Pfizer, 6 aylık bebeklere koronavirüs aşısı yapmak için ABD Gıda ve İlaç İdaresi'ne başvuracak - Haberler
Haberi Paylaş

Pfizer, 6 aylık bebeklere koronavirüs aşısı yapmak için ABD Gıda ve İlaç İdaresi'ne başvuracak

Haberler.com / Erdem Aksoy - Haberler | Dünya

Amerikan ilaç şirketi Pfizer kasım ayında 6 ay ile 5 yaş arasındaki çocuklara koronavirüs aşısı yapılması için ABD Gıda ve İlaç İdaresi'ne (FDA) başvuracak. Şirket daha önce de 5-11 yaşlarındaki çocuklara aşı uygulanmasına yönelik onay başvurusu yapacağını açıklamıştı. Öte yandan Pfizer'in aşı yaşını 6 aylık bebeklere kadar düşürmesinin kamuoyunda büyük bir tartışma yaratacağı ifade ediliyor.

Politico'nun haberine göre, Pzifer şirketi finans direktörü Frank D'Amelio, yaptığı açıklamada, Pfizer ve Biontech şirketlerinin kasım ayında 6 ay ve 5 yaş aralığındaki çocuklara koronavirüs aşısı yapılması için FDA'dan onay almak için başvuruda bulunacaklarını söyledi.

5-11 YAŞ İÇİN BAŞVURU YAPILMIŞTI

Pfizer, daha önce 5-11 yaşlarındaki çocuklara aşı uygulanmasına yönelik onay başvurusu yapacağını açıklamıştı. D'Amelio, 6 ay ile 5 yaş arasındaki çocuklar için aşı onay başvurusunun, 5-11 yaş aralığı için yapılacak başvurudan sonra işleme konulacağı bilgisini paylaştı.

KULLANIM ONAYI VERİLEN İLK AŞI

FDA tarafından ağustos ayında onaylanan Pfizer/Biontech aşısı, ABD'de kullanımına onay verilen ilk tam lisanslı Covid-19 aşısı olmuştu. Pfizer/Biontech ve Moderna aşıları, Avrupa İlaç Ajansı (EMA) tarafından 12 yaşından büyükler için onaylanmıştı.

Pfizer, 6 aylık bebeklere koronavirüs aşısı yapmak için ABD Gıda ve İlaç İdaresi'ne başvuracak
Haberler.com - Son Dakika Haberleri
500