Polise 5 El Ateş Etti, "Bir Daha Yaparım" Dedi

Polise 5 El Ateş Etti, "Bir Daha Yaparım" Dedi

Adana'da polis otosuna silah ile 5 el ateş eden 16 yaşındaki çocuk, evine düzenlenen operasyonda gözaltına alındı.

Polise 5 El Ateş Etti,

Adana'da polis otosuna silah ile 5 el ateş eden 16 yaşındaki çocuk, evine düzenlenen operasyonda gözaltına alındı. Pişman olmadığını belirten küçük çocuk, gazetecilerin "Bir daha yapacak mısın?" sorusuna ise "Evet" yanıtını verdi.

Edinilen bilgiye göre, merkez Yüreğir ilçesi Kiremithane Mahallesi ara sokaklarında asayiş uygulaması yapan polis ekipleri, şüpheli gördükleri Mahmut Mehmet K.'yı (16) durdurmak istedi. Eline poşet bulunan Mahmut Mehmet K., polis otosunu görünce paniğe kapılarak yanında bulunan silah ile ekiplere 5 el ateş etti. Şahıs, ardından elindeki poşeti atarak ara sokaklarda izini kaybettirdi. Kurşunlar şans eseri polis otosuna isabet etmedi.

EVİNE OPERASYON DÜZENLENDİ

Olayın ardından sokağa çok sayıda polis sevk edildi. Mahmut Mehmet K.'nın attığı poşetin içinde ise 20 extacy ve 25 rulo esrar çıktı. Şahsın kimliğini tespit eden Cinayet Büro Amirliği ekipleri sabah saatlerinde Mahmut Mehmet K.'nın merkez Sarıçam ilçesi Çamlıbel Mahallesi'ndeki evine operasyon düzenledi.

Evinde gözaltına alınan Mahmut Mehmet K., yaşının küçük olması nedeniyle Çocuk Şube Müdürlüğü'ne götürüldü. Polise mukavemet, uyuşturucu ve hırsızlıktan 18 kaydı bulunan Mahmut Mehmet K, görevli memura silahlı mukavemet ve uyuşturucu satmak' suçundan adliyeye sevk edildi.

"YİNE YAPARIM"

Mahmut Mehmet K., parmak izi için getirildiği Adana Emniyet Müdürlüğü'nde gazetecilerin sorusu üzerine "Öyle ateş ettim. Poşette hap vardı. Ondan ateş ettim. Pişman değilim "dedi. Gazetecilerin "Bir daha yapacak mısın?" sorusuna ise "Evet" diye cevapladı.