Haberi Paylaş

Kılıçdaroğlu'ndan kendisine "Şerefsiz" diyen Bakan Soylu'ya 200 bin liralık tazminat davası

Politika Haberleri

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun uyuşturucu ve kara parayla ilgili iddiaları için TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu'nda, "İspat etmeyen Kılıçdaroğlu da şerefsizdir" demişti. CHP o sözler için harekete geçerken, Kemal Kılıçdaroğlu, Süleyman Soylu'ya 200 bin liralık tazminat davası açtı.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile İçişleri Bakanı Süleyman Soylu arasında gerilim iyice alevlendi. Bakan Soylu, Kılıçdaroğlu'nun uyuşturucu ve kara para ile ilgili sözlerine TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu'nda sert ifadelerle tepki göstermişti.

Soylu, "Bir ülkede uyuşturucu yakalanmasının, uyuşturucuyla mücadelenin, bir ülkede uyuşturucu girmemesi için mücadelenin başarısızlık olarak ortaya konduğu herhalde bizim Meclisimizdeki bu zabıtlar olacaktır. Türkiye'de afyonu ben üretmedim. Afyonu bu sıranın bağlı olduğu ABD üretti. Biz hiç Amerikancı olmadık. Türkiye öyle bir mücadele yaptı ki, eroinin rotasını Akdeniz rotasına çevirttirdi. Biz milletimizi uyuşturucudan korumak için elimizden gelen her şeyi ortaya koymak, bütün kurumları bu konuda sevk etmek için büyük bir çaba sarf ediyoruz. Diyeceksiniz ki 'Türkiye cari açığını kapatmak için uyuşturucu ticareti yapacak.' Bu salonda kimin aklına böyle bir şey geliyor. Kara para aklayan da şerefsizdir, uyuşturucu ticareti yapan da şerefsizdir, ispat etmeyen Kılıçdaroğlu da şerefsizdir. Kılıçdaroğlu şerefsizdir" demişti.

CHP, Soylu'nun o sözleri nedeniyle harekete geçti. Kemal Kılıçdaroğlu'nun avukatı Celal Çelik, Soylu hakkında tazminat davası açtıklarını duyurdu. Twitter hesabından paylaşım yapan Çelik, "TBMM Plan ve Bütçe Komisyon görüşmeleri sırasında İçişleri Bakanı Süleyman Soylu tarafından, ifade edilen 'Şerefsiz' hakaret sözü nedeniyle Soylu aleyhine 200 bin liralık dava açtık. Genel Başkanımız Kılıçdaroğlu'nun talimatı gereğince bu ahlaksızlığın hesabını soracağız" ifadelerini kullandı.

Öte yandan İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener de İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'ya, kişilik haklarına saldırdığı gerekçesiyle 5 kuruşluk manevi tazminat davası açtı. Davanın dilekçesinde ise Bakan Soylu'nun, Meral Akşener'e yönelik FETÖ iddiaları yer aldı. Dilekçede, Soylu'nun Akşener'e yönelik sözleri için, "Davalı tarafça sarf edilen önceki beyanlar da dikkate alınarak ve birlikte değerlendirildiğinde, ifade özgürlüğü kapsamında korunması gereken yeterli olgusal dayanağa sahip değer yargısı niteliğinde olmayıp, davalı Süleyman Soylu'nun sürekli, ısrarlı ve kasten davacı Sayın Meral Akşener'in kişilik haklarına saldırı mahiyetindedir" denildi.

Haberler.com / Turan Yiğittekin - Politika

Kemal Kılıçdaroğlu Süleyman Soylu Politika Haberler

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım

Yorumlar (2)

Kemal Taflan:

Soylu kötü bişey demediki ortada vahim bir yalan var ispat etmeyen odur dedi ispat et ozaman sende soylunun dediğinden kurtul yada ortaya ispatı olmayan laf atma dimi

Ferhat Goecer:

Kilicdaroglunun ispat edecegoni mi saniyor adam atip tutuyor elinde birtane bilgi belge yok at camuru tutmazsa izi kalir.

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title