Haberler

Akşener'in masadan kalkmasına en çok sevinen isim: Şükürler olsun milletimizin, gençlerin sesi olduk

Güncelleme:

Sürecin en başından beri Kılıçdaroğlu'nun adaylığına karşı çıkarak Ekrem İmamoğlu ya da Mansur Yavaş isimlerinden birinin aday olması gerektiğini ifade eden İYİ Parti Gençlik Politikaları Koordinatörü Orhun Ertürkmen, Meral Akşener'in 6'lı Masa'dan kalkmasıyla ilgili dikkat çeken bir değerlendirme yaptı. Ertürkmen, "Şükürler olsun milletimizin, gençlerin sesi olduk" dedi.

Daha önceki açıklamalarında "Ekrem İmamoğlu ve Mansur Yavaş'ın adaylığını destekliyoruz" diyen İYİ Parti Gençlik Politikaları Koordinatörü Orhun Ertürkmen'den, Meral Akşener'in 6'lı Masa'dan kalkması ve Kemal Kılıçdaroğlu'nun adaylığına karşı çıkmasıyla ilgili dikkat çeken bir değerlendirme geldi.

"ŞÜKÜRLER OLSUN GENÇLERİN SESİ OLDUK"

İYİ Parti lideri Akşener'in basın açıklamasından sonra sosyal medya hesabından bir paylaşım yapan Ertürkmen, "Şükürler olsun milletimizin, gençlerin sesi olduk. Genel Başkanımız gençlerin umudu ve geleceği için Sayın Mansur Yavaş'ı, ve Sayın Ekrem İmamoğlu'nu göreve çağırıyor. Bu sefer Sayın Erdoğan'ın istediği olmamalı" ifadelerine yer verdi.

İşte Ertürkmen'in o paylaşımı;

Akşener'in masadan kalkmasına en çok sevinen isim: Şükürler olsun milletimizin, gençlerin sesi olduk

AKŞENER NE DEDİ?

Genel İdare Kurulu toplantısının ardından kameralar karşısına geçen Akşener, şunları söyledi: "Ben ve arkadaşlarım ilk günden beri aynı kararlılıkla duruyoruz. Nasıl 2002 yılında milletin aleyhine plan yapanların karşısında durduysak bugün de duruyoruz. Nasıl 2010'da durduk, bugün de aynı yerde duruyoruz. Nasıl 2015'te milletin canına kıyanların karşısında durduk, bugün de duruyoruz. Nasıl 2018'de milletimizi iki yumruk arasına alanların karşısında durduk bugün de aynı yer de duruyoruz. Nasıl 2020'de milletin tercihlerini hiçe sayanların karşısında durduk, bugün de ayın yerde dimdik duruyoruz.

"BİZİM YOLUMUZ DÜN DE AYNIYDI, BUGÜN DE AYNI"

2023 yılında milletimiz Cumhuriyetimizin yıpratılan değerleri için, demokrasimiz için, hürriyetimiz için mücadele verirken 'ceketimi assam seçilirim' diyenlerin karşısındayız. Bizim yolumuz dün de aynıydı bugün de aynı. Biz milletimize bir söz verdik. Milletin sesini bastıran değil, duyuran olacağımıza söz verdik. Milletin taleplerini hiçe sayan değil, gerçekleştiren olacağımıza söz verdik. Bu bizim kurtuluş felsefemizdir. Bu bizim temel ilkemizdir. Bu İYİ Parti'nin varoluş sebebidir. Biz dayatmalara direnerek geldik, biz kirli pazarlıklara direnerek geldik. Biz ortak aklın ışığında sorunları konuşabilmeyi aklın gereği olarak gördük. Geçtiğimiz sene 5 siyasi parti ile adım attık. Türkiye için ortak dertlerimizin çözümüne yönelik Güçlendirilmiş Parlamenter Sistem, Anayasa Değişikliği teklifi gibi konularda mutabakat sağladık.

"5 PARTİ, KILIÇDAROĞLU YÖNÜNDE GÖRÜŞ BELİRTTİ"

Dün ortak Cumhurbaşkanı adayını tartıştık. Bu doğrultuda 5 parti Sayın Kemal Kılıçdaroğlu yönünde görüşlerini paylaştılar. Yapılan tüm kamuoyu araştırmalarında açık ara kazandığını gördüğümüz Mansur Yavaş ve Ekrem İmamoğlu için görüşümüzü beyan ettik. Aday belirleme sürecinin sağlıklı yönetilmesi için bütün partilerin belirleyeceği çalışmalar ışığında ortak Cumhurbaşkanı adayının belirlenmesini önerdik.

"ŞAHSİ HIRSLAR, TÜRKİYE'YE TERCİH EDİLMİŞTİR"

Bu görüşlerimiz kesin bir şekilde reddedildi. Altılı masanın son toplantısında bir tırnak için anlayışa varıldı. Şahsi hırslar Türkiye'ye tercih edilmiştir. Anladık ki yenilgi yenilgi büyüyen küçük hesaplar, kutlu bir zafere tercih edilmiştir. Biz İYİ Parti'yi bunun için kurmadık. Önce millet önce memleket demekten vazgeçmedik. Vazgeçmeden konuştuk, anlattık, dinlettik, gösterdik. Olmadı, olamadı.

"BU MASA, TEK ADAYIN TASDİKİ HALİNE ÇALIŞAN NOTER MASASINA DÖNÜŞTÜ"

Son noktada altılı masa artık millet iradesini kararlarına yansıtma kabiliyetini kaybetmiştir. Bu masa artık potansiyel adayların tartışılabildiği ortak akıldan çıkmış, tek bir adayın tasdiki haline çalışan noter masasına dönüşmüştür. Biz imzamızın ve sözümüzün arkasındayız. Ancak ne kumar ne noter masasında olmayacağız. Yeni asrı göz göre göre hiç etmeyeceğiz. Milletimizin kazanma ümidini yok etmeyeceğiz. İnatla ve ısrarla biz demeye devam edeceğiz.

MANSUR YAVAŞ VE İMAMOĞLU'NA ÇAĞRI

Bu yüzden Sayın Mansur Yavaş ve Sayın Ekrem İmamoğlu'na çağrı yapıyorum. Tüm engellemelere rağmen çok çalıştınız. Görevinizi en iyi şekilde yaptınız. Milletimizi enkaz altında bile yalnız bırakmadınız. Çok kritik bir kırılmanın eşiğinde milletimiz sizi göreve çağırıyor. Bu vazife dayatmayı değil, dayatmacılığı yıkma vazifesidir. Hiç şüphemiz yok ki bu vazife reddedilmez bir vazifedir. Bu çağrının sahibi millettir. Bu saatten sonra bizlere düşen seçim yapmaktır."

Olgun Kızıltepe
Haberler.com - Politika

Orhun Ertürkmen Ekrem İmamoğlu Meral Akşener Mansur Yavaş İYİ Parti Gençlik Politika Güncel Haberler

HDP'li Encü'den skandal paylaşım! Portekiz'i Kürtçe sözlerle tebrik etti

HDP'li Encü'den skandal paylaşım! Portekiz'i Kürtçe sözlerle tebrik etti

Her detayı mide bulandırıyor! Sapık baba, 15 yaşındaki kızını istismar ederken suçüstü yakalandı

Her detayı mide bulandırıyor! Sapık baba, 15 yaşındaki kızını istismar ederken suçüstü yakalandı

Montella'dan çok konuşulacak Arda Güler itirafı: Gerçekten üzgünüm

Montella'dan çok konuşulacak Arda Güler itirafı: Gerçekten üzgünüm

Vedat Aşçı'nın, tekme tokat dövdüğü Kaya Sabancı hakkındaki suçlamaları çok çarpıcı

Vedat Aşçı'nın, tekme tokat dövdüğü Kaya Sabancı hakkındaki suçlamaları çok çarpıcı

500

Yorumlar (8)

sade vatandaş:

madem çoğunluğun verdiği karara uymayacaktınız bunu bilerek o masaya niye oturdunuz yapılan davranış dürüst ve ahlaki değil yoksa amacınız o masayı dağıtmakmıydı şu saatten sonra ne desek boş bu yapılanlara takdiri seçmenler verecektir

578
54
yanıtYanıtla
Yalçın Gültunca:

Kılıçdaroğlu iyi adammış, dürüstmüş, Eeee ne yapalım?. 85 Milyonluk sorunlarla boüuşan bir ülkeyi yönetmeye yeter mi bunlar? Benim rahmetli babam da öyleydi ama muhtar bile yapmadılar..

yanıt28
yanıt219
Adanalı Haşmet :

Kimin eli kimin cebinde belli değil. Ülkeyi kaosa sokacaksınız belli ki.

244
54
yanıtYanıtla
x girilmez:

Masadan kalkıp sandalyeye otursaydı

228
47
yanıtYanıtla
Cenk Erdiler:

9_0 mağlup olan biri neden anketlere göre haraket etmez ki..neden hala ben ben der ki..10_0 için mi?..

8
3
yanıtYanıtla
ismail bey :

Daha kendileri bile adayı seçemiyor. iki kişi mi başkan olacak.. yazı tura mı atacaklardı. veya gündüz mansur, gece imamoğlu mu başkanlık yapacaktı.

6
2
yanıtYanıtla
Nurullah Ak:

Oylar Reise vatanını milletini seven Reise oy verir

0
2
yanıtYanıtla
Reis şeker:

Çakma ülkücü kötüler sizi

1
1
yanıtYanıtla
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title