Haberi Paylaş

AK Parti içinden İBB Başkanı İmamoğlu'na karşı sürpriz aday! Kulisler Murat Kurum'u konuşuyor

Politika Haberleri

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı İmamoğlu'na rakip olarak AK Parti içinden sürpriz bir isim ortaya atıldı. Kulislerde dolaşan iddiaya göre Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum'un olası bir görev durumunda İBB Başkan adaylığına 'hayır' demeyeceği öne sürüldü.

2019 yerel seçimlerinde İstanbul'da CHP'ye kaybeden AK Parti'nin önümüzdeki seçimleri sıkı tutacağı konuşuluyor. Hatta AK Parti'de önümüzdeki seçimler için şimdiden adaylık için bazı isimlerin dillendirilmeye başlandığı ileri sürüldü.

İddialara göre, Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu ile Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı aday adayları arasında gösteriliyor. Eski Adalet Bakanı Abdulhamit Gül'ün de Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanlığı'nı düşündüğü konuşuluyor.

Gazete Duvar'ın "Duvar Arkası" bölümünde yer alan haberde, şu ifadeler kullanıldı: "İktidarın gündeminde sadece 2023'teki cumhurbaşkanlığı ve parlamento seçimleri yok. Genel seçimlerden yaklaşık bir yıl sonra yapılacak yerel seçimler de bugünden konuşulmaya başlandı.

Özellikle İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı'na aday adayları son günlerin kulisleri arasında öne çıkıyor. Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu ile Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı aday adayları arasında gösteriliyor. Ancak sadece İstanbul değil farklı iller için de aday adayları var. Kulislerde Adalet Bakanlığı görevinden affını isteyen Abdülhamit Gül'ün de Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanlığı'nı düşündüğü konuşuluyor."

Haberler.com - Politika

Ekrem İmamoğlu Politika Güncel Haberler

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım

Yorumlar (5)

seyfullah aydın:

istanbulun parası yandaş derneklerin vakıfların değil istanbullunun parasıdır bu para yandaşlara derneklere vakıflara değil istanbula harcanacaktır bazıları artık burdan mamalanamıyor çıkan gürültü kıyamet ondan

Bilir Kişi:

Şimdi nereye gidiyor? Şuraya hele icraatlerini yazsanıza :) hangi vaatlerini gerçekleştirdi yazsanıza :) o kadar vaat verdi sdece yüzde 6 sı yapılmış. o kadar borç yapıldı. artık borç alamayacak hale getirdiler. nereye gitti bu paralar?

Doğrucu Davud:

Murat Kurumla istanbulu alırlar, bu imamoğlu yaptığı acemice hatalar yüzünden kibri yüzünden egosu yüzünden istanbulu kaybedecek. CHP adam yetiştiremiyor. Adam gibi adamların başını hemen eziyor pasifize ediyor.

Tüm 5 yorumu okumak için tıklayın
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title