Öyk'dan Kemerköy ve Yeniköy Limanı'na Onay

Öyk'dan Kemerköy ve Yeniköy Limanı'na Onay

İhlas Haber Ajansı - Haberler | Ekonomi
Öyk'dan Kemerköy ve Yeniköy Limanı'na Onay

Özelleştirme Yüksek Kurulu (ÖYK), Kemerköy ve Yeniköy Termik Santralleri ile Kemerköy Liman Sahası’nın bütün halinde 2 milyar 671 milyon dolara IC İçtaş Enerji Üretim A.Ş’ye satış ve işletme hakkının devrine onay verdi.

Özelleştirme Yüksek Kurulu (ÖYK), Kemerköy ve Yeniköy Termik Santralleri ile Kemerköy Liman Sahası'nın bütün halinde 2 milyar 671 milyon dolara IC İçtaş Enerji Üretim A.Ş'ye satış ve işletme hakkının devrine onay verdi.

Özelleştirme Yüksek Kurulu (ÖYK), Kemerköy ve Yeniköy Termik Santralleri ile Kemerköy Liman Sahası'nın bütün halinde 2 milyar 671 milyon dolara satış ve işletme hakkının devrine onay verdi. Yapılan açıklamada 18 Nisan'da yapılan ihale sonucunda, Kemerköy ve Yeniköy Termik Santralleri, Yeniköy Linyitleri İşletmesi, ilgili maden ruhsatları ve Kemerköy Liman Sahasının 2 milyar 671 milyon dolar bedelle en yüksek teklifi veren IC İçtaş Enerji Üretim A.Ş'ye satışına ve işletme hakkının devrine onay verdiğini duyurdu. Açıklamada ayrıca firmanın sözleşme imzalamaktan imtina etmesi halinde veya diğer yükümlülükleri yerine getirmemesi halinde işletmeler bütünü 2 milyar 670 milyondolar bedelle en yüksek ikinci teklif sahibi Çelikler Taahhüt İnşaat ve Sanayi-Kalyon İnşaat Ortak Girişim Grubu'na satılacak ve işletme hakkı devredileceği bildirildi. - İSTANBUL

Kaynak: İhlas Haber Ajansı

Haber Yorumları
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Manşet Haberler

title