Parlamenter Danışmanları, Yüksek Lisans Eğitimi Alacak - Haberler
Haberi Paylaş

Parlamenter Danışmanları, Yüksek Lisans Eğitimi Alacak

Haberler.Com - Haberler | Güncel
Parlamenter Danışmanları, Yüksek Lisans Eğitimi Alacak

Parlamenter Danışmanları Derneği, üyelerinin tezsiz yüksek lisans eğitimi almalarını sağlayacak protokolü Selçuk Üniversitesi ile imzaladı.

Protokol gereği dernek üyeleri, tezsiz yüksek lisans programı kapsamında 36 kredilik 12 ders alacak ve dönem projesi gerçekleştirecek. Eğitimler 3 dönem sürecek.

Rektörlük'te gerçekleştirilen protokol imza törenine Selçuk Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hakkı Gökbel ve Parlamenter Danışmanları Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Necip Yüce'nin yanı sıra Rektör Danışmanı Prof. Dr. Hasan Kürşat Güleş, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Uluslararası İlişkiler Bölüm Başkanı Doç. Dr. Metin Aksoy, Parlamenter Danışmanları Derneği Başkan Yardımcısı İbrahim Tutar ve dernek üyeleri de hazır bulundu.

"SADECE ÜNİVERSİTE MEZUNU OLMAK YETMEZ"

Günümüzde sadece üniversite mezunu olmanın bazı alanlarda yetmeyeceğinin altını çizen Selçuk Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hakkı Gökbel, "Türkiye son yıllarda yükseköğrenim açısından olumlu gelişmeler var. Ama günümüz dünyasında artık sadece üniversite mezunu olmanın bazı alanlarda yetmeyeceğini düşünüyorum. En azından yüksek lisansa sahip olmak gerektiğine inanıyorum. Tezsiz yüksek lisans bu açıdan çok büyük bir imkan. Tezsiz yüksek lisansta Selçuk Üniversitesi son derece iddialı. Çeşitli protokollerle değişik iş alanlarına tezsiz yüksek lisans programları açıyoruz. Bugün de uluslararası ilişkiler alanında ciddi gelişmeler kaydetmiş olan Parlamenter Danışmanları Derneği ile bir protokol imzalıyoruz. Umarım bu protokol dernek üyeleri açısından güzel gelişmelerin önünü açar." dedi.

"KENDİ ALANIMIZDAKİ İLK VE TEK SİVİL TOPLUM KURULUŞUYUZ"

Eğitime önem veren bir dernek olduklarını dile getiren Parlamenter Danışmanları Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Necip Yüce ise, "Uluslararası projeler yapan ve bunları hayata geçiren, uluslararası parlamenterlerle diyalogu olan bir derneğiz. Hala kendi alanımızda ilk ve tek olan bir sivil toplum kuruluşuyuz. Bunun yanı sıra çatısı altında çalıştığımız Türkiye Büyük Millet Meclisi'ne de projeler sunup, meclis projelerine de katkıda bulunuyoruz. Milletvekili danışmanlarına da projeler ve çeşitli eğitim faaliyetleri geliştirmekteyiz. Dernek olarak en önem verdiğimiz unsur, komisyonlar aracılığıyla yürüttüğümüz eğitim konusudur. Bu protokol vesilesiyle başarılarını hızla büyütüp, geliştiren bir bilim yuvasında bulunmaktan son derece mutluyuz. Çok sayıda Selçuk Üniversitesi mezunu üyemiz var. Böyle başarılı bir kurumla işbirliği yapmaktan da son derece memnunuz. Bundan sonra da daha güzel işbirlikleri yapacağımıza inanıyorum." dedi.

REKTÖR GÖKBEL, DERNEĞİN FAHRİ ÜYESİ OLDU

Protokolün imzalanmasının ardından Parlamenter Danışmanları Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Necip Yüce, Selçuk Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hakkı Gökbel'i derneğin fahri üyesi ilan ederek yakasına rozet taktı. Rektör Prof. Dr. Gökbel ise Yüce'ye Selçuk Üniversitesi'nin köstekli saatini hediye ett

Haberler.Com - Son Dakika Haberleri
/beğendim
/alkışladım
/beğenmedim
/güldüm
/üzüldüm
/sinirlendim
/şaşırdım
500