Haberi Paylaş

Altılı Masa'nın adayı ne zaman açıklanacak? İYİ Parti ve CHP'den kafaları karıştıran açıklamalar

Politika Haberleri

Seçimler yaklaşırken Altılı Masa'nın Cumhurbaşkanı adayı merak edilmeye devam ediyor. CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, "13 Şubat tarihinde adayın belirlenmesini bekliyoruz" ifadelerini kullanmıştı. İYİ Parti Grup Başkanvekili Erhan Usta da yaptığı açıklamada, "13 Şubat'ta bir ismin çıkacağını öngörmüyorum. 13 Şubat'ta yapılacak olan şey, geçiş yol haritasının haritasının açıklanması ve aday belirlemedeki sürecin nasıl olacağına ilişkin mutabakat olacaktır." şeklinde konuştu.

14 Mayıs'ta yapılması planlanan seçimlere 3 ay gibi bir süre kalmışken, Altılı Masa'nın Cumhurbaşkanı adayının kim olacağı da merak ediliyor. Altılı Masa'nın 26 Ocak'ta yapılan toplantısından da Cumhurbaşkanı adayı çıkmamıştı. Gözler 13 Şubat'ta Saadet Partisi'nin ev sahipliğinde gerçekleştirilecek toplantıya çevrildi. İYİ Parti ve CHP'den de adayın belirleneceği tarihe ilişkin farklı açıklamalar geldi.

"13 ŞUBAT'TA ADAYIN BELİRLENMESİNİ BEKLİYORUZ"

Özgür Özel geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamada, "Adayın kamuoyuna tanıtım toplantısı şu tarihte olacak mı derler o konuda ben bir şey söylemiyim. Ama metinden de anlaşıldığı gibi partilerin yapmış olduğu şu ana kadarki açıklamalardan da anlaşıldığı gibi artık adayın belirleme yönteminin de üzerinde uzlaşıldığı ve 13 Şubat'ta adayın belirlenmek üzere liderlerin toplanacakları Sayın Karamollaoğlu'nun ev sahipliğinde toplanacakları artık biliniyor. 13 Şubat tarihinde adayın belirlenmesini bekliyoruz" ifadelerini kullanmıştı.

"13 ŞUBAT'TA BİR İSMİN ÇIKACAĞINI ÖNGÖRMÜYORUM"

Erhan Usta'dan ise kafaları karıştıran bir açıklama geldi. Usta, "13 Şubat'ta bir ismin çıkacağını öngörmüyorum. 13 Şubat'ta yapılacak olan şey, geçiş yol haritasının açıklanması ve aday belirlemedeki sürecin nasıl olacağına ilişkin mutabakat olacaktır." dedi.

Haberler.com / Yavuz Selvi - Politika

Kemal Kılıçdaroğlu Meral Akşener İYİ Parti Politika Güncel Haberler

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım

Yorumlar (7)

Milletin Adami:

sabirli olun..

Cevap Yaz10Yayından Kaldır
Hacı Şembeki:

Benim Ayakkabımı Aday yapalım.Kuzu kuzu oy verecek seçmen var. T.Terlik meselesi

Cevap Yaz524Yayından Kaldır
Çınar Saraç:

Seçime isterlerse anahtarlık ile girsinler oylar sizlere yeter ki şunları indirin ordan merak etmeyim Demirtaş abi de desteğini ikinci turda verecek

Cevap Yaz384Yayından Kaldır
Tüm 7 yorumu okumak için tıklayın
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title