Haberler

Başkan Esen: "Nerede bir masum varsa yanındayız"

Güncelleme:

Rusya ile Ukrayna arasındaki savaşı değerlendiren Konyaaltı Belediye Başkanı Semih Esen, "Nerede bir masum varsa, nerede bir haklı varsa yanındayız. Savaşın kısa zamanda bitmesini diliyorum.

Rusya ile Ukrayna arasındaki savaşı değerlendiren Konyaaltı Belediye Başkanı Semih Esen, "Nerede bir masum varsa, nerede bir haklı varsa yanındayız. Savaşın kısa zamanda bitmesini diliyorum. Çünkü hem dünya, hem de Rusya kamuoyu bu savaşı istemiyor" dedi.

Konyaaltı Kent Konseyi Yürütme Kurulu, 2022 yılının ilk toplantısını Konyaaltı Belediye Başkanı Semih Esen başkanlığında gerçekleştirdi. Aynı zamanda Konyaaltı Kent Konseyi'nin de başkanı olan Semih Esen, yürütme kurulu üyelerinin talep ve önerilerini dinledi. Kadın ve Yabancı Meclisi'nin yapmış olduğu etkinlikler ile Gençlik Meclisi'nin 2022 yılı içerisinde yapmayı planladığı projelerin değerlendirildiği toplantıda, Gençlik Meclisi Başkanı Ömür Kodak'ın sunduğu 'sahil ve su altı temizliği' projesinin yakın zamanda hayata geçirilmesi ele alındı. Başkan Esen'in de yakından ilgilendiği projenin nisan ayının başında hayata geçirilmesi planlandı. Toplantıda, Konsey Başkan Vekilliği'ne Konyaaltı Belediye Başkan Yardımcısı Ali Özkayacan, Genel Sekreterliğe ise Yazı İşleri Müdürü Ertan Yılmaz seçildi.

"İşgal geçen yüzyılda kaldı"

Toplantıda, Yabancılar Meclisi Başkanı Zera Vareldhzy Ukrayna'daki çatışma ortamına yönelik düşüncelerini paylaştı. Başkan Esen de devam eden savaşa yönelik üzüntüsünü dile getirerek, bir ülkenin başka bir ülkeyi işgal etmesinin geçen yüzyılda kaldığını söyledi. Esen, "İşgale kalkışan ülkenin kendi vatandaşları da bunu kabul etmez. Bu işin sonunda Rusya'da iç siyasette bir değişikliğin olabileceğini tahmin ediyorum" dedi.

"Masumların yanındayız"

Masumların yanında olduklarını belirten Başkan Esen, "Her kim savaş isterse, iki gözümüzden biri bile olsa biz ona destek vermeyiz. Allah masumları korusun. Oradaki 6-7 yaşındaki bir kız çocuğunun videosunu izledim. Çocuk, 'Savaş çıktı biliyorum, babam söyledi ama ben ölmek istemiyorum' diyor ve ağlıyor. Oradaki kimseyi tanımıyoruz ama hepsine üzülüyoruz. Nerede bir masum varsa, nerede bir haklı varsa yanındayız. Umarım savaş kısa zamanda biter. Çünkü hem dünya hem de Rusya kamuoyu bu savaşı istemiyor" diye konuştu. - ANTALYA

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Politika

Semih Esen Konyaaltı Rusya Masum Haberler

İsrail savaş uçakları Yemen'e saldırdı, Husilerden korkutan açıklama geldi: Savaş başladı

İsrail savaş uçakları Yemen'e saldırdı, Husilerden korkutan açıklama geldi: Savaş başladı

8 bin liraya balık satıyorlar! Yunanistan'a neden gidildiğini en iyi anlatan fotoğraf

8 bin liraya balık satıyorlar! Yunanistan'a neden gidildiğini en iyi anlatan fotoğraf

Eşinin üzerinde sigara kokusu alınca belini kırdı! Ölüm korkusuyla yaşayan kadın yardım bekliyor

Eşinin üzerinde sigara kokusu alınca belini kırdı! Ölüm korkusuyla yaşayan kadın yardım bekliyor

Bakmadan Geçme

21-22 Temmuz Konya elektrik kesintisi listesi! (GÜNCEL) MEDAŞ Konya elektrik kesintisi ne zaman bitecek? 21-22 Temmuz 2024 Antalya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Antalya'da elektrikler ne zaman gelecek? 21-22 Temmuz Gaziantep elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Gaziantep'te elektrikler ne zaman gelecek? Gaziantep'te elektrik kesintisi! 21-22 Temmuz İstanbul elektrik kesintisi! ELEKTRİKLER NE ZAMAN GELECEK? Ümraniye, Küçükçekmece, Beyoğlu elektrik kesintisi! 21-22 Temmuz Manisa elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Manisa'da elektrik ne zaman gelecek? Manisa'da elektrik kesintisi! 21-22 Temmuz İzmir GEDİZ elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! İzmir'de elektrik ne zaman gelecek? İzmir elektrik kesintisi! 21-22 Temmuz Ankara elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Ankara'da elektrikler ne zaman gelecek? Ankara'da elektrik kesintisi! 21-22 Temmuz Adana elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Adana'da elektrikler ne zaman gelecek? Adana'da planlı elektrik kesintileri! Büyükçekmece hangi yakada, İstanbul'un neresinde? Büyükçekmece nerede, Avrupa yakasında mı Anadolu yakasında mı? Masterchef Yudum kimdir, kaç yaşında? Yudum Kıvanç Kaya kim, yaşı, aslen nereli, evli mi? Masterchef Alper kimdir, kaç yaşında? Alper Öztamur kim, yaşı, aslen nereli, evli mi? Masterchef Enes Şahin kimdir, kaç yaşında? Enes Şahin kim, yaşı, aslen nereli, evli mi? Masterchef Ayşe kimdir, kaç yaşında? Ayşe Ekiz kim, yaşı, aslen nereli, evli mi? Masterchef Şirin kimdir, kaç yaşında? Şirin Sadegzade kim, yaşı, aslen nereli, evli mi? Masterchef Umut kimdir, kaç yaşında? Umut Arkın Tuzcu kim, yaşı, aslen nereli, evli mi?
İsrail, Yemen'in ardından bu kez komşusu Lübnan'ı vurdu

İsrail, Yemen'in ardından bu kez komşusu Lübnan'ı vurdu

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title