Haberler

Ali Babacan'dan, adaylığı ile tartışma yaratan Sadullah Ergin açıklaması: Hedef o değil, CHP

Abone Ol

Eski Adalet Bakanı Sadullah Ergin'in CHP Ankara 1. bölge adayı olarak gösterilmesi parti içinde tartışmalara neden oldu. DEVA Partisi kontenjanından CHP listesine giren Ergin'le ilgili DEVA lideri Ali Babacan'dan bir açıklama geldi. Babacan, "Şimdi aslında büyük resme baktığımızda bir haftadır devam eden tartıştığımızda asıl hedef Sadullah Ergin değil, Cumhuriyet Halk Partisi." dedi.

Türkiye 14 Mayıs'ta yapılacak cumhurbaşkanlığı ve milletvekilliği seçimlerine kilitlenirken, 26 siyasi parti milletvekili aday listelerini Yüksek Seçim Kurulu'na teslim etti.

LİSTENİN EN ÇOK KONUŞULAN İSMİ OLDU

CHP'nin YSK'ya teslim ettiği listede ise sürpriz bir isme yer verildi. Eski Adalet Bakanı Sadullah Ergin'in CHP Ankara 1. bölgeden aday gösterilmesi parti içinde çeşitli tartışmalara neden oldu. Bakanlığı dönemindeki davalar nedeniyle tepkilerin odağında yer alan Ergin, DEVA Partisi kontenjanından CHP listelerine dahil oldu.

"ASIL HEDEF CHP"

Halk TV'ye katılan DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan konuya ilişkin açıklamalarda bulundu. Babacan, Ergin'le ilgili tartışmalar hakkında şunları söyledi: "Şimdi aslında büyük resme baktığımızda bir haftadır devam eden tartıştığımızda asıl hedef Sadullah Ergin değil, Cumhuriyet Halk Partisi. Burada araç Sadullah Ergin. Bu konuşulanlar 10-15 yıl öncenin konuları. Sadullah Ergin 4 denetime tabii olmuş ve tertemiz çıkmış."

Gözde Nur Bayar
Haberler.com - Politika

Sadullah Ergin Deva Partisi Ali Babacan Seçim 2023 Politika Güncel Haberler

1000
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title