MEB salgın döneminde velilere yönelik eğitimlere başlıyor

MEB salgın döneminde velilere yönelik eğitimlere başlıyor

24.09.2020 13:06 | Son Güncelleme: 24.09.2020 16:18

Milli Eğitim Bakanlığı, uzaktan eğitimde etkin rol oynayan veliler için 'Pandemi Döneminde Veli Eğitimi' başlığı altında 15 programdan oluşan bir paket hazırladı. Velilere büyük yön verecek olan eğitimin ilk dersi yarın başlıyor. İlk dersin öğretmeniyse Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk olacak.

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), yeni tip koronavirüs salgını döneminde velileri desteklemek, karşılaşabilecekleri olası sorunlarla mücadele güçlerini artırabilmek için sağlık, iletişim, zaman yönetimi ve rehberlik konularında 15 ayrı eğitim programı hazırladı.

İÇERİĞİNDE SAĞLIK, İLETİŞİM, ZAMAN YÖNETİMİ VE REHBERLİK YER ALIYOR

Bakanlık, salgın döneminde uzaktan eğitim yolculuğunda öğrenciye bilen, yönlendiren ve tamamlayıcı bir unsur olarak yardım eden ve yanında olan velilerin beklentileri ve isteklerini dikkate alarak yeni bir uygulamayı hayata geçirecek.

Bu kapsamda, Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğünce velileri desteklemek, karşılaşabilecekleri olası sorunlarla mücadele güçlerini artırabilmek için sağlık, iletişim, zaman yönetimi ve rehberlik konularında 15 ayrı kurs programı düzenlendi. Halk eğitim merkezlerinde açılacak "Pandemi Döneminde Veli Eğitimi"ne yönelik kurslara, veliler başvuru yaparak devam edebilecek.

İLK DERS BAKAN SELÇUK'TAN

Kurs programlarıyla, salgın döneminde velilerde yaşam boyu öğrenme bilinci oluşturma, bu bilinci geliştirme, zamanı iyi kullanma ve yönetme, hastalıklarla mücadele ve korunma, sağlıklı olmayı teşvik edecek ve sürdürecek şekilde bilgiye erişme, aile içindeki iletişimin şeklini ve yönünü belirleme konularında farkındalık oluşturmak amaçlanıyor.

Ücretsiz açılacak kurslar, salgın döneminde çocukla iletişim, evde eğitici oyun etkinlikleri, özbakım becerileri, sağlıklı beslenme, öğretmenle iletişim, verimli ders çalışma teknikleri, zaman yönetimi, sosyal etkileşim, aile içi iletişim, eğitim okur yazarlığı, EBA okur yazarlığı ve din eğitimi kurs programları gibi başlıklardan oluşacak.

EĞİTİMLER 8 DERS SAATİNDE VERİLECEK

Pakette bulunan 14 yaygın eğitim programı yeni hazırlandı. Salgın döneminde hijyen kuralları, kurs programı güncellenerek pakete eklendi. Velilerin kurs programlarına etkin katılımını sağlayabilmek için kurs süreleri 8 ders saati olarak planlandı. Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürü Yusuf Büyük, Twitter hesabından yaptığı videolu paylaşımda, velileri kurslara davet etti.

MEB salgın döneminde velilere yönelik eğitimlere başlıyor
MEB salgın döneminde velilere yönelik eğitimlere başlıyor

Kaynak: Anadolu Ajansı / Selma Kasap

Haber Yorumları (3)
TIK TIK: Şu okullar paraya bir doymadı dezenfektan parası topluyolar şimdide
E-DEVLET: ÖĞRETMENLERİN EK ÜCRETLERİNİ VELİLERE VERİN EVDE EN ÇOK ONLAR UĞRAŞIYOR. EMİN OLUN SİZDEN ÇOK UĞRAŞIYORLAR ÇOCUGUM ÖĞRENSİN DİYE
VATANDAŞ: Öğrencileri hallettiniz de gözünüzü velilere diktiniz. Şimdiki velileri eğitmek için çok geç, geleceğin velilerini kurtarın.
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Manşet

Haberler

Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: MEB salgın döneminde velilere yönelik eğitimlere başlıyor - Haber
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 23.10.2020 23:52:01. #1.14#
title