Haberler

Ak Partili Karaca: "Bize Oy Vermeyenlere 'Bidon Kafalı', 'Cahil' Demeyiz"

Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) İstanbul 3’üncü Bölge Milletvekili Adayı Harun Karaca, AK Parti’nin seçim beyannamesinde cem evlerine hukuki statü verilmesinin de yer aldığını hatırlatarak, "Biz olayı insan hakları bağlamında düşünüyoruz.

Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) İstanbul 3'üncü Bölge Milletvekili Adayı Harun Karaca, AK Parti'nin seçim beyannamesinde cem evlerine hukuki statü verilmesinin de yer aldığını hatırlatarak, "Biz olayı insan hakları bağlamında düşünüyoruz. Vatandaşlar teveccüh edip bize oy verseler de vermeseler de başka partiler gibi bize oy vermeyenlere 'bidon kafalı','cahil' demeyiz" dedi.

AK Parti Milletvekili Adayı Harun Karaca, partisinin seçim koordinasyon merkezini ziyaret ederek yürütme kurulu toplantısına katıldı. 1 Kasım sürecine ilişkin yürütülen çalışmalarından bahseden milletvekili adayı Karaca, partisinin seçim beyannamesi ve gündeme dair açıklamalarda da bulundu.

Aday listeleri ilanından sonra AK Partili adaylar olarak sahada çalışmalarına başladıklarını ifade eden Karaca, "Sahada pozitif bir enerji var. 7 Haziran seçimlerinden sonra ülkede olan boşluğun dolması ile ilgili seçmende çok ciddi manada AK Parti'ye karşı bir teveccüh var. İnşallah 1 Kasım seçimlerinde de bunun sonucunu alacağımızı düşünüyorum. İstikrar, istikbal ve istiklal mücadelesinde seçmenlerimiz de AK Parti'nin yanında. Bizlerde gece gündüz demeden AK Parti'li milletvekilleri olarak çalışıyoruz. Gücümüzün yettiği son noktaya kadarda çalışmaya gayret edeceğiz" diye konuştu.

"TÜRKİYE, 1 KASIM'DAN SONRA GÜZELLİKLER YAŞAYACAKTIR"

AK Parti'nin seçim beyannamesine çok uzun süredir çalışıldığını söyleyen Karaca, "Özellikle toplumun tüm kesimlerinin dertlerini masaya yatırmış bir beyanname oldu. Çocukların doğumundan, gencinden, kadınından emeklisine, çiftçiden, engelli olan vatandaşlarımızın tümünü ilgilendiren bir seçim beyannamesi oldu. Özellikle toplumun birçok kesimini ilgilendiren ve onların problemleri ile ilgili maddeler var beyannamede. Ayrıca yine Alevi vatandaşlarımız ile ilgili olan kısmında, cem evleri ile ilgili açıklanan seçim beyannamesindeki konu ve yine demokratikleşmede yatırımlarla ilgili önemli maddeler yer aldı. Ben inanıyorum ki Türkiye'de yeni bir reform ve yeni bir vizyon olarak 1 Kasım seçimleri bittikten sonra inşallah, kaybettiğimiz zaman dilimini adeta telafi edercesine çok hızlı bir çalışmaya hükümet olarak gideceğiz. İnşallah, Türkiye geçmişte yaşadığı güzelliklerin daha fazlasını 1 Kasım seçimlerinden sonra yaşayacaktır diye düşünüyorum" şeklinde konuştu.

"BİZE OY VERMEYENLERE CAHİL DEMEDİK"

Karaca, AK Parti'nin seçim beyannamesinde cem evlerine hukuki statü verilmesinin de yer aldığını hatırlatarak, "Biz bunları insan hakları bağlamında düşünüyoruz. Vatandaşların oy verip vermemesi teveccühleridir. Bu açıklananlardan sonra AK Parti'ye inanırlarsa inşallah oylarını verirler. Biz başka siyasi partiler gibi bize oy vermedikleri zaman, kendilerine oy vermeyenlere dedikleri gibi 'Bidon kafalı, cahil' demedik. Bundan sonra da demeyeceğiz. Zaten vatandaşlarımız bunun bilincinde. Onun için biz bir insan haklarının teslimi noktasında bunu yaparız. Bunu yaptıktan sonra vatandaşlarımız teveccüh gösterirlerse bize oy verirler veyahut vermezler. Ama temennimiz odur ki, biz bütün vatandaşlarımızın oyunu almak için gayret ederiz. Bizler, aldığımız oyları değil almadığımız oylarla ilgili kendimizi sorguladık. Bundan sonra da aynı şekilde sorgularız" şeklinde konuştu. - İSTANBUL

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Politika

Harun Karaca Ak Parti İstanbul Ak Parti Politika Güncel Haberler

ÖSYM'den emsal niteliğinde karar! Mağduriyet yaşayan öğrenciler tekrar sınava girecek

ÖSYM'den emsal niteliğinde karar! Mağduriyet yaşayan öğrenciler tekrar sınava girecek

Maaşını isteyen 22 yaşındaki işçiye işkence! Dişlerini kerpetenle çekip böcek yedirdiler

Maaşını isteyen 22 yaşındaki işçiye işkence! Dişlerini kerpetenle çekip böcek yedirdiler

2024 YKS'ye İstanbul damgası! 5 aday sınavdan birinci çıktı

2024 YKS'ye İstanbul damgası! 5 aday sınavdan birinci çıktı

Bakmadan Geçme

İŞLETME BÖLÜMÜ ÜNİVERSİTE TABAN PUANLARI | 2024 ÖSYM ve YÖK ATLAS İşletme taban puanları, başarı sıralaması ve kontenjanları listesi! CANLI ALTIN KURU | Bugün çeyrek altın fiyatı ne kadar, kaç TL? 16 Temmuz altın fiyatı! Gram altın kaç lira? HUKUK BÖLÜMÜ ÜNİVERSİTE TABAN PUANLARI | 2024 ÖSYM ve YÖK ATLAS Hukuk taban puanları, başarı sıralaması ve kontenjanları listesi! YKS yerleştirme puanı nedir? Ek yerleştirme puanı nedir, nasıl kullanılır? Evde bakım yardımı hesaplara yattı mı? Evde bakım yardımı ne kadar? Antalya'da aylarca işkence gören genç kimdir? Olay ne, nerede oldu? 3. DÖNEM AÖL SINAVA GİRİŞ BELGESİ 2024 l AÖL 3. Dönem sınav yerleri açıklandı mı ? YAZILIM MÜHENDİSLİĞİ BÖLÜMÜ ÜNİVERSİTE TABAN PUANLARI | 2024 ÖSYM ve YÖK ATLAS Yazılım Mühendisliği taban puanları, başarı sıralaması ve kontenjanları PSİKOLOJİ BÖLÜMÜ ÜNİVERSİTE TABAN PUANLARI | 2024 ÖSYM ve YÖK ATLAS psikoloji taban puanları, başarı sıralaması ve kontenjanları listesi! ÖN LİSANS NEDİR? Ön Lisans 2 yıllık mı oluyor? 2 yıllık bölümler hangileri? Çocuk Gelişimi Tavan/Taban Puanları 2024 | Devlet ve özel üniversite çocuk gelişimi başarı sıralaması ve kontenjanları arttı mı? 2 ve 4 yıllık bölümler neler? 2 yıllık ve 4 yıllık üniversite arasındaki farklar neler? 2 yıllık bölümler TYT puanıyla mı alıyor? Hemşirelik Tavan/Taban Puanları 2024 | Devlet ve özel üniversite hemşirelik başarı sıralaması ve kontenjanları arttı mı? Bilgisayar Programcılığı taban puanları açıklandı mı? 2024 Bilgisayar Programcılığı taban puanları! Bisiklet parkurundaki gençlere saldırı! Olay ne, nerede oldu?
Vatandaşlar, plajda aşırı samimi hareketler sergileyen çifti uyarınca kavga çıktı

Vatandaşlar, plajda aşırı samimi hareketler sergileyen çifti uyarınca kavga çıktı

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title