Oscar Ödül Töreni'ne Sunucunun Irkçılık Göndermesi Damga Vurdu
Advertisement

Oscar Ödül Töreni'ne Sunucunun Irkçılık Göndermesi Damga Vurdu

Haberler.com - Haberler | Magazin

Oscar Ödül Töreni'nde sunuculuğu üstlenen siyahi oyuncu Chris Rock'ın "Beyaz insanların ödülleri olarak da bildiğiniz tören" göndermesi geceye damga vurdu.

Tüm dünyanın merakla beklediği sinema endüstrisinin en önemli ve en prestijli etkinliği olan Oscar Ödül Töreni'ne (88'inci Akademi Ödülleri), ırkçılık göndermeleri damga vurdu.

"BEYAZ İNSANLARIN ÖDÜL TÖRENİ BAŞLADI"

Dolby Tiyatrosu'nda gerçekleşen gecenin sunuculuğunu üstlenen Chris Rock, konuşmasında "Beyaz insanların ödül töreni olarak da bildiğiniz tören başladı" göndermesi yaptı. "Bu 88'inci Oscar Töreni. Neden şimdi protesto ediyoruz?" diye soran Rock, "Siyah adayın olmadığı en az 82 tören vardı" eleştirisi yöneltti.

"OSCAR ADETA GÜNAH ÇIKARDI"

Törende bir grup siyah çocuğun gösterileri de sahnelendi. Sokaktaki siyah insanların da ırkçılık konusundaki fikirlerine danışıldığı tören için sosyal medyada "Oscar adeta günah çıkardı" yorumu yapıldı.

BOYKOT ÇAĞRISI GÜNDEME GELMİŞTİ

Akademi Ödülleri'nin tüm adaylarının beyaz olması ırkçılık tartışmalarına neden olmuştu. Oscar'da ırkçılık yapıldığı eleştirilerine destek veren birçok ünlü Hollywood yıldızı da 88'inci Oscar Ödül Töreni'ni boykot edeceğini açıklamıştı. Ayrıca sosyal medya kullanıcıları tarafından #OscarsSoWhite etiketiyle bu durum protesto edilmişti.

##8206742##
##8206246##
##331249##

Oscar Ödül Töreni'ne Sunucunun Irkçılık Göndermesi Damga Vurdu
Haber Yorumları (6)
...: o değil de Leonardo bi şey alabildi mi?
NAZLINAZLI: İnsan insandır siyahı beyazı yoktur
ALP: turkiye ye irkci diyen pkkli lar gorsun avrupayi amerikayi
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Manşet Haberler

title