PKK'lı terörist, Dağlık Karabağ'da Ermenistan saflarında savaştıklarını itiraf etti

PKK'lı terörist, Dağlık Karabağ'da Ermenistan saflarında savaştıklarını itiraf etti

29.11.2020 07:34 | Son Güncelleme: 29.11.2020 08:51

Terör örgütü PKK'nın sözde yöneticilerinden Layika Gültekin, sosyal medyadan yaptığı açıklamada, Dağlık Karabağ'da Ermenilere yardım ettiklerini ve ne zaman isterlerse yardım edebileceklerini açıkladı.

Terör örgütü PKK/KCK'nın kadın yapılanmasının elebaşlarından Layika Gültekin, örgütün yayın organında söylemlerde bulundu.

PKK'NIN AZERBAYCAN'A KARŞI SAVAŞTIĞINI İTİRAF ETTİ

"Karabağ'a kadar gidip Ermeni askerlerle beraber savaşıyoruz. Ermenistan halkının istediği her zaman yanlarında oluruz." diyen Gültekin, teröristlerin Azerbaycan'a karşı savaştığını ifade etti. Böylelikle PKK'lı teröristlerin Dağlık Karabağ'da imzalanan anlaşma öncesinde Ermenistan saflarında yer aldığı bir kez daha kanıtlanmış oldu.

TERÖR ÖRGÜTÜNDE BÜYÜK ÇÖZÜLMELER YAŞANIYOR

Güvenlik kaynakları, Türk Silahlı Kuvvetlerinin yoğun operasyonları nedeniyle terör örgütünden kaçışların arttığını, örgütün içinde büyük çözülmelerin yaşandığını belirtti.

Katılımın iyice azaldığını, örgütün hareket serbestisini yitirdiğini ifade eden kaynaklar, terör örgütü PKK/KCK'nın Karabağ'da Ermenistan'ın yanında yer alarak Ermenistan'ın Irak'ın kuzeyinde kendilerine destek vermesini amaçladıklarını, eleman eksikliğini kadın ve gençleri öne sürerek kapatmak gibi kirli bir planı uygulamaya çalıştıklarını vurguladı.

PKK'lı terörist, Dağlık Karabağ'da Ermenistan saflarında savaştıklarını itiraf etti
Haber Yorumları (8)
TÜRKOĞLU: Asala bitirildikten sonra apar topar 1983’ lü yıllarda PKK kuruldu...başındaki beyinler Osmanlı zamanında tecrit edilen,Kürt yurttaşların arasın Kürt kimliği ile yaşayan mahkeme kararları ile bir kaç kez isimlerini değiştiren kripto Ermeniler olduğu unutulmamalı
HASAN: Allah belanizi versin ermeni pkk-cilari. Ermeninin de sizin de soyunuz kesilsin.
....: Keşke hepiniz gitseydiniz de gardaş lar hepinizi temizleseydi...
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Manşet Haberler

title