Oyuncu Murat Yıldırım Mahkemeye Zorla Götürülecek

Oyuncu Murat Yıldırım Mahkemeye Zorla Götürülecek

53 kişinin yargılandığı uyuşturucu davasına gelmeyen, tutuksuz sanık Murat Yıldırım'ın zorla getirilmesine karar verildi.

Oyuncu Murat Yıldırım Mahkemeye Zorla Götürülecek
22.08.2014 17:56 | Son Güncelleme: 22.08.2014 19:00

53 kişinin "uyuşturucu ticareti yapmak ve uyuşturucu madde bulundurup kullanmak" suçlarından yargılandığı davada, oyuncu Murat Yıldırım'ın zorla getirilmesine karar verildi.


İstanbul 19. Ağır Ceza Mahkemesi'ndeki duruşmada, oyuncular Kenan İmirzalıoğlu, Engin Günaydın, Sarp Apak, Hakan Yılmaz, Rıza Kocaoğlu ve Ersin Korkut ile şarkıcılar Mehmet Erdem ve Koray Candemir'in de aralarında bulunduğu 53 kişinin, "uyuşturucu ticareti yapmak" ve "uyuşturucu madde kullanmak veya bulundurmak" suçlarından 2 ila 38 yıl arasında değişen hapis cezası istemiyle yargılanmasına devam edildi.

DURUŞMADA SANIKLAR İLE AVUKATLARIN BEYANLARI ALINDI

Talepleri değerlendiren mahkeme heyeti, tutuksuz yargılanan oyuncu Murat Yıldırım'ın zorla getirilmesine karar verdi.

Tutuksuz yargılanan ve duruşmaya katılmayan Aydın Kardaş hakkında yakalama emri çıkarılmasına hükmeden mahkeme heyeti, oyuncu Duygu Yetiş'in aramasında görev yapan polislerin tanık olarak dinlenilmesini karara bağladı.

Mahkeme heyeti, çağrılmalarına rağmen gelmeyen tanıkların da zorla getirilmesine hükmetti.

Tutuksuz yargılanan ve nöbetçi hakimlik tarafından 50 bin lira kefaletle serbest bırakılan oyuncu Rıza Kocaoğlu'nun avukatının talebini kabul eden mahkeme heyeti, beyanı alınan Kocaoğlu'nun teminat ücretinin iadesini kararlaştırdı.

Kaynak: AA

title