İstanbul'da Gaz Pedalı Takılı Kalan Halk Otobüsü, 5 Katlı Binaya Girdi: 5 Yaralı

İstanbul'da Gaz Pedalı Takılı Kalan Halk Otobüsü, 5 Katlı Binaya Girdi: 5 Yaralı

İstanbul'un Bağcılar ilçesinde gaz pedalı takılı kalan halk otobüsü, 5 katlı binaya girdi. Kazada, otobüs şoförü ile birlikte 5 kişi yaralandı.

İstanbul'un Bağcılar ilçesi Güneşli Mahallesi'nde gaz pedalı takılan bir halk otobüsü, 5 katlı binaya girdi. Olay yerine sağlık ekipleri ve itfaiye ekipleri sevk edildi.

KAZADA OTOBÜS ŞOFÖRÜ İLE 5 KİŞİ YARALANDI

Bağcılar 15 Temmuz Mahallesi Şehit Hidayet Yılmaz Sokak üzerinde seyir halindeki bir Özel Halk Otobüsü henüz bilinmeyen bir nedenle kontrolden çıktı. Önce kaldırımdaki bir yayaya çarpan otobüs daha sonra bir dükkana girdi. Meydana gelen kazada otobüs şoförü ile birlikte 5 kişi yaralandı.

"KAZA HAKKINDA ADLİ VE İDARİ İNCELEME DEVAM EDİYOR"

İstanbul Özel Halk Otobüsleri Derneği'nden kazayla ilgili açıklama yapıldı. Açıklama şöyle: "15.09.2018 tarihinde öğlen saatlerinde Bağcılar 15 Temmuz Mahallesi Şehit Hidayet Yılmaz Sokak üzerinde seyir halindeki bir özel halk otobüsüseyir halindeyken , başka bir aracın sıkıştırması sonucu kontrolünü kaybederek bir dükkana çarpmıştır. Olayda 5 kişi yaralanmış olup, 3 kişi tedavilerinin ardından taburcu edilmiştir. Diğer kişilerin hayati tehlikesi bulunmamakta olup , kontrol altında tutulmaktadırlar.Kaza hakkında adli ve idari inceleme devam etmekte olup, yaralılarımıza acil şifa dileklerimizi sunuyoruz."

Kaynak: DHA