Haberler

AK Parti Kilis Milletvekili Ahmet Salih Dal: "Sinan Oğan'ın bu seçimlerde bir etkisi olmayacak"

Güncelleme:

AK Parti Kilis Milletvekili Ahmet Salih Dal: "Sinan Oğan'ın bu seçimlerde bir etkisi olmayacak" AK Parti Kilis Milletvekili Ahmet Salih Dal, 28 Mayıs'ta yapılacak Cumhurbaşkanı seçimlerinin ikinci turunda Ata İttifakı'nın Cumhurbaşkanı adayı Sinan Oğan'ın bir etkisi olmayacağını söyledi.

Ak Parti Kilis Milletvekili Ahmet Salih Dal : " Sinan Oğan'ın bu seçimlerde bir etkisi olmayacak"

KİLİS - AK Parti Kilis Milletvekili Ahmet Salih Dal, 28 Mayıs'ta yapılacak Cumhurbaşkanı seçimlerinin ikinci turunda Ata İttifakı'nın Cumhurbaşkanı adayı Sinan Oğan'ın bir etkisi olmayacağını söyledi.

TBMM'de 24 ve 27. dönem milletvekili olan ve 14 Mayıs'ta gerçekleştirilen 28. Dönem seçimlerinin resmi olmayan sonuçlarına göre milletvekili seçilen Ahmet Salih Dal, yaptığı basın açıklaması ile seçim sonuçlarını ve 28 Mayıs'ta gerçekleştirilecek 2. tur Cumhurbaşkanlığı seçimlerini değerlendirdi. Kilis'te resmi olmayan sonuçlara göre Erdoğan'ın yüzde 65'in, milletvekilliği seçimlerinde Cumhur İttifakı'nın yüzde 69'un üzerinde oy aldığını hatırlatan Dal, ikinci turda ise Erdoğan'ın yeniden seçileceğini ve Kilis'ten alacağı oy oranının ise 75 olacağını söyledi. Dal, "28 Mayıs'ta Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ı halkımızın desteği ile cumhurbaşkanı seçilecektir. Seçimlerde vatandaşlarımızın Kilis'te en az yüzde 75 oy ile Cumhurbaşkanı Erdoğan'a destek çıkacağını görüyoruz. Bu çerçevede çalışmalarımızı hız kesmeden devam ettiriyoruz" dedi.

"Sinan Oğan'ın etkisi olmayacak"

Dal, 28 Mayıs'ta yapılacak seçimlerde Cumhur ve Millet İttifakı'nın adaylarının yarışacağını belirterek, Ata İttifakı'nın Cumhurbaşkanı Adayı Sinan Oğan'ın ikinci tur seçimlerine bir etkisi olmayacağını ifade etti. Dal, "Sinan Oğan'ın bu seçimlerde bir etkisi olmayacak. 14 Mayıs seçimlerinde Sinan Oğan'a oy verenlerin, bu seçimlerde tercihlerini Sayın Cumhurbaşkanımızdan yana kullanacaklarını inanıyorum" diye konuştu.

"Depremzedelere karşı kullanılan bu dil çok çirkin"

Gerek sosyal medyada gerekse görsel medyada depremzedeler için kullanılan dil ve tutuma da tepki gösteren Dal, "Depremzedelere karşı kullanılan bu dil çok çirkin. Depremzede vatandaşlarımız daha acılarını unutmazken, demek oluyor ki Millet İttifakı sadece seçimde depremzede kardeşlerimizden oy alabilmek için onların yanında gitmişler. Oy alamayınca onlara bu çirkin lafları reva görmüşler. Bu dili şiddetle kınıyorum" diye konuştu.

Deprem bölgesinde Cumhur İttifakı'na gösterilen yoğun ilgiyi de değerlendiren Dal, "Deprem bölgesindeki vatandaşlarımız cumhurbaşkanımıza çok ciddi bir şekilde destek çıktı. Bunun birinci önceliği depremin olduğu ilk günden itibaren Sayın Cumhurbaşkanımız ve bakanlarımız deprem bölgesine giderek kardeşlerimiz ile hemhal olduk. Yaralarını sarmak için vatandaşlarımızın yanında olduk. Vatandaşlarımız da yıkılan ve yerle bir olan bölgelerde bu enkazı kaldırabilecek tek gücün AK Parti ve Sayın Cumhurbaşkanımızda olduğunu gördüler ve desteklerini esirgemediler" diye konuştu.

(OG-SD-DK-Y)

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Politika

Ahmet Salih Dal Ahmet Salih Dal Milletvekili Ata İttifakı Sinan Oğan AK Parti Kilis Politika Haberler

Refah'ta Hamas'tan İsrail ordusuna pusu: 8 ölü

Refah'ta Hamas'tan İsrail ordusuna pusu: 8 ölü

Düzce, Sakarya ve Sinop'ta denize girişler yasaklandı

Düzce, Sakarya ve Sinop'ta denize girişler yasaklandı

THY 'Baruthane Pilavcısı' Şahin'e 1 yıl boyunca bilet satmayacak

THY "Baruthane Pilavcısı" Şahin'e 1 yıl boyunca bilet satmayacak

Bakmadan Geçme

Kars Kurban Bayramı namazı saat kaçta kılınıyor 2024? Kars Kurban Bayramı DİYANET namaz vakti! Karaman Kurban Bayramı namazı saat kaçta kılınıyor 2024? Karaman Kurban Bayramı DİYANET namaz vakti! Karabük Kurban Bayramı namazı saat kaçta kılınıyor 2024? Karabük Kurban Bayramı DİYANET namaz vakti! Isparta Kurban Bayramı namazı saat kaçta kılınıyor 2024? Isparta Kurban Bayramı DİYANET namaz vakti! Iğdır Kurban Bayramı namazı saat kaçta kılınıyor 2024? Iğdır Kurban Bayramı DİYANET namaz vakti! Hakkâri Kurban Bayramı namazı saat kaçta kılınıyor 2024? Hakkâri Kurban Bayramı DİYANET namaz vakti! Hatay Kurban Bayramı namazı saat kaçta kılınıyor 2024? Hatay Kurban Bayramı DİYANET namaz vakti! İtalya-Arnavutluk maçı kaç kaç, bitti mi? MAÇ SONUCU! İtalya-Arnavutluk maçı ne oldu? İtalya-Arnavutluk maçı CANLI izle! (EURO 2024) İtalya-Arnavutluk EURO 2024 maçını hangi kanal veriyor, şifresiz nereden izlenir? TRT 1 canlı maç izle! İtalya-Arnavutluk CANLI izle! TRT HD kesintisiz donmadan canlı yayın izleme linki! İspanya - Macaristan maç özeti ve golleri izle! (VİDEO) İspanya - Macaristan maçı özeti! Golleri kim attı, maç kaç kaç bitti? Gümüşhane Kurban Bayramı namazı saat kaçta kılınıyor 2024? 16 Haziran Pazar Gümüşhane Kurban Bayramı DİYANET namaz vakti! Giresun Kurban Bayramı namazı saat kaçta kılınıyor 2024? 16 Haziran Pazar Giresun Kurban Bayramı DİYANET namaz vakti! Gaziantep Kurban Bayramı namazı saat kaçta kılınıyor 2024? 16 Haziran Pazar Gaziantep Kurban Bayramı DİYANET namaz vakti! Eskişehir Kurban Bayramı namazı saat kaçta kılınıyor 2024? 16 Haziran Pazar Eskişehir Kurban Bayramı DİYANET namaz vakti!
Arda Güler yolu gösterdi! Bir Türk daha Real Madrid'e gidiyor

Arda Güler yolu gösterdi! Bir Türk daha Real Madrid'e gidiyor

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title