Ormanlı Haberleri

Ormanlı haber, Ormanlı son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Ormanlı 6.8.2020
Bayram tatili Kuzey Ege'de turizmciye "can suyu" oldu
Yapakçı, esnafın iyi iş yaptığını ve yüzünün güldüğünü belirterek, "Bayramda yalnız Erdek merkez değil, başta Ocaklar olmak üzere Narlı, İlhan, Turan ve Ormanlı da doluydu.
Ormanlı 4.8.2020
Yemekten zehirlenen fındık işçisi sayısı 18'e yükseldi
Olay, Ormanlı Beldesi Sarıkaya köyünde meydana geldi.
Ormanlı 4.8.2020
Zonguldak'ta gıda zehirlenmesi şüphesiyle 18 fındık işçisi hastaneye kaldırıldı
İlçeye bağlı Ormanlı Beldesi Sarıkaya köyünde Mustafa E'ye ait fındık tarlasında çalışan mevsimlik işçiler, akşam yemeğinin ardından mide bulantısı ve kusma şikayeti ile rahatsızlandı.
Ormanlı 31.7.2020
Pansiyonda korkutan yangın
Ramazan Karataş'ın komşusu ve akrabası Ali Karataş, dumanı fark edince hemen itfaiyeyi aradıklarını belirterek, "İtfaiye ekipleri hemen geldi. Helikopter iki defa su attı. Yangın ormanlı alana sıçramadan söndürüldü" dedi.
Ormanlı: Pansiyonda korkutan yangınOrmanlı 31.7.2020
Ormanlı 25.7.2020
Artvin'de 52 kilometrelik ekoturizm parkuru
Proje kapsamında Anbarlı-Tütüncüler, Ormanlı-Fıstıklı köyleri, Çamlık-Yenimahalle ile Kafkasör-Genya Dağı boyunca 52 kilometrelik güzergahta yürüyüş yolu, orman yolu, stabilize köy yolu ve bisiklet yolu olmak üzere, 4 ayrı parkur oluşturma çalışmaları devam ediyor.
Ormanlı 21.7.2020
Üniversite öğrencisi Pınar Gültekin'i öldüren zanlı adliyeye sevk edildi
Muğla'nın Ula ilçesinde 5 gün önce kaybolan ve cesedi ormanlı alanda bulunan üniversite öğrencisi Pınar Gültekin'i öldüren zanlı geniş güvenlik önlemleri altında adliyeye sevk edildi.
Ormanlı 21.7.2020
Son dakika haberi... Pınar Gültekin'in cenazesi ailesine teslim edildi
Son dakika habere göre Muğla'nın Ula ilçesinde 5 gün önce kaybolan ve cesedi ormanlı alanda bulunan üniversite öğrencisi Pınar Gültekin'in cenazesi Muğla Adli Kurumundaki işlemlerin ardından ailesine teslim edildi.
Ormanlı 17.7.2020
Trakya köylerindeki biyolojik çeşitliliğe dayalı geleneksel bilgi kayıt altına alınıyor
Ulu, konunun uzmanlarınca köyün en yaşlısı, en ileri geleni ve en bilgesinin ziyaret edildiğini belirterek, şöyle devam etti: "Uzmanlar tarafından köyün en bilgesi ve en yaşlısına sorulan farklı sorularla köyün yerleşim tarihçesi öğrenilmektedir. Yine yaşlı bilgeden, köylülerin lokman hekim misali yanık, çıkık, kırık, cilt lekeleri gibi hastalıklarda doktora ulaşılamadığı geçmiş zamanlarda, doğadan nasıl ilaçlarla şifa bulunduğuna dair bilgiler toplanmaktadır. Tekirdağ'da Ormanlı Mahallesi'nde köyün yaşlı bilgesi bir nine tarafından zeytinyağı, yumurta sarısı ve karakovan balmumuyla yanıklara ve cilt lekelerine ilaç yapıldığına dair anlatımları uzmanlar tarafından derlendi.
Ormanlı 7.7.2020
Ereğli'de kurban satış ve kesim yerleri belirlendi
Ereğli Kurban Hizmetleri Komisyonu'ndan yapılan açıklamada, Ereğli-Ormanlı kara yolu Delihakkı mevkisinde Ereğli Belediyesi'ne ait şantiye tesislerinin kurbanlık hayvan satış yeri olarak tahsis edildiğini açıkladı.
Ormanlı 6.6.2020
Son tanıkların dilinden Bulgaristan'dan zorunlu göçün hikayeleri
Yaşanan olaylarda 8 kişinin şehit olduğunu aktaran Köseoğlu, 29 Aralık'ta göz altına alındığını, emniyetteki sorgusunun ardından Sofya'ya götürüldüğünü söyledi. Köseoğlu, 4 sene çeşitli cezaevlerinde kaldığını belirterek, şunları kaydetti: "Bizler her zaman Bulgaristan'daki Türkler'in temsilcisi olarak görüldük. Bulgar hükümeti bu çerçevede bizi daima zararlı gördü. 1988 Aralık ayında tahliye edildim. Ameliyat olmuştum, sağlık sorunlarından dolayı aftan yararlandım tahliye edildim. Bir yıl sonra mayıs ayının sonlarında Bulgar Komünist Partisi bizi sınır dışı etti. 1989 Mayıs ayının sonlarına doğru bize pasaport çıkardılar. Evimizin önünde polis arabası ve bir taksi bizi bekliyordu. Yanımıza alabildiğimiz 30 kilo eşyamızla kasabanın Cebel kavşağına geldik ve pasaportlarımız verildi. Oraya vardığımızda iki aile daha vardı. Bir polis arabası önümüzde, biri arkamızda 150-200 kilometre ilerdeki tren garına gittik. Bizi trenle Viyana'ya gönderdiler. Bir hafta Viyana'da Türk Büyükelçiliğinin misafiri olduk ve 2 Haziran'da uçakla anavatana giriş yaptık." "Pasaportta ne vize ne de transit vize vardı" Sabri İskender de önce Belene daha sonra Zastava denilen ayrı bir kampa gönderildiğini ve 1986 Şubat ayında kampta açlık grevine başladıklarını belirterek, şu ifadeleri kullandı: "Bizi bırakacaklarına söz verdiler. Açlık grevini bıraktıktan dokuz gün sonra sürgüne gönderdiler. Sürgünde karar aldım, 4 Kasım 1986'da Viyana'da Avrupa Güvenlik ve İşbirliği Teşkilatı (AGİT) toplantısı vardı. Oğlumla sınırı geçip Yugoslavya'ya gidecektik oradan da Viyana'ya gidip toplantıda Bulgaristan'daki Türkler'in durumunu anlatacaktık. Ancak sınırı geçemedik, tutuklandık. Sofya'da gizli servise bağlı Merkez Soruşturma Müdürlüğü'ne götürüldük. Orada 66 gün sorgudan sonra Sofya Merkez Hapishanesi'ne attılar bizi. Şubat 1987'de mahkemeye çıkarıldık ve 2 sene hapis ile 2 bin Leva da para cezasına çarptırıldık. Oradan da Eskizar Hapishanesi'ne nakledildim. 30 Nisan 1988'de çıktım, tekrar sürgüne gönderildim." İskender, arkadaşları Ali Ormanlı ve Mustafa Ömer ile "Demokratik İnsan Hakları Koruma Ligi"ni kurduklarını, dönemin yetkilileri ile çeşitli gazetelere evrakları göndererek örgütü kamuoyuna tanıttıklarını ifade etti.
Ormanlı 4.6.2020
Ereğli'den kısa kısa
Almanya Ormanlılar Derneği ihtiyaç sahibi 20 kişiye tekerlekli sandalye yardımında bulundu.
Ormanlı 26.5.2020
İstanbul İl Jandarma Komutanlığı ekipleri, piknik ve mesire alanlarını denetledi
Denetime, Jandarma asayiş, trafik, motosikletli timler katılırken, havadan da drone ile ormanlı alanlar incelendi.
Ormanlı 23.5.2020
Ereğli'den kısa kısa
Avrupa Zonguldaklılar Derneğinden yapılan açıklamada, ilçeye bağlı Ormanlı köyünde yaşayan ve maddi zorluk çeken bir ailenin çocuğu olan 22 yaşındaki zihinsel engelli Öznur Çakır'a talebi doğrultusunda tekerlekli sandalye bağışı yapıldığı bildirildi.
Ormanlı 12.5.2020
Artvin'de "Çoruh Ekoturizm" projesi hayata geçiriliyor
Proje kapsamında Anbarlı-Tütüncüler, Ormanlı-Fıstıklı köyleri, Çamlık-Yenimahalle ile Kafkasör-Genya Dağı boyunca 52 kilometrelik güzergahta oluşturulacak 4 ayrı parkurda yürüyüş yolu, orman yolu, stabilize köy yolu ile bisiklet yolu yapılacağı ifade edilen açıklamada, şunlar kaydedildi: "Güzergah boyunca yapılacak giriş-çıkış kontrol üniteleri, yürüyüş yolu, ahşap köprüler, yağmurluklar, korkuluklar, çeşme, oturma bankları, masalar, kamelyalar, seyir terasları, yön, ağaç, bitki ve hayvan tanıtım tabelaları ile de şehrimizin güzelliğine güzellik katılacaktır.
Şu an buradasınız: Ormanlı Haberleri | Ormanlı Haber - Haberler - Ormanlı haberleri, son dakika ormanlı haber ve gelişmeleri burada. Kurban Bayramı tatili Kuzey Ege'de turizmciye can suyu oldu.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 13.8.2020 09:22:08. #1.14#
title