Haberi Paylaş

Bahçeli'nin gazeteciye yönelik "İşine bak" tepkisi Babacan'ı küplere bindirdi: O sizin haddinizi aşar

Politika Haberleri

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, grup toplantısında yaptığı konuşmanın bitiminde bir gazetecinin Ankara'da suikasta kurban giden eski Ülkü Ocakları Başkanı Sinan Ateş ile ilgili yönelttiği soruya "Hadi işine bak, hadi" karşılığını verdi. Bahçeli'nin verdiği tepki sosyal medyada gündem olurken, DEVA Partisi lideri Ali Babacan'dan Bahçeli'ye, "Sayın Bahçeli, gazeteci arkadaşlarımıza 'işine bak' demek sizin haddiniz değil, o sizin haddinizi aşar" sözleri geldi.

Mhp Genel Başkanı Devlet Bahçeli'ye 24 Ocak'ta gerçekleşen grup toplantısında yaptığı konuşma sonrası TBMM koridorundan geçerken, bir muhabir tarafından eski Ülkü Ocakları Başkanı Sinan Ateş'in öldürülmesi sorulmuştu. MHP lideri, bu sözler üzerine "Hadi işine bak, hadi" ifadelerini kullandı.

Babacan Bahçeli'nin bu sözlerine karşılık, "Gazetecilerin saygınlıklarına halel getirme çabası da haddiniz değil. Onlar zaten işini yapıyor. Hem de size rağmen işini yapıyor. Siz önce kendinize ve partinizdekilere işlerini hatırlatın. Genel Başkan Yardımcısı da çıkmış, olmadık laflar ediyor. İthamlarda bulunması yetmemiş, bir de basın meslek ilkelerinden bahsediyor." dedi.

"Hey yavrum hey bunlara düştü basın meslek ilkeleri" diyen Babacan, "Bizim gazeteci arkadaşlarımız basın meslek ilkelerini gayet iyi bilir siz merak etmeyin. Siz kendinizden haber verin. Önce bir hukuku hatırlayın, önce gazetecilerin mesleği nedir, onu bir öğrenin. Bu ne hoyratlıktır yahu. Kimse soru sormasın. Kimse gık diyemesin." ifadelerini kullandı.

Babacan sözlerinin devamında "Ülkeyi Ali kıran baş kesen ortamına çevirmeye çalışıyorlar. Son olarak söylüyorum; görevi başında, hem de çok zor şartlarda işini yapan basın emekçilerimize kimse parmak sallamaya kalkmasın. Yeter artık. Sayın Bahçeli, gazeteci arkadaşlarımıza 'işine bak' demek sizin haddiniz değil, o sizin haddinizi aşar." açıklamalarında bulundu.

Haberler.com / Yavuz Selvi - Politika

Devlet Bahçeli Ali Babacan MHP Politika Güncel Haberler

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım

Yorumlar (4)

Mehmet Acıöz:

sayın babacan kendinle karıştırma MHP YI MHP TC NİN MIHENK TAŞIDIR birimiz vatanı korur korur siz satarsınızzzz

Cevap Yaz2210Yayından Kaldır
Hamit Gündoğdu:

İktidar muhalefeti ABD kuklası olduğunu söylemesi yaşadığı tecrübeler ışığında varmış olduğu ve muhalefet açısından aslı astarı olmayan bir konudur. Tek gerçek ABD ile iktidar olanlar aynı şekilde giderler. Bu AKP için geçerlidir.

Cevap Yaz916Yayından Kaldır
Haydar :

Abd'nin Kuklası Babacan'ı Türkiye siyasetinde görmek istemiyoruz..

Cevap Yaz6162Yayından Kaldır
Tüm 4 yorumu okumak için tıklayın
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title