Koronavirüse rağmen köpük partisi yapıp horon oynatan plaj işletmecilerine ceza kesildi - Haberler
Haberi Paylaş

Koronavirüse rağmen köpük partisi yapıp horon oynatan plaj işletmecilerine ceza kesildi

Demirören Haber Ajansı - Haberler | 3. Sayfa

Rize'ye bağlı Çayeli ilçesinde bulunan bir plajda işletmeciler, sosyal mesafe ve maske kurallarını hiçe sayarak köpük partisi verip horon oynattı. Denetimler kapsamında durumu tespit eden Rize Pandemi Kurulu işletmecilere para cezası kesti.

Rize Pandemi Kurulu'nun aldığı tedbirler kapsamında, tüm dünyayı etkisi altına alan koronavirüse karşı sosyal mesafe ve maske kurallarını gözardı eden işletmelere yönelik denetim ve kontroller devam ediyor. Yapılan denetimlerde, Çayeli ilçesinde bir plajda sosyal mesafe ve maske kurallarını hiçe sayarak köpük partisi verip, horon oynatıldığı tespit edildi. Bunun üzerine İlçe Hıfzıssıhha Kurulu kararınca, sosyal mesafe ve maske kuralına uymadan ve toplum sağlığını hiçe sayarak, köpük partili aktiviteler organize edip, plaja gelen misafirlerin horon oynamasına izin verdikleri gerekçesiyle işletme sahiplerine idari para cezası uygulandı.

"RİSKİ EN AZA İNDİRMEK İÇİN BÜYÜK ÇABALAR HARCIYORUZ"

İşletmeye kesilen ceza ile ilgili açıklama yapan Rize Valisi Kemal Çeber "Kent genelinde vatandaşlarımızın yoğun olarak bulunduğu bölgelerde ve sahil kesimlerinde sosyal mesafe ve maske kullanımı konusundaki uyarılarımıza sıklıkla devam ediyoruz. Pandemi sürecinin yaşandığı şu günlerde halkımızın sağlığını korumak, bulaş riskini en aza indirmek için büyük çabalar harcıyoruz. Tüm bu çabamıza rağmen kurallara hiçe sayan işletmelere de gerekli idari para cezaları uyguluyoruz ve bundan sonra da tespit edeceğimiz ihmallere hiç müsahama göstermeden gerekli yaptırımları uygulayacağız. Çünkü biz halkımızın sağlığını önemsiyoruz" dedi.

Koronavirüse rağmen köpük partisi yapıp horon oynatan plaj işletmecilerine ceza

KÖPÜKLÜ PARTİN GÖRÜNTÜLERİ SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA

Bahse konu olan köpüklü ve horonlu plaj partisine ait görüntülerin, işletmenin sosyal medya hesabından paylaşıldığı tespit edildi. Görüntülerde, bir araya gelen onlarca kişinin sıkılan köpük ve müzik eşliğinde eğlendiği açıkça görülüyor.

Koronavirüse rağmen köpük partisi yapıp horon oynatan plaj işletmecilerine ceza kesildi

Koronavirüse rağmen köpük partisi yapıp horon oynatan plaj işletmecilerine ceza kesildi

Koronavirüse rağmen köpük partisi yapıp horon oynatan plaj işletmecilerine ceza kesildi

Demirören Haber Ajansı - Son Dakika Haberleri

Haberi Kaydet
/beğendim
/alkışladım
/beğenmedim
/güldüm
/üzüldüm
/sinirlendim
/şaşırdım
Yorumlar (16)
Neva:Ne kadar iğrenç,bayağı bir görüntü.Gir denizine dinlen.Bu şeyler Amerikan filmlerinde olur sanırdım. Cevap Yaz 0 0 Yayından Kaldır
internet filozofu:bu köpük banyosu yapan dürzüler bir hafta 10 gün sonra virüs kapıp hastaneye koşacaklar dün yedigin hurmalar 10 gün sonra mıçını tırmalar Cevap Yaz 0 0 Yayından Kaldır
internet filozofu:bunca cahil müptezelle aynı ülkede aynı havayı soludugum için üzgünüm rize halkı türkiyenin en kaba ve cahil halkıdır Cevap Yaz 0 0 Yayından Kaldır
Tüm 16 yorumu okumak için tıklayın
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title