklı ve dengeli beslenebilmek mümkün müdür? Bir kuru ekmek sınırı, asgari ücretin üç katından bile fazla" dedi.

'HALK, BORCU BORÇLA KAPATMAYA ÇALIŞIYOR'

Zamların işçiyi, emekliyi, emekçiyi, memuru, hiç kimseyi teğet geçmediğini belirten Nazlıaka, "Geçimini eşinden kalan 5 bin lira emekli maaşıyla idame ettirmeye çalışan bir kız kardeşimiz kirasının 10 bin liraya çıkması sonrasında yaşamını sonlandırdı. İşte o kız kardeşimizin, Nevzat Hülya Erinç'in çığlığı halen kulaklarımızdan çınlıyor. Halk, borcu borçla kapatmaya çalışıyor. Bugün bireysel kredi kartı borçlanması geçen yıla kıyasla yüzde 146 oranında arttı. Vatandaşlarımız gündelik zorunlu ihtiyaçlarını sadece kartla karşılıyor. ve diyor ki; haciz gelse alınacak neyim var ki? Gerçekten öyle. Bu tablonun sebebi; uygulanan politikalar. Bu tablonun bedelini ödeyenler ise halktır. İşte onun için buradayız. Çünkü bizler halkın sesiyiz. Bizler halkın partisiyiz. Bizler Cumhuriyet Halk Partili kadınlarız. Buradan tüm vatandaşlarımıza sözümüz olsun; halkın iktidarını kurduğumuzda yoksuldan alıp zengine veren bu düzeni sonlandıracağız" diye konuştu.


Kaynak: Demirören Haber Ajansı / Politika

Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu Aylin Nazlıaka Politika Haberler

Adı yasak aşk, tehdit, uyuşturucu kullanımı ve rüşvete karışan hakim hakkında karar çıktı

Adı yasak aşk, tehdit, uyuşturucu kullanımı ve rüşvete karışan hakim hakkında karar çıktı

Sergen Yalçın, tüm dünyanın ayakta alkışladığı Arda Güler'e demediğini bırakmadı

Sergen Yalçın, tüm dünyanın ayakta alkışladığı Arda Güler'e demediğini bırakmadı

Duyunca şok olacaksınız! İşte Arda Güler'in yeni adresi

Duyunca şok olacaksınız! İşte Arda Güler'in yeni adresi

Bakmadan Geçme

20 Haziran Konya elektrik kesintisi listesi! (GÜNCEL) MEDAŞ Konya elektrik kesintisi ne zaman bitecek? 20 Haziran İstanbul elektrik kesintisi! ELEKTRİKLER NE ZAMAN GELECEK? İstanbul'da elektrik kesintisi! 20 Haziran 2024 Antalya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Antalya'da elektrikler ne zaman gelecek? 20 Haziran Gaziantep elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Gaziantep'te elektrikler ne zaman gelecek? Gaziantep'te elektrik kesintisi! 20 Haziran Ankara elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Ankara'da elektrikler ne zaman gelecek? Ankara'da elektrik kesintisi! 20 Haziran Manisa elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Manisa'da elektrik ne zaman gelecek? Manisa'da elektrik kesintisi! 20 Haziran İzmir GEDİZ elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! İzmir'de elektrik ne zaman gelecek? İzmir'de elektrik kesintisi! 20 Haziran Adana elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Adana'da elektrikler ne zaman gelecek? Adana'da planlı elektrik kesintileri! 21 Haziran Cuma 2024 Günlük Burç Yorumları! AŞK, EVLİLİK, SAĞLIK, KARİYER burç yorumları! 21 Haziran burç yorumları nedir? İskoçya İsviçre maç özeti ve golleri izle! (VİDEO) İskoçya İsviçre maçı özeti! Golleri kim attı, maç kaç kaç bitti? İskoçya İsviçre maçı kaç kaç, bitti mi? MAÇ SONUCU! İskoçya İsviçre maçı ne oldu? İskoçya İsviçre maçı CANLI izle! (EURO 2024) İskoçya İsviçre EURO 2024 maçını hangi kanal veriyor, şifresiz nereden izlenir? Almanya Macaristan maç özeti ve golleri izle! (VİDEO) Almanya Macaristan maçı özeti! Golleri kim attı, maç kaç kaç bitti? Almanya Macaristan maçı kaç kaç, bitti mi? MAÇ SONUCU! Almanya Macaristan maçı ne oldu? 19-20 Haziran Akaryakıt Fiyatları: Benzine ve motorine indirim veya zam var mı?
Ayşe Ateş ölüm tehdidini duyurup içişleri ve adalet bakanlarına çağrı yaptı: Geleni görmüyor musunuz?

Ayşe Ateş ölüm tehdidini duyurup içişleri ve adalet bakanlarına çağrı yaptı: Geleni görmüyor musunuz?

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title