Haberler

Organ Naklinde Türkiye'den 70 Ülkeye Büyük Destek

Güncelleme:

2015 yılında başlatılan, İstanbul Kalkınma Ajansı'nın desteğiyle yürütülen Uluslararası Organ Nakli Ağı Projesi kapsamında 23-25 Temmuz 2018 tarihlerinde Organ Bağışı ve Nakli Teknik Çalıştayı düzenlendi.

İstanbul Radisson Blu Şişli Otel'de düzenlenen çalıştaya, 25 az gelişmiş ve gelişmekte olan ülkeden yaklaşık 70 doktor, organ nakli koordinatörü ve bakanlık çalışanı katıldı.

Çalıştayda katılımcı ülkelerde organ bağışı ve organ nakli hizmetlerine ilişkin ihtiyaç analizi yapıldı, eksikler belirlendi. Bu bilgilerin ışığında katılımcı ülkelere yönelik eylem planı oluşturulacak.

70 ÜLKEYE ORTAK YAZILIM SİSTEMİ GELİYOR

Çalıştayda ITN kapsamında uygulamaya sokulacak yeni bir yazılım sisteminin duyurusu da yapıldı. 70 ülke bu sistemden farklı seviyelerde yararlanacak, 60 ülke ortak veri sistemi kullanacak. 38 ülkeye ücretsiz program ve eğitim verilecek.

Ortak yazılım sistemi ile katılımcı ülkelerdeki organ bağışı ve nakli konusundaki bilgi ve kayıt karmaşasının sonlandırılması ve ve ITN ülkelerine standart bir program sunulması amaçlanıyor. Yazılımın Kasım ayında hayata geçmesi planlanıyor.

Çalıştayda 17-21 Ekim 2018'de Kemer'de düzenlenecek 1. Uluslararası Organ Nakli Ağı Kongresi'nin hazırlıklarına ilişkin bilgi de verildi.

Kaynak: Bültenler / Güncel

İstanbul Şişli Güncel Haberler

AK Parti ile MHP arasında ipler nasıl gerildi? İşte baş döndüren süreçte tüm olup bitenler

AK Parti ile MHP arasında ipler nasıl gerildi? İşte baş döndüren süreçte tüm olup bitenler

Okul yönetimi mezuniyet kıyafetini 'Uygunsuz' buldu, öğrenciler törene alınmadı

Okul yönetimi mezuniyet kıyafetini "Uygunsuz" buldu, öğrenciler törene alınmadı

Görüntü infial yarattı! Cumhurbaşkanlığından Suriyelilere para dağıtıldığı iddiasına yalanlama

Görüntü infial yarattı! Cumhurbaşkanlığından Suriyelilere para dağıtıldığı iddiasına yalanlama

Bakmadan Geçme

İzmir'deki en iyi plajlar hangileri? İzmir'de en güzel nerede denize girilir? Sazlıca Koyu nerede, nasıl gidilir? Boyalık plajı nerede, nasıl gidilir? #9728 İzmir'deki en iyi plajlar hangileri? İzmir'de en güzel nerede denize girilir? Delikli Koy nerede, nasıl gidilir? İzmir Delikli Koy ücretli mi, arabasız gidilir mi? İzmir'deki en iyi plajlar hangileri? İzmir'de en güzel nerede denize girilir? Ayıbalığı Koyu – Mordoğan nerede, nasıl gidilir? İzmir'deki en iyi plajlar hangileri? #127958 İzmir'de en güzel nerede denize girilir? Dolungaz koyu nerede, nasıl gidilir? #9969 İzmir'deki en iyi plajlar hangileri? #9728 İzmir'de en güzel nerede denize girilir? Bodrum Koyu Plajı nerede, nasıl gidilir? #127958 İzmir'deki en iyi plajlar hangileri? İzmir'de en güzel nerede denize girilir? Paşalimanı plajı nerede, nasıl gidilir? #127754 İzmir'deki en iyi plajlar hangileri? #127754 İzmir'de en güzel nerede denize girilir? Mimoza Koyu nerede, nasıl gidilir? #127965 İzmir'deki en iyi plajlar hangileri? İzmir'de en güzel nerede denize girilir? Kocakarı plajı nerede, nasıl gidilir? Ortaokulda sınıfta kalma var mı? Ortaokulda sınıfta kalınıyor mu, kaç gün devamsızlık hakkı var? Bugün voleybol maçı var mı? 13 Haziran kimin voleybol maçı var? Bugün hangi voleybol maçı var? Can Yaman Instagram hesabını neden sildi? Cam Yaman sosyal medya hesaplarını neden kapattı? YKS SINAV SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK 2024? TYT-AYT sınav sonuçları açıklandı mı? EURO 2024 ne zaman başlıyor? EURO 2024 maçları nerede oynanacak? #9917 2024 Avrupa Futbol Şampiyonası açılış maçı ne zaman? Almanya-İskoçya maçı saat kaçta, hangi kanalda?
Akşener'in İYİ Parti'ye gönderdiği yazıda 'İçişleri Eski Bakanı' detayı dikkat çekti

Akşener'in İYİ Parti'ye gönderdiği yazıda "İçişleri Eski Bakanı" detayı dikkat çekti

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title