Haberi Paylaş
BBC

BTP'den sonra Mustafa Sarıgül de Millet İttifakı'na katılmak için düğmeye bastı

Politika Haberleri

Bağımsız Türkiye Partisi Genel Başkanı Hüseyin Baş'ın "Millet İttifakı ve 6'lı masaya bizi de davet etsinler" sözlerinin ardından Türkiye Değişim Partisi Genel Başkanı Mustafa Sarıgül'ün de ittifaka katılmak için nabız yokladığı kulislere yansıdı.

Güçlendirilmiş parlamenter sistem mutabakatında uzlaşan Altılı Masa'yı oluşturan siyasi partilerin liderleri, 14 Kasım'da DEVA Partisi Lideri Genel Başkanı Ali Babacan'ın ev sahipliğinde yapılacak toplantıda, Büyük Türkiye Partisi'nin (BTP) "Altılı Masaya katılma" talebini görüşecek.

GENİŞLEMESİ ZAYIF İHTİMAL OLARAK GÖRÜLÜYOR

Ancak masadaki siyasi partiler, "masanın genişlemesine" soğuk bakarken bundan sonra masada veya muhalefet ittifakı içinde yer almak isteyen siyasi partilerle ilgili de somut tutum alacak. DEVA Partisi Sözcüsü İdris Şahin, BTP'nin Güçlendirilmiş Parlamenter Sistem'e destek vermesinin "kıymetli olduğunu" belirtirken, "Ancak şu aşamadan sonra genişleme ihtimalini son derece zayıf görüyoruz" sözleriyle masada yedinci partiye yer olmadığı mesajı verdi.

MUSTAFA SARIGÜL DE NABIZ YOKLAMAYA BAŞLADI

BBC'nin haberine göre seçim ittifakı içinde yer almak isteyen başka partilerin de olabileceği, bunların bu aşamadan sonra masaya dahil edilmesinin, çalışmalarda zafiyet yaratacağı belirtiliyor. Bu arada bazısiyasi partilerin de muhalefet ittifakı için temaslara başladığı ifade ediliyor. Türkiye Değişim Partisi Genel Başkanı Mustafa Sarıgül'ün muhalefet bloğu içinde yer almak istediği ve bu konuda nabız yokladığı siyasi kulislere yansıyan bilgiler arasında.

BBC

Millet İttifakı Mustafa Sarıgül Hüseyin Baş Politika Güncel Haberler

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım

Yorumlar (3)

Ahmet AKGÜL:

bir adamı devirmek için bu kadar parti bir araya geliyorsa, bu reisin ne kadar güçlü olduğunu gösteriyor. Allah herkesin kalbine göre versin. veriyorda..

Çiğdem Alp:

Vay vay nasıl korkuyorlarsa artık Recep Tayyip Erdoğandan topunuz gelin

Lider onbes onbes:

He he cok korkuyorlar,coooookkkk

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
Bu haber BBC tarafından hazırlanmış olup habere Haberler.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. BBC tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı BBC kurumudur.
title