Haberler

AK Parti Milletvekili Ataman: Hepimiz kayyumdan rahatsızız

Güncelleme:

Hakkari Belediye Başkanı Mehmet Sıddık Akış'ın yerine kayyum atanmasına AK Parti Diyarbakır Milletvekili Suna Kepolu Ataman'dan dikkat çeken bir çıkış geldi. TBMM'deki bir komisyonda konuşan Ataman, "Hepimiz kayyumdan rahatsızız." ifadelerini kullandı. DEM Parti'nin aday tercihlerine de eleştiride bulunan Ataman, "Bu işe uygun, geçmişte davası olmayan, ceza yemeyen hiç kimse yok mu?" dedi.

Ak Parti Diyarbakır Milletvekili Suna Kepolu Ataman, Hakkari'deki kayyum atamasına ilişkin "Hepimiz kayyumdan rahatsızız." açıklaması yaptı.

Hakkındaki terör soruşturması kapsamında gözaltına alınan Hakkari Belediye Başkanı Mehmet Sıddık Akış'ın yerine kayyum atandı. Kayyum kararı muhalefetin yanı sıra AK Parti Diyarbakır Milletvekili Suna Kepolu Ataman'dan da tepki geldi.

"HEPİMİZ KAYYUMDAN RAHATSIZIZ"

Türkiye Büyük Millet Meclisi Kadın Erkek Fırsat Eşitliği Komisyonu'nda Hakkari'ye kayyum atanması gündeme geldi. Kayyum tartışmasına ilişkin görüşlerini açıklayan AK Parti Diyarbakır Milletvekili Ataman, kendisinden önce konuşan kayyum üzerinden hükümeti eleştiren DEM Parti Milletvekili Adalet Kaya'ya dönerek, "Hemşehrim ve Diyarbakır vekili olan Adalet Hanım'a söylemek isterim ki emin ol, hepimiz kayyumdan rahatsızız." ifadelerini kullandı.

DEM PARTİ'NİN ADAY TERCİHLERİNE TEPKİ GÖSTERDİ

Ataman, kayyumu desteklemediklerini söyleyerek DEM Parti'nin aday tercihlerine de eleştiri yöneltti. Ataman, "Bu işe uygun, geçmişte davası olmayan, ceza yemeyen hiç kimse yok mu Kürtlerde aday gösterilsin? Çünkü bugün bir dava yürütülüyor. Bazı eksiklikler olabilir ama sonuçta bu ülke hukuk ülkesidir, bir hukuk devletidir. Dolayısıyla hemen bu yürürlüğe giriyor." dedi.

"'ADAY TERCİHLERİ BİLİNÇLİ Mİ YAPILIYOR?' DİYE SORMA İHTİYACI DUYUYORUM"

AK Partili Ataman, "DEM Parti'nin bunu yapmaması lazım. Özür dileyerek söylüyorum, bunu yanlış anlamayın, kimseyi töhmet altında bırakmak istemiyorum ama 'Bbu bilinçli mi yapılıyor?' diye de sorma ihtiyacını duyuyorum." ifadelerini kullandı.

Kaynak: Haberler.com / Politika

Suna Kepolu Ataman Mehmet Sıddık Akış Milletvekili Diyarbakır DEM Parti AK Parti Hakkari Kayyum Kayyum Politika Güncel Haberler

Maaşını isteyen 22 yaşındaki işçiye işkence! Dişlerini kerpetenle çekip böcek yedirdiler

Maaşını isteyen 22 yaşındaki işçiye işkence! Dişlerini kerpetenle çekip böcek yedirdiler

ÖSYM'den emsal niteliğinde karar! Mağduriyet yaşayan öğrenciler tekrar sınava girecek

ÖSYM'den emsal niteliğinde karar! Mağduriyet yaşayan öğrenciler tekrar sınava girecek

2024 YKS'ye İstanbul damgası! 5 aday sınavdan birinci çıktı

2024 YKS'ye İstanbul damgası! 5 aday sınavdan birinci çıktı

Bakmadan Geçme

İŞLETME BÖLÜMÜ ÜNİVERSİTE TABAN PUANLARI | 2024 ÖSYM ve YÖK ATLAS İşletme taban puanları, başarı sıralaması ve kontenjanları listesi! CANLI ALTIN KURU | Bugün çeyrek altın fiyatı ne kadar, kaç TL? 16 Temmuz altın fiyatı! Gram altın kaç lira? HUKUK BÖLÜMÜ ÜNİVERSİTE TABAN PUANLARI | 2024 ÖSYM ve YÖK ATLAS Hukuk taban puanları, başarı sıralaması ve kontenjanları listesi! YKS yerleştirme puanı nedir? Ek yerleştirme puanı nedir, nasıl kullanılır? Evde bakım yardımı hesaplara yattı mı? Evde bakım yardımı ne kadar? Antalya'da aylarca işkence gören genç kimdir? Olay ne, nerede oldu? 3. DÖNEM AÖL SINAVA GİRİŞ BELGESİ 2024 l AÖL 3. Dönem sınav yerleri açıklandı mı ? YAZILIM MÜHENDİSLİĞİ BÖLÜMÜ ÜNİVERSİTE TABAN PUANLARI | 2024 ÖSYM ve YÖK ATLAS Yazılım Mühendisliği taban puanları, başarı sıralaması ve kontenjanları PSİKOLOJİ BÖLÜMÜ ÜNİVERSİTE TABAN PUANLARI | 2024 ÖSYM ve YÖK ATLAS psikoloji taban puanları, başarı sıralaması ve kontenjanları listesi! ÖN LİSANS NEDİR? Ön Lisans 2 yıllık mı oluyor? 2 yıllık bölümler hangileri? Çocuk Gelişimi Tavan/Taban Puanları 2024 | Devlet ve özel üniversite çocuk gelişimi başarı sıralaması ve kontenjanları arttı mı? 2 ve 4 yıllık bölümler neler? 2 yıllık ve 4 yıllık üniversite arasındaki farklar neler? 2 yıllık bölümler TYT puanıyla mı alıyor? Hemşirelik Tavan/Taban Puanları 2024 | Devlet ve özel üniversite hemşirelik başarı sıralaması ve kontenjanları arttı mı? Bilgisayar Programcılığı taban puanları açıklandı mı? 2024 Bilgisayar Programcılığı taban puanları! Bisiklet parkurundaki gençlere saldırı! Olay ne, nerede oldu?
Özel Harekat Başkanı'nın Bahçeli'nin elini öpmesi Ankara'yı karıştırdı: Derhal emekli edilmeli

Özel Harekat Başkanı'nın Bahçeli'nin elini öpmesi Ankara'yı karıştırdı: Derhal emekli edilmeli

500

Yorumlar (10)

Ahmet Gültekin:

Kayumdan rahatsız olan hiç Kayum atar mı al birini vur ötekini ortada gasp edilen halkın iradesidir ve halkın ne dediği hiç kimsenin umrunda değil herkes işine nasıl geliyorsa öyle davranıyor

121
155
yanıtYanıtla
Halil Yılmaz:

Vekil haklı

yanıt34
yanıt17
KRAL GELDİ BEN:

Sen hakkari belediye başkanı hakkında ki iddiaları okudun mu? Dem lilerin niyeti aşka. Niyet kötü olunca bal bile ekşi olur.

yanıt20
yanıt3
VATANDAŞ:

Yüksek seçim kurumu ne işe yarıyor o halde... Bir kişi adına dava var ise o zaman aday gösterilmesin diye kanun çıkarın sizin için zor mu

151
6
yanıtYanıtla
Abdullah KARAMAN:

süper açıklama

100
25
yanıtYanıtla
Zübeyir Kıvrak:

KAYYUM ATAMAK HALKIN İRADESİNİ GASP ETMİYOR... O HALKIN VERDİĞİ YETKİYİ KÖTÜYE KULLANAN ZATIN YETKİSİ ALINIYOR... HALK ONU KENDİNE HİZMET İÇİN SEÇİYOR.... TERÖR ÖRGÜTÜNE HİZMET İÇİN GEÇMİYOR...İŞTE KAYYUM FARKI BU...

69
33
yanıtYanıtla
KRAL GELDİ BEN:

Eline sağlık çok doğru yazmış güzel anlatmışsın.

yanıt9
yanıt3
Kenan Aslan:

Doğru demiş biz de rahatsizizxx

34
18
yanıtYanıtla
Umut Yağcı:

En iyisinin de

8
4
yanıtYanıtla
VAHAP:

Mahmut Kepoğlu'yu da iyi tanırdık ve malum bölge halkı ardından safettiği sözler ortada...

7
3
yanıtYanıtla
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title