Haberler

CHP Erbaa İlçe Başkanı Hayri Kocaoğlu istifa etti

Politika Haberleri

Tokat'ın Erbaa ilçesinde CHP İlçe Başkanı Hayri Kocaoğlu görevinden istifa etti. Kocaoğlu'nun açıklamasında, "Genel Merkezimizde değişimin kaçınılmaz olduğu aşikarken sorumluluk alınmaması üzerine yapacağım bu duyuru ile bir kıvılcım yakmak istedim. Geldiğimiz noktada partimiz için değişimin kaçınılmaz olduğunu, koltukların hizmet için bir araç olduğunu ve zamanı geldiğinde bırakılması gerektiğini önemle bildiririm." ifadeleri yer aldı.

Tokat'ın Erbaa ilçesinde CHP İlçe Başkanı Hayri Kocaoğlu, 14 ve 28 Mayıs seçimlerinde alınan yenilginin ardından partisinden istifa etti.

BAŞARISIZ SONUÇLARI GEREKÇE GÖSTERDİ

Sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla istifasını duyuran Kocaoğlu, partisinin 28. Dönem Milletvekilliği Seçimi ve Cumhurbaşkanı Seçimi'ndeki başarısız sonuçlarının ardından sorumluluk alarak istifa ettiğini belirtti.

"DEĞİŞİM KAÇINILMAZ"

Açıklamada şu ifadeler yer aldı: "Gelinen durum itibarıyla Genel Merkezimizde değişimin kaçınılmaz olduğu aşikarken sorumluluk alınmaması üzerine yapacağım bu duyuru ile bir kıvılcım yakmak istedim. 3,5 yılı aşkın yürütmüş olduğum ilçe başkanlığımda çalışmalarım, çabalarım, gayretlerim sizlerin takdirindedir. Bugün geldiğimiz noktada partimiz için değişimin kaçınılmaz olduğunu, koltukların hizmet için bir araç olduğunu ve zamanı geldiğinde bırakılması gerektiğini önemle bildiririm. Önümüzdeki yerel seçimlere ilçemizde partimizin yeni bir yönetim ile girmesinin ve gelecek taze kanın partimize faydalı olacağını düşünüyorum. Bunun bir veda olmadığını, bundan sonra da partimin yanında olacağımı ve daha fazla çalışacağımı kamuoyuna duyuruyorum."

Kaynak: AA / Politika

Cumhuriyet Halk Partisi Hisarcık Erbaa Politika Haberler

title