Karamollaoğlu'ndan Osman Kavala ve Selahattin Demirtaş çıkışı: İkisi de tahliye edilmeli - Haberler
Haberi Paylaş

Karamollaoğlu'ndan Osman Kavala ve Selahattin Demirtaş çıkışı: İkisi de tahliye edilmeli

Haberler.com - Haberler | Politika

Saadet Partisi lideri Karamollaoğlu'dan cezaevinde tutuklu bulunan Osman Kavala ve HDP eski Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş'la ilgili dikkat çeken bir yorum geldi. Karamollaoğlu, "HDP şu an meşruyken siz aday olan kişiyi cezaevinde tutamazsınız. Demirtaş tahliye edilmeli. Erdoğan kendi geçmişini düşünsün. Şiir okuduğu için tutuklandı. Bu bir hukuk cinayetiydi. Osman Kavala için de aynı şeyi söylüyorum" dedi.

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, TV 100'de katıldığı programda önemli açıklamalarda bulundu.

"HDP MEŞRUYKEN SİZ ADAY OLAN KİŞİYİ CEZAEVİNDE TUTAMAZSIN"

Son günlerin en çok konuşulan isimlerinden olan Osman Kavala ve Hdp eski Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş'la ilgili dikkat çeken bir yorumda bulunan Karamollaoğlu, "HDP şu an meşruyken siz aday olan kişiyi cezaevinde tutamazsınız. Demirtaş tahliye edilmeli. Erdoğan kendi geçmişini düşünsün. Şiir okuduğu için tutuklandı. Bu bir hukuk cinayetiydi. Kendisi yapınca 'Ben iyi niyetle okudum' başkası okuyunca 'Onun canına okurum', böyle şey olmaz. Ben hareketleri, tavırları, politikaları itibarıyla bir şahsı veya bir partiyi tasvip etmeyebilirim ama bunun üzerine bir şeyler daha ekleyerek onu düşmanlaştıramam." dedi.

"OSMAN KAVALA İÇİN DE AYNISINI SÖYLÜYORUM"

Karamollaoğlu sözlerine şöyle devam etti:

"Yapmadığı işi, söylemediği sözü ona istinat edemem. Zaten Türkiye'nin problemi şu anda bu. Sayın Erdoğan bunu görse bile görmezden geliyor. Düne kadar, kendisi hukuksuzluğa maruz kaldığı için bütün dünyayı arkasına alarak Türkiye'ye geldi, siyasete girdi. Osman Kavala için de aynı şeyi söylüyorum. Türkiye'nin AİHM kararına uyması gerekiyor, Sayın Erdoğan bunu kendisi getirdi."

Haberler.com - Son Dakika Haberleri

Haberi Kaydet
title